Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan él az a család, ahol a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan él az a család, ahol a férj szerint a feleségnek semmi köze sincs az ő fizetéséhez?

Figyelt kérdés

Egy-két beszélgetés alkalmával szóba jött hogy párom jól keres. Nem szoktuk az anyagiakat mások orrára kötni, nem is részleteztem, de a pasik fel vannak háborodva, hogy mi az hogy én tudom, hogy keres a párom. Merthogy ők sose mondják el a feleségüknek, mert szerintük semmi köze hozzá.

Nem értem... Hogyhogy semmi köze hozzá? Úgy hogy együtt élnek és házasok! Hogyan osztják be akkor a pénzt? Hogyan mennek vásárolni? Mindent a pasi intéz? Milyen élete van egy ilyen nőnek?



2014. szept. 25. 15:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező nem kell velük foglalkozni. Nekik így megfelel hisz nyilván ha nem felelne meg nem ment volna hozzá és nem szült volna gyereket így az hogy te vagy én mit gondolunk teljesen lényegtelen. Két embernek így jó az a lényeg.
2014. szept. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, amelyik nő belemegy egy ilyen házasságba, sőt, még gyereket is szül ilyen helyzetbe, az meg is érdemli a sorsát.
2014. szept. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%

Ha hazasok akkor hogy hogy semmi koze hozza? ha az lett megbeszelve hogy kulonkassza akkor azt megertem,de ha a ferj csak azt mondja hogy semmi koze hozzá a képébe rohognék és mondanám hogy oké rendben... akkor csinalj meg magadnak mindent....

Én tudom a párom fizetését centre pontosan,o is az enyémet pedig "csak" a volegenyem.. igy a normál.

2014. szept. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is durva, pedig nalunk en kezelem a penzt (meg en is keresem), de a felesegem tudja mennyit keresek, miert ne tudna?


Kozos bankszamlank van, mar csak azert is mert igy olcsobb, ha valamit vesz, akkor szokott szolni, hogy tudjam hogy lesz levonas/kiadas es tudjak vele szamolni.


De legtobbszor nem is elore (az csak nagyobb kiadasoknal amit megbeszelunk) hanem utolag, hogy pl patika ennyi, posta amannyi, en meg akkor tudom hogy mi az az osszeg amit levontak es el tudom konyvelni.


Ugy nem lehet penzt beosztani ha fogalmad sincs rola mit engedhetsz meg magadnak es mit nem.

2014. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
30%

Én nem tudom, pontosan mennyit keres a férjem. A bértáblában meg tudnám nézni, sőt, a fizetési papírjaihoz is hozzáférek a cégnél, mégsem tudom.


Nagyjából tudom, mennyivel kereshet nálam többet (mivel tudom, mennyi évvel idősebb, és így milyen besorolásban van).


Nem közös a bankszámlánk, igazából mindketten jól keresünk, még nem gondoltunk rá, hogy a másik pénze kellene bármihez is. A közös dolgokat persze közösen fizetjük (számlák, nyaralás, nagy bevásárlást neten fizetjük előre kártyával). Szerintem a közös kassza nagyon eltérő fizuknál fontosabb lehet, mintha kb. ugyanannyit, vagy kivételesen jól keres a házaspár.


27N

2014. szept. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
68%

15. Szerintem semmi köze ennek ahhoz, ki mennyit keres, inkább bizalom kérdése, és, hogy mennyire gondoljuk tényleg közösnek az életünket. "Ágy, asztal, kassza"

Teszem fel elmész gyesre, vagy előfordulhat bármi más is, munkanélküliség, betegség, bármi, és bármelyik féllel. Akkor tényleg normális, hogy úgy kell pénzt kérned a férjedtől, mert amit keres az övé, és felesbe megy minden? Gyereknél pl, egy csomag pelenkát te veszel, egyet ő? Vagy, hogy lehet ezt elképzelni a közös életben?

Ez lakótársi viszony így, nem párkapcsolat, házasság. Persze lehet, h van ahol működik, egészen addig, amíg az egyik fél kiszolgáltatott helyzetbe nem kerül.

2014. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
23%

16: pontosan azért működik, mert sokat keresünk.:) nem tudom, kinek mi ez, nálam ez a természetes, nála is, a szüleink is így éltek.


mindenki megveszi amit akar és kész. gyesen nem leszek, hiszen dolgozom (gyedem lesz, ami a fizetésem nagy százaléka lesz), ergo ez sem lesz sosem probléma.:) de egyébként a nagy bevásárlást sosem boltban intézzük (nincs autónk), szóval nem tudom elképzelni, hogy egy pelus árán veszekedjünk majd.:)


amit meg én szerelemnek hívok, az ez, ha már sértegetjük egymást:)

2014. szept. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a közös kassza és minden témában - így a fizetésben, pénzköltésben is - kizárólag a totál őszinteség működik, semmi más. El sem tudom képzelni a "te pénzed, én pénzem" felállást. Ha mindent megosztunk egymással (márpedig mindent megosztunk szó szerint: érzelmek, élmények, vágyak, tervek, problémák, testnedvek...stb.), akkor miért pont a pénzt nem? Miért pont ezt az egyet ne osztanánk meg? Valaki aki külön kasszán él, tud erre válaszolni?
2014. szept. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
A válasz egyszerű: átlag magyar család, 2 méter vastag falak egymás között, boldogtalanság.
2014. szept. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
70%
Ez már csak azért is érdekes, mert a házasság vagyonközösség, amit a férj keres, annak a fele a nőé (váláskor, addig közös).
2014. szept. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!