Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Önzés, ha egy nö nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önzés, ha egy nö nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Szeretem a kicsiket, szó se róla, de 25-30 éves kor alatt biztosan nem vállalnék babát, utána meg meggondolnám kétszer.

Így sincs bomba alakom, van mitöl megszabadulni, ha erre még jönne egy terhesség, nem férnék ki a kétszárnyú ajtón. A szüléstöl és a fájdalomtól nem annyira félek, gondolom, túl lehet élni, de alul már nyilván sose lennék olyan, mint aki nem szült. Nem lepne meg, ha a párom utána bottal se piszkálna.

Ö nagyon szeretne babát, legalább egyet. Meg az összes eddigi barátnöje is. (A legutóbbi exe pl már 17 évesen ezen járatta az agyát)


Együtt lehet így maradni hosszú távon, majd úgyis meggondolom magam?


21l


2014. szept. 15. 22:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
77%

Tudom, lesznek olyan válaszok, hogy "szüjjélszüjjélszüjjél, azonnal, máris, mert ez a legfontosabb, megbánod, ha nem".

Na, ezekre ne hallgass! :)

Nagyon fiatal vagy még, egyáltalán nem kell elsietned! Nem azt mondom, hogy 50 éves korodig húzd, de azért még nyugodtan rászánhatsz néhány évet, hogy a pároddal is kiépítsétek a közös életet és hogy te is biztosabb legyél magadban.

Meg az is kellene majd, hogy megbízz a párodban, hogy ha netalántán szedsz fel pár kilót a szülés után, az sem tragédia.

Szerintem neked jó adag önbizalomhiányod van.

2014. szept. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
81%

"Rengeteg korombeli ismerösöm (19-22), várandós vagy babát akar 1-2 éven belül, én meg nem érzek rá kèsztetést. "


Mert kapkodnak és nem gondolkodnak. Ezért van manapság ennyi csonka-család.


19-22 évesen egzisztencia az kb. még nulla egy-két szerencsés esettől eltekintve, értett gondolkodás, hát, éppen csak kiléptek a tinédzser korból, bizonyára van hova fejlődniük még.

2014. szept. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
66%

A rengeteg 19-22 éves ismerősöd, kinek a nyakára szüli a gyerekeket?

Az államéra, hogy a gyerek tartsa el őket? Egyáltalán nem csoda, hogy ennyi idősen nem érzel késztetést. Előbb tanulj egy szakmát, dolgozz, kezdj el egy önálló életet, majd utána eldöntöd, hogy beállsz -e a sorba.

2014. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
57%
Ha bármilyen értelmes okot adtál volna arra miért nem akarsz szülni akkor elfogadom,de hogy kövér leszel és tág?--igen--így önzés!
2014. szept. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
54%

És a lepontozás mutatja, hogy sajnos vannak akik szentül meg vannak győződve arról, hogy 20 év körül bizony már kell egy gyerek :S


Ha lenne kicsi betűméret, akkor azzal írnám hogy: hát ilyen ez az ország sajnos.

2014. szept. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
70%

Az anyai ösztön az az, ami a konkrét anya-gyermek kapcsolatban kialakul, és csak meglévő babánál van. Pl. amikor az anyuka rögtön tudja, hogy miért sír fel a babája.


A gyermek iránti vágy az a szaporodási ösztön.

2014. szept. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
42%

Tegnap 23:06 válaszoló leírta, amit én is gondoltam. Nem az a baj, hogy nem akarsz, hanem a szánalmas indokok, amiket felsoroltál.

Az pl érthető, hogy 25-30 között, mert az egy normális kor erre. De a többi...na az gáz.

Én 21 voltam, mikor szültem. 79 kilóról indultam, 90 lettem a végére. 2 év elteltével ugyan, de sikerült elérni a 65-öt, amit a terhesség előtt sose. Azóta voltam 59 is (igaz azt nem tudtam tartani, 63-65 között mozgok.)

"Odalenn" semmi változás nem ért, tágabb abszolút nem lettem.

A testi változások miatt nem szülni szerintem hülyeség.

6an vagyunk lányok az unokatestvéreimmel (22-29 évesek), a legfiatalabb most terhes az elsővel, és 1 van köztünk, aki még nem szült

2014. szept. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
65%
Bocs, elküldte a válaszom. Na lényeg, hogy amilyen indokot ő mondott, azt sokkal inkább tartom elfogadhatónak, előtte a nővére a nem túl jó példa, + anyagi, társadalmi okok tartják vissza. Ezt inkább meg tudom érteni.
2014. szept. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
80%

Nem, csak olyan emberek szerint, akik másoknak akarják megszabni, hogy nekik mit kéne csinálniuk - mert valójában ezek a hatalmaskodók az igazi önzőek.


Vannak olyan nőtípusok - a régiek ezt pontosan tudták -, akiknek nem is való gyerek, mert nem arra születtek.

Ha Hildegard von Bingent (Szent Hildegard) arra kényszerítették volna, hogy kölköket szüljön a X-XI. században, akkor ma nem volna ott az a hatalmas tudás, amit ő hátrahagyott nekünk. Ha Nemes Nagy Ágnesnek kölöket kellett volna szülnie zseniként, valószínűleg már a terhességbe beleroppan. stb.


Együtt lehet maradni, én vagyok rá az egyik élő példa. Több, mint húsz éve házasságban élek. A férjem tudós, én művész vagyok. Nekünk az Alkotás a legfontosabb közös kapocs, nem a gyerek.

2014. szept. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
51%

17-es: Igen, igazd van. Mindkettőt együtt gondozási ösztönnek hívjuk. Abban alakul ki - és csakis abban! -, akiT gondoztak. tehát, akit nem gondoztak kicsiként, attól ne várják nagyként, hogy gondozzon - értsd pl. szüljön.


Kérdező: ja még valami: az az önzés, ha azért nem vállalsz gyereket, mert félted az alakodat, a bőrödet, a melleid szépségét stb, azaz kizárólag a testedet. De ebben az esetben sem szabad gyereket szülni, mert akkor ezt a gyerekden fogod leverni, mint rajtam az anyám azt, hogy "miattam" lett lottyadt a melle.

2014. szept. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!