Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csak szerintem felelőtlenség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem felelőtlenség így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Sokan úgy vállalnak gyereket, hogy nincs semmi félretett pénzük, se stabil munkájuk, se autójuk..

Szerintem háztartásonként minimum 1 autó és 1 millió Ft megtakarításnak kellene lennie, mielőtt gyereket szülnek..

Ti nem így gondoljátok?


2014. dec. 7. 13:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
97%
Kerdezo, van gyereked vagy tervben van mar? Mire varsz? Kocsira, milliora, kifizetett hazra, menedzser allasra es meg a feher lovagra?
2014. dec. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
87%

Hát szerintem az autó az túlzás, pl. ha Pesten vagy más nagyvárosban él az ember, szinte teljességgel haszontalan. 5 évet éltem a fővárosban, el is adtuk az autót mert a tömegközlekedés - bármennyire is macerás - mégis gyorsabb volt és stresszmentesebb, meg persze olcsóbb. Most, hogy vidéken élünk, kényelmes az autó, de nem érzem kötelezőnek. Ugyanúgy van busz, vonat...


A megtakarítással egyetértek, bár talán az 1 millió kicsit túlzás. Szerintem ami fontos lenne, az a biztos munkahely mindkét fél részéről, megfelelő lakhatás (ne 1 szobás garzonba érkezzen a gyerek, meg olyanba, ahol fűtés sincs...), és némi félretett pénz.

2014. dec. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
34%
Akkor én leszek a kivétel a hozzászólók közül. Ha van rá kilátás, hogy össze lehet hozni azt az autót meg az egy misit, én megvárnám míg összejön. Budapesten lakom, a gyerekügyelet nagyon messze van. Sajnos sokszor kellett igénybe venni az éjszaka közepén (mindkét gyerekkel), onnan a világ végére menni az ügyeletes gyógyszertárig, volt, hogy a kórházba. Akkor is nagy szükség volt autóra mikor a munkahelyemről egyszerűen NEM lehetett tömegközlekedéssel megoldani, hogy időben érjek az oviba. Ami autóval 20-30 perc volt, az tömeggel minimum egy óra.A félretett pénz is jól jöhet, számtalan dolog miatt szükség lehet rá. Ha nincs, akkor osztogathatod a facebookon, hogy segítsenek...Biztos munkahely pedig manapság nincsen, ne is álmodj ilyet. Bárhonnan bármikor kitesznek. És ugye akkor is szükség lenne arra a félretett pénzre. Szóval így átgondolva újra azt mondom, én megvárnám amíg ezek összejönnek. Ha nincs rá esély semmilyen módon, akkor nagyon meggondolnám.
2014. dec. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
94%

Azért egy pár hónapos megtakarítás tényleg jól jön. A férjemet kirúgták, amikor terhes voltam. A lányunknak Dévény-tornára kellett járnia, ami nem 2 fillér. Ha nincs megtakarításunk, akkor ezt nem tudtuk volna megengedni magunknak.

Pár napja tönkrement a mosógépünk, előző hónapban a hűtőnk.

A gyerekeknek minden télen kell új csizma, meleg kabát, zöldség-gyümölcs. Akkor is, ha nekünk épp nincs munkánk.

2014. dec. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a saját tulajdonú lakás és két normálisan kereső fél szükséges.


Persze nem hülyeség a tartalék pénz vagy autó, de ezek nélkül is azért lehet gyereket vállalni.


Abban viszont igaza van a kérdezőnek, hogy sokan csupasz p*csára vállalnak.

2014. dec. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem mindenkinek más körülmény az ideális.

Van olyan Budapest közeli falucska, ahol 2 autó is jó lenne, egy apának aki eljár dolgozni, egy meg anyukának, ha jönne-menne a gyerekkel, míg Budapesten vagy nagyobb városban akár autó nélkül is meg lehet lenni.

A megtakarítás nem gyerek miatt kell, hanem bárkinek jó, ha van félretett pénze.

