Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan él az a család, ahol a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan él az a család, ahol a férj szerint a feleségnek semmi köze sincs az ő fizetéséhez?

Figyelt kérdés

Egy-két beszélgetés alkalmával szóba jött hogy párom jól keres. Nem szoktuk az anyagiakat mások orrára kötni, nem is részleteztem, de a pasik fel vannak háborodva, hogy mi az hogy én tudom, hogy keres a párom. Merthogy ők sose mondják el a feleségüknek, mert szerintük semmi köze hozzá.

Nem értem... Hogyhogy semmi köze hozzá? Úgy hogy együtt élnek és házasok! Hogyan osztják be akkor a pénzt? Hogyan mennek vásárolni? Mindent a pasi intéz? Milyen élete van egy ilyen nőnek?



2014. szept. 25. 15:35
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Az én szüleimnél a következőképpen megy a dolog. Külön számlájuk van, apa jóval többet keres, és havonta utal anya számlájára. Anya számlájáról fizetik a számlákat (szvsz banktechnikai okból), meg amit épp anya vesz: bevásárlás, cipő a gyereknek, tőle kérünk ebédpénzt vagy ha valami a suliba kell stb. Ha anya számláján fogytán a pénz, akkor szól apának, hogy a következő hónapban többet utaljon. Drága dolgokat - nyaralás, lakásfelújítás - apa fizet. Meg, ha anyának épp nincs készpénze, akkor is apához küld minket ebédpénzért is. Most döntsétek el, hogy ez közös vagy külön kassza :-)


Anya nem tudja, apa mennyit keres, de igazából nem is érdekli. Azt sem tudja, hogy saját maga mennyit keres :-) Anya csak annyit tud, hogy kb. mi az, amit megvehet, amire van keret a családi költségvetésben.


A rendszer két fontos tényező miatt működik: egyrészt bőségesen van pénz (nem kell annyira precízen beosztani), másrészt apa, aki tulajdonképpen kezeli, nem fukar, és egyáltalán nem éreztet semmiféle fölényt ezzel kapcsolatban. Ezt úgy értem, hogy ha például mi, gyerekek pénzt kérünk, akkor - bár megkérdezi, mire kell - közben már veszi is elő a tárcáját. Teljesen más érzés, mintha úgy kérdezne vissza, hogy még nem vette elő.

2014. okt. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Apukád nem veletek lakik? Hogyhogy az anyuka még a saját fizetésével sincs tisztában? Te még biztosan gyerek vagy ha ezt tök normális dolognak tartod.
2014. okt. 20. 08:43
 23/23 anonim ***** válasza:
Szia! De, együtt vannak. Ez valamennyire nekem is furcsa, hogy anya nem tudja, mennyit keres. De a gyakorlatban erre az információra tényleg nincs szüksége, csak arra, hogy mi az, amit meg tudunk venni és mi az amit nem. De ha kevesebbet keresnének, akkor is elég lenne, ha tudná, hogy összesen mennyit keresnek, hogy ebből ki mennyit, az mindegy a költés szempontjából.
2014. okt. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!