Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem facebook függő....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem facebook függő. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A feleségem tavaly május óta játszik a facebookon minden féle megosztós nyereményjátékon.Egyfolytában ezt csinálja akár hajnalban vagy éjjel is.Már tettem minden féle jelzést hogy észrevegye magát de semmi.Van 2 gyerekünk is.Már a szexért is könyörgöm kell.

Mit tegyek?


2014. szept. 1. 16:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%

Én 2 játékkal játszom facebookon (Angry Birds és Tetris Battle). De tudok magamnak határt szabni. Angry Birds-el, heti (!!) 10 perc, Tetris Battle napi (!!) 10-15 perc, de nem egyszerre.

Mivel a legtöbb játék sajnos ezzel az Energys dologgal működik (öt perceknként kapsz egyet és ha összegyűlik 5 játszhatsz), így nem tűnik soknak, de 25 perc máris eltelt csak azzal, hogy az ember egy játékkal játszik!

Régebben én is jobban rá voltam kattanva, de észrevettem, hogy telik az idő, és ezer fontosabb dolgom lett volna. Azt hiszem EZT kéne éreztetni a feleségeddel. Akár bombázd érdekes cikkekkel és aztán kérdezd meg a véleményét, így amíg azokat elolvassa, nem játszik. Vagy hívd el sétálni, cukrászdába, de hagyjátok otthon mindketten (!) a telefont! Kérd meg, hogy mutasson meg egy-két praktikát a konyhában.

De ha ezek közben is rohangál a géphez, telefonhoz, akkor ennél valami drasztikusabb megoldás kell. Mondd el neki ekkor újra, hogy mi a véleményed, és egyezzetek meg abban, hogy korlátozzátok/lemondjátok a netet. Eladjátok az okostelefont (nekem is buta van, még antennája is van :D ), vesztek belőle valami mást (cipőt, átmeneti kabátot, akármit), csak ne legyen okos telefon. El lehet lenni anélkül is.

De ha a munkahelyén is játszani fog, akkor esz ám baj. Szóval minél hamarabb el kell kezdeni a leszoktatást.

2014. szept. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Lehetnék én akár milyen az ágyban rohadtul nem érdekli...
2014. szept. 1. 17:20
 13/21 A kérdező kommentje:

Nem tartozik senkire, de saját cégem van mindenünk megvan.

Gyönyörű ház, pénz, autó, minden.

Más boldog lenne ha semmi gondja nem lenne és olyan körülmények között élhetne mint a feleségem.

Ennek ellenére csak ez érdekli, semmi más.

Most már kijelenthetem hogy ez a szenvedélye lett.

És ha ez még sokáig így megy el fogok válni.

És neki lesz szarabb...

2014. szept. 1. 17:23
 14/21 anonim ***** válasza:
83%
Akkor jó dolgában már nem tudja, mit találjon ki.
2014. szept. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
28%
Hogy mit tegyél, adjál neki ultimátumot, ha nem akar sexet,mondd neki,hogy meg fogod csalni!
2014. szept. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%
Adj neki ultimátumot, hogy vagy el jön veled szakemberhez (amiket leírtál az valóban függőség, amit terápiásan kezelni kell), vagy otthagyod.
2014. szept. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%
Álj elé és mond meg neki konkrétan a véleményed . Világosítsd fel arról ,hogy ez így nem mehet tovább egyszerűen fertőzött lett mint sok millió más ember .
2014. szept. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Norb76 válasza:
Szerintem húzd ki a netet.
2014. szept. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
83%

Ez szenvedélybetegség, ugyanolyan mint a játékgépezés vagy alkoholizmus.


Nos ha visszamegy dolgozni talán az egy kicsit visszarántja a földre, sok munkahelyen le is van tiltva a facebook, de ha nincs is, akkor sem lesz annyi ideje ezzel foglalkozni.


Sok ember megbolondul, ha hosszabb időt van egyedül, szétesik, aztán jön egy munkahely és seperc alatt visszarázódik a normális kerékvágásba.


Én ammondó vagyok, várj még pár hetet miután visszament dolgozni, és ha utána sem változik a helyzet, akkor nyugodtan mond meg neki, hogy sajnos ez így nem házasság, ezt egyedül egy szuterénbe is tudja csinálni, ehhez nem kell se férj se gyerekek. Változtasson ezen az életstíluson akár szakember segítségével, mert különben válni fogsz.

2014. szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Valóban lehet, hogy a munkahely visszarántja, de légy türelemmel, lesznek elbukásai mindenképp, mert ez komoly függőség, nemcsak azért csinálja, mert akarja, hanem ez irányítja őt. Sajnos. Mondd meg neki, hogy látod rajta, hogy ez egy komoly függőség, és szeretnél segíteni. Ha azt mondja, hogy ugyan, nem kell, akkor legyél kemény, és mondd meg, hogy de igen, függő, úgyhogy valaminek történnie kell, különben válsz. Próbálj meg türelemmel lenni, adj neki időt, mindenképp szüksége lesz rá. Mondjátok le a netet vagy csak úgy netezhessen, hogy beszabályozod napi 15-20 percre (e-mailek olvasása pl.), különben legyen elzárva a gép, töröljétek facebook-ról, adjátok el az okostelefont, és ez KOMOLY! Radikálisnak kell lenni, ha gyógyulást akartok. Aztán hosszú idő után már remélhetőleg vissza lehet engedni a normál emberek netezési szintjére, de nem biztos. Nem baj. Szinte minden élethez szükséges dolog megtalálható neten kívül (receptek, boltok, tanácsok, jó cikkek stb.). Ha nem hajlandó belemenni, kérd meg, hogy forduljon pszichológushoz. ÉREZZE, hogy NAGY GÁZ van. Segíts neki, itt most nem kiakadásra és nem válásra van első körben szükség, a nejed beteg, segíteni kell rendbe jönni.
2014. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!