Szerintem fontosabb, hogy legyen megfelelő lakhatás és valamennyire (ma már semmi se biztos) stabil munkahely. Ha az anya kap GYED-et, apának van munkája, akkor minden megoldható.

Sok függ attól is, hogy milyen a családi háttér. Nekem pl. anyukám bármikor ugrik, gyerekfelügyelet, babaruha-varrás, apukám kocsival szalad, mert mindenük a család és az unokák. Akinek meg messze a család vagy nem számíthatnak rájuk, azoknál számolni kell pl. bébiszitter költséget, stb.

Úgyhogy szerintem nagyon sok mindentől függ, nem lehet kijelenteni azt, hogy akinek van egy autója és egy milliója az vállalhat gyereket, akinek nincs, az meg ne szaporodjon.

Nekünk konkrétan egyik se volt meg, de BKV bérletre mindig jutott (úgyse tudtam volna nálunk kocsival parkolni), továbbá anyukám segítsége miatt (betegségek alatt bevállalta a gyerekeket, szaladt értük oviba-bölcsibe) tudtam rendes, jól fizető munkát vállalni és nem rúgtak ki, amikor egyik télen az egyik gyerek sokat volt taknyos.

2014. dec. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
55%
😄 Ne nevetess !! Ezt te sem gondolod komolyan ! ... Hallod ha ezeknek a feltételeknek kellene eleget tenni , igen kevesen vállalnának gyermeket ! Nekünk 9 éves a lányunk ... 23 évesek voltunk a párommal , mikor született . Szerinted hová ? Albérletbe ! Autó ? Megtakarítás ? Miből o.O ?! Magyarországi éhbérből ??? Nekünk nem volt segítségünk... Nem volt tehetős szülő a hátunk mögött ! A 0 - ról indultunk teljesen ! Most sem tartanánk sokkal előbbre , ha a párom nem külföldön helyezkedett volna el és nem költöztünk volna ki mi is ! Szóval szerintem a te feltételeidnek ma jó ha Magyarország 20%a eleget tud tenni . Örülj , ha te is ezek közé tartozol ... Keveseknek adatik meg !
2014. dec. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
55%
Igazad van utolsó ... A kérdező álomvilágban él :D !!!! Mi is albérletbe alapítottunk családot ,de 1000x inkább így ,mit hogy 25 évig nyögjük a lakáshitelt ,amire a gatyánk és az egész életünk rámegy ...az sem garantált,hogy egyáltalán megérnénk mire miénk a lakás :s . Szóval én irigyellek benneteket ,hogy meg tudtatok szabadulni ettől ,ami ebbe az országba megy ! Félretenni pénzt ? Örülünk ha megélünk és nem viszünk át egyik hónapról a másikra számlatartozást . Szerényen élünk ,de a gyerekről akkor is becsülettel gondoskodunk .
2014. dec. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező, én egyetértek veled. Szerintem is felelőtlenség így gyereket vállalni.


És amint látod, itt a válaszok alapján is látható, hogy sokan a semmire vállalnak és még büszkék is rá.


Én sem vagyok hajlandó saját lakás (ez mára megvan), mindkettőnknek autó (ez még nincs), pár millió forint megtakarítás (mi spórolósak vagyunk, úgyhogy 1 millió kb fél év alatt összegyűlik).


De ez tényleg a nagyon minimum. Nekünk még legalább 10 évig nem kell gyerek. Addig utazunk, élünk, jól érezzük magunkat. :)

2014. dec. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
55%

Ha ezekre várna az ember akkor szép lassan kihalnánk.


- megbízható házastárs/társ a legfontosabb

- A félretett pénzzel egyet értek

-legyen megfelelő méretű, és minőségű otthona az embernek szerintem (pl ne vállaljanak 1-2 szobára 4 gyereket)

-autó nem létszükséglet

-Stabil munkahely nem létezik, akár holnap is kirúghatnak. Találnak rá indokot ha akarnak.


Hát kb ennyi.

2014. dec. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!