Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Amikor egy házasságba belép...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor egy házasságba belép egy harmadik, miért mindig a szeretőt utálják?

Figyelt kérdés

A kérdés részemről csak kíváncsiság, nem vagyok és soha nem is voltam szerető. De mindig úgy gondoltam, ha mondjuk a páromnak egyszer akad egy másik nője mellettem, akkor nem azt a másikat szidnám és utálnám, mert bár erkölcstelenségnek tartom és úgy vélem, lehetne ennél okosabb is, nem neki kell hűségesnek lenni, ő a maga módján a saját boldogságát igyekszik összehozni. Nem beszélve arról, hogy aki félre akar lépni, az félre fog, akkor is, ha vannak erkölcsös emberek, akik visszautasítják. És ha a férj (vagy feleség) félrelép, akkor szerintem ott nem a szerető az, aki tönkretesz egy boldog és tökéletesen működő családot, ahhoz neki tulajdonképpen semmi köze, a család tagjainak kell okosnak és felnőttnek lennie, és helyes döntést hoznia. De ha nem hozza, akkor van emberileg van vele gond, vagy a családi élet mégsem olyan tökéletes.


Akkor tehát mégis, miért mindig a szeretőket szidják, hogy milyen gonoszak, tönkreteszik a családi idillt?


Nem provokatívnak szánom a kérdést, az alapvető gondolkodást szeretném megérteni a témában, mert nagyon kevés olyan emberrel találkoztam, aki hozzám hasonlóan gondolja. Tényleg én vagyok a buta, hogy úgy érzem, a kapcsolat tényleg két emberen múlik, és még ha meg is jelenik egy harmadik, a kapcsolatot továbbra is csak a benne lévő két ember tudja tönkretenni?


2015. jan. 22. 09:14
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
80%
Azért a szeretőt szidják, mert így nem kell szembenézni vele, hogy ők szúrták el.
2015. jan. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
88%

Mert őt a legegyszerűbb bűnbaknak kikiáltani.

A meglátásod egyébként 100%-ban helyes, csak az emberek többsége nincs agyilag ezen a szinten.

2015. jan. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
91%

Mert a szerető kívülálló és mindig könnyebb egy idegenre fogni az akadozva működő kapcsolat összes hibáját, mint elismerni és szembenézni vele.

Véleményem szerint a szerető is nagyban hibás, hiszen nem volt kötelező foglalt személyt választani és fogadni a közeledését. Lehet nemet is mondani.

2015. jan. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
91%
egyszerűbb mást okolni, mint szembenézni azzal, hogy két ember kapcsolata, kettőjükön múlik és ketten cseszték el
2015. jan. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
63%

Számomra ez kicsit olyan, hogy ha egy nő részeg, akkor azt ki lehet használni és azt csinálni vele, amit a férfi akar. Nem, nem így van.

Attól, hogy egy kapcsolat éppen hullámvölgyben van, nem fair kihasználni a helyzetet. Egy 5-8+ éves kapcsolatban vannak olyan időszakok, amikor "a családi élet mégsem olyan tökéletes".


Én sajnos voltam mindhárom oldalon, mégis úgy gondolom, hogy a szerető is hibás.


Ettől függetlenül szerintem a fő felelősség a megcsalóé, utána jön a megcsalt és csak végül a szerető. Mondjuk 60%-35%-5%.

2015. jan. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
82%

Én mondjuk azt vettem észre, ilyen helyzetben mindenki utál mindenkit.


A megcsaló felet azért mert megcsalja a másikat, a szeretőt azért, mert tudatosan belemegy egy ilyen kapcsolatba. Mindkét fél részéről undorító a dolog. Persze a valóságban azért a megcsalt fél szerepe sem mindegy a történetben.

2015. jan. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

És mi van azokban az esetekben, amikor a szerető nem is tud arról, hogy ő tulajdonképpen szerető? Mert van ilyen is.


Különben köszönöm a válaszaitokat, mindenki kapja a zöld pacsit, értelmes válaszokat írtok :)


Félig-meddig arra számítottam, hogy majd jól megkapom, mert hogy mondhatok ilyeneket meg hasonlók... Örülök, hogy nem így lett :)

2015. jan. 22. 09:36
 8/46 anonim ***** válasza:
90%
Nekem egyébként az is furcsa, ha valaki szerint azzal nincs semmi baj, hogy egy házas emberrel van kapcsolata. "Én nem csinálok semmi rosszat, a felesége/férje elhanyagolja, az ő hibája." Pont úgy hárítja a felelősséget, mint a házaspár azzal, hogy a szeretőt hibáztatják.
2015. jan. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

én ezt sose értettem, hogy jó elején nem tudja, de nem tűnik fel neki? ma amikor mindenki a neten éli az életet meg a telefonjában, hogy nem mindig érhetem el, keresi a felesége/gyerekei?


vagy van aki tényleg ennyire össze tudja egyeztetni a kettőt??

2015. jan. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
80%

Imádom a délelőtti vita illatát.

A kérdésed valójában sokkal összetettebb mint hinnéd.

A konkrét kérdésedre kétféle választ tudok adni.

Az egyik az egoizmus. "Méghogy én tehetek róla? Soha! Az ő döntése volt! Miért nem szólt ha valami baja van?!"

Kevés olyan ember van aki képes az igényeit megfogalmazni. A kisebb sérelmeinket inkább elfojtjuk, kerüljük a konfliktust. Ráadásul, ha ez a reakciója a megcsaltnak, akkor általában az az első gondolatom, hogy egy ilyen éretlen személyiséggel nem is nagyon lehet megbeszélni a problémát.

A legtöbb viszony nem úgy kezdődik, hogy na, holnap megcsalom a házastársam.

Egy párkapcsolati terapeuta hasonlata talál ide: viszonyt kezdeni olyan, mint egy üres borospohárral a kezünkben talalkozni valakivel, akinek van egy üveg bora.

Egy érett személyiség tudja, hogy egy párkapcