Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem nem ért velem együtt....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem ért velem együtt. Mivel győzhetném őt meg?

Figyelt kérdés
Én későnérő típus vagyok. Kitartó és szorgalmas. Középfokú végzettségem van, de feltétlenül el szeretném végezni a jogász szakot estin. A férjem fizetése nem rossz, és én pénzügyi munkaterületen részmunkaidőben dolgozom. De semmi örömet nem okoz. Nagyon régi álmom az egyetem, de a gyerekek miatt nem jöhetett eddig szóba. Mi a véleményetek erről? Önző dolog tőlem, hogy a továbbtanulást meg akarom próbálni. Úgy érzem, életem végéig szemrehányást tennék magamnak, ha nem kísérelném ezt meg. 40 felett vagyok. Túl öreg lennék ehhez? Én szellemileg és testileg is jó formában vagyok. Ismerőseim szerint 10 évet letagadhatnék a koromból...

2015. jan. 5. 12:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem, ha tényleg van kedved merj belevágni. Az Eu-s terület az nem rossz és van benne lehetőség, csak több leszel tőle. Tanulni meg életfogytig kell!
2015. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
59%

Nem vagy öreg. Nekem voltak 50-es, 60-as csoporttársaim is. Én harmincas vagyok és megint azon gondolkodom, hogy tanulok még valamit :) Ártani nem árthat.

Azt te tudod, hogy ez mennyire változtatná meg az életeteket, mennyire lenne időd tanulni.

A férjednek mi a kifogása?

2015. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
54%
Vágj bele!!!!
2015. jan. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
62%
Pont a jog és az orvosi az, amit bizonyos életkor felett nem éri meg elkezdeni.
2015. jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
A férjemnek a tanulás időhöz kötött jellege a kifogása.
2015. jan. 5. 13:21
 16/24 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ha szeretnéd, akkor vágj bele. Tanulni sose késő. Van egy barátnőm, az apukája 72 évesen szerezte meg az ötödik diplomáját. =D Nagyon tud az öreg. Ő azért járt egyetemre, mert élvezte.
2015. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
63%

Az apukam 57 eves es a negyedik diplomajat csinalja, mert kvazi ez a hobbija, szeret tanulni igy erzi jol magat.A tesom ezt orokolte neki ketto van,es tervben a harmadik....en meg...nos nekem csak egy van de teny, h nemreg megfordult a fejemben hogy kriminologus legyek, szoval lehet h belevagok.


Szerintem nyugodtan kezdd el, semmi nem keso.


33/N

2015. jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
36%

Nekem volt 40 éves csoporttársam, aki munka meg gyerek mellett a 4. egyetemét végezte éppen mellettem. Korban biztos nem vagy öreg hozzá, ha a gyerekek már nem olyan kicsik, hogy állandóan rád legyen szükségük, akkor a részmunkaidős állás mellett bőven belefér egy egyetem levelezősön vagy estisként.


A jogot viszont én sem javasolnám, pont amiatt, amit korábban is említettek. Drága is, sok tapasztalat kell, hogy igazán a szakmában tudj érvényesülni (bár ez a legtöbb dologra igaz, de vannak olyan szakmák- láds, jog-, amihez külön nehezebb az egyetem mellett releváns tapasztalatot gyűjteni). Viszont ha ez minden álmod, szerintem megvalósítható. 40 évesen szerintem még nem vagy lekésve semmiről.

2015. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
84%

Csak akkor érné meg, ha a munkahelyed küldene továbbtanulni és/vagy biztosítva lenne az állásod. Nálunk a levelezősök a te korosztályodból mind másoddiplomások voltak tanulmányi szerződéssel. Csak passióból ne tanulj jogot szerintem, a klasszikus jogterületeken már nem tudnál érvényesülni. 5 év egyetem, 3 év papírtologatás éhbérért a szakvizsgáig... jó esetben, de azért elég nagy arányban tovább is tart 1-2 évvel a folyamat. És a valódi karriert csak ezek után kezdhetnéd meg. Számold ki, hány éves leszel addigra. Plusz valóban túltelített a piac, alig van lehetőség pályakezdőként elhelyezkedni, sok a jogász és most amúgy is egy olyan érát élünk, amikor kevés a munkalehetőség.

Kérdés megéri-e több milliót rááldozni (állami hely csak nappalin van, abból is kevés), az időről és energiáról nem is beszélve, úgy, hogy valószínűleg nem fogsz belőle profitálni, csak önigazolásként bevéshetsz két betűt a neved elé.

Hogy mivel győzhetnéd meg a férjed? Számoljatok. Gondolom közös kassza van, úgyhogy a tandíj is abból megy, de később a bevétel is ide kerül. Mellette ugyanúgy el kéne látni a feladataidat, a munkádat, valahogy erről is biztosítanod kellene.

2015. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Minden választ használhatónak ítélek.

A pénz nem akadály. Ezen kívűl felsőfokon, majdnem anyanyelvi szinten beszélek németűl.

Úgy látom, akik a továbbtanulásra biztattak, lepontozták. Sajnálom. Nekem az a véleményem, hogy érdemes megpróbálni, és ha menet közben látom, ez csak nem nekem való, abbahagyhatom. Senki nem fog lefejezni ezért. (Még a férjem sem.) De legalább megpróbáltam.

2015. jan. 5. 19:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!