Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan él az a család, ahol a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan él az a család, ahol a férj szerint a feleségnek semmi köze sincs az ő fizetéséhez?

Figyelt kérdés

Egy-két beszélgetés alkalmával szóba jött hogy párom jól keres. Nem szoktuk az anyagiakat mások orrára kötni, nem is részleteztem, de a pasik fel vannak háborodva, hogy mi az hogy én tudom, hogy keres a párom. Merthogy ők sose mondják el a feleségüknek, mert szerintük semmi köze hozzá.

Nem értem... Hogyhogy semmi köze hozzá? Úgy hogy együtt élnek és házasok! Hogyan osztják be akkor a pénzt? Hogyan mennek vásárolni? Mindent a pasi intéz? Milyen élete van egy ilyen nőnek?



2014. szept. 25. 15:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

Az én szememben az nem család, még csak nem is életközösség.

Ez csak közös konyhán egymás mellett élés.

2014. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
82%
Ez tényleg hülyeség, hogy nincs köze a fizetéséhez. Ha közös háztartásban élnek, házasok, akkor tisztában kell lenniük egymás fizetésével, mert ez az otthoni pénzgazdálkodás alapja. Amúgy mivel indokolja, miért nincs köze hozzá?
2014. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Akinek megfelel egy ilyen kapcsolat, az meg is érdemli.

Értelmes emberek már a házasságkötés előtt tisztázzák, kinek milyen elképzelései vannak a közös életről, a családról. Már az együttjárás, esetleges együttlakás alkalmával megtudjuk a másik milyen beállítottságú, mik az álmai, vágyai mit vár az élettől.

2014. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes, ilyenről még nem nagyon hallottam. Mi nem titkolózunk a párommal, büszke rá ha adott hónapban többet keres és rögtön felhív hogy elújságolja :) A bérpapírját is hazahozza és ugyanígy én se titkolom el mennyi a fizum. Mindent közösen veszünk, nincs ilyen hogy te pénzed meg én pénzem, csak mi pénzünk.


A kérdésedre a válasz hogy az ilyen nő élete elég sz*r lehet. Gondolom külön kasszán vannak és mindent fillérre kiszámolnak hogy mindenki ugyanannyit költsön. Ha a nő rosszabbul keres és nem marad pénze akkor így járt mert a férje gondolom elkölti magára a sajatját. A legrosszabb amit eltudok képzelni hogy a nőnek pitizve kell kérnie pénzt a férjétől ha szeretne valamit.

2014. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Kényes téma, nem is nagyon érkezik rá válasz.

Szerintem egy házasság gazdasági közösség is. Annak, aki bevállalja a kapcsolaton belül a pénz kezelését, a háztartás irányítását, illik tudni, hogy kb. mennyivel gazdálkodhat. Főleg, ha a hónap végén 5000 Ft is számít.


Nem azt mondom, hogy centire be kell számolni a fizetéssel, de nem értem, minek kell ezzel titokzatoskodni? Mi a célja? Saját kassza? Vagy sérülne az ego, ha kiderülne? Én magam részéről ezt nem értem.


Nem kell bemutatni a "fizetési szalagot", de ha én osztom be a pénz a háztartásban és a magamét beleteszem, akkor elvárom, hogy a másik is őszinte legyen velem.

2014. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem házasság, csak együtt élés. Ha a nőnek ez megfelel, akkor elég szánalmas.

100 évvel ezelőtt volt ez szokás, amikor a nő ki volt szolgáltatva a férjének.

2014. szept. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Hoppá. Még ha külön kasszán vannak a házasfelek (ami a saját életemben elképzelhetetlen), akkor is természetesnek tartom, hogy tudjuk, hogy mennyit keres a másik. Engem érdekelne, s hozzám közel álló személy, miért kéne titkolózni?
2014. szept. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is furcsa.

Vagy egy ilyen ismerős házaspár, egyszer együtt voltunk nyaralni. A nő meg a gyerekek úgy pitiztek a férfinek mindenért, aki ezt láthatóan élvezte. Elég szánalmas volt.

2014. szept. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Az egyik aki mondta, egy fiatal pasi, az asszonyka nem dolgozik, gyerekekkel van otthon. Ledermedtem, amikor meghallottam ezt. És akkor ezek szerint az apuka megy bevásárolni, postára, meg kb mindenhova ahova pénzt kell vinni??? Anyuka meg ha kell neki egy új bugyi, úgy megy oda a férjéhez pénzt kérni, mint kislány az apukájához?
2014. szept. 25. 16:01
 10/23 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező azért anyuka is kap valami pénzt az allamtól a gyerek után, ha dolgozott előtte eleget akkor egy picit többet is.

A rosszabbik eset ha anyukának is fizetni kell felesben mindent a családi pótlékból meg ilyenekből de persze neki nem marad semmi pénze és apuka nem ad neki semmit a saját fizetéséből azzal a felkiáltással hogy anyuka nem dolgozik "csak" a gyerekkel van otthon egész nap.

2014. szept. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!