Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyetértesz azzal, hogy ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetértesz azzal, hogy ha egy házaspár nem akar gyermeket, akkor mindkét fél feladata a fogamzásgátlás 1 ember helyett?

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 17:25
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
25%

22esként: semmit sem nehéz elképzelni, csak azt a kérdést hagytátok levegőben lógni, hogy mit tesz hozzá a házasságkötés két szerelmes együttéléséhez?

24: Ja, hát ez az orvos dolog ismerős... így aztán van örökbefogadott is.

De a kérdésben nem a gyerekvállalás lehetetlensége, hanem "nem-akarása" szerepel, az meg egy gyökeresen más helyzet.

2014. okt. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
93%

Normális emberek között?

Normális emberek között fel sem merül az a problema, hogy ne bízzanak meg egymásban, főleg ha egy olyan egész életre kiható kérdésről van szó, hogy legyen gyerek, vagy még egy gyerek.

Normális emberek megbeszélik, és nyugodtak afelől, hogy a társuk nem fogja átvágni őket.

2014. okt. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
75%

31-es,

ha tőlem kérdezed, végülis semmit. De szerintem a gyerek szempontjából is tökmindegy, hogy a szüleik papírral élnek együtt, vagy anélkül.

Ezelött 30 évvel nem igazán volt szokás házasság nélkül együttélni...de ha ma lennék fiatal, valószínüleg én is hanyagolnám a házasságkötést.

2014. okt. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező (#30) " Normális emberek között ez így működik helyesen." - ez az a mondat, amitől bármilyen témában falra mászok... mert ilyen NINCS. Normális emberek között ez úgy működik, ahogy megbeszélik egymással, és normális emberek nem dumálnak bele mások magánügyeibe, mint pl. a fogamzásgátlás kérdése. És normális emberek nem hiszik azt, hogy a saját értékrendjük az egyetlen helyes értékrend, és normális emberek nem akarják a saját értékrendjüket és véleményüket másokra rátukmálni, rákényszeríteni. Ha nálatok így működik, akkor nálatok ez a helyes. Ha másnál másként működik, akkor másnál meg az a helyes. Ennyi.
2014. okt. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
88%
De ha egyszer a pasi gumit húz mégis hogyan akarod kivenni a részedet? :D Ő megveszi, te felhúzod? Vagy most miről beszélünk?
2014. okt. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Ahol egy magzatnak meg kell halnia a pár kényelméért, az számomra nem a 'normális' fogamzásgátlás eszköze.


Ha egy normális pár fogadja a védekezés mellett született babát és felneveli, az helyes.

2014. okt. 31. 14:21
 37/40 A kérdező kommentje:
35: azzal, hogy mindkét fél védekezik. Gumi+tabletta, vagy spirál, vagy spermaölő krém, stb stb.
2014. okt. 31. 14:22
 38/40 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező (#36), kimondtad a kulcsszót : "számomra".

Ennyi.

(mondjuk az AB senkinek sem a "normális" fogamzásgátlás eszköze, hanem a normális fogamzásgátlás kudarcakor szóba jövő végső lehetőség. Hogy neked akkor sem jön szóba, nos ez a sajt tiszteletre méltó magánügyed)

2014. okt. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, hogy számodra mi a helyes, a te dolgod.

Nekem baromira nem volna helyes, ha megszülnék egy olyan gyereket, akit se testem, se lelkem nem kíván.

2014. okt. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
32%
Én azért írtam, hogy mindkettejük feladata, mert a becsúszott terhességre lehet, hogy a nő másképp reagál, mint a férfi szeretné. Ez nem bizalom kérdése, hanem az a tény, hogy ha becsúszik a baba, akkor az elvetetésével csak a nő viseli a következményeket, a férfi nem. Nem csak etikai vagy vallási megfontolásból hátrányos az abortusz, a nőnek az egy hatalmas fizikai és lelki teher is egyben. Van nőismerősöm, 70 felett van már, 20 évesen volt abortusza, mert nem akart gyereket, pedig férjnél is volt, és máig mondogatja néha, hogy most az ő gyereke ennyi vagy annyi idős lenne. :( Emellett fizikailag is megterhelő, mégis csak egy műtétről van szó, utána napokig vérzéssel, egyéb kellemetlen utóhatásokkal. Szóval azt gondolom, hogy ha mindketten biztosak akarnak lenni benne, hogy nem lesz gyerek, valamint figyelembe veszik, hogy a nőnek milyen káros minden szempontból az abortusz, akkor szerintem úgy korrekt, ha mindketten védekeznek.
2014. nov. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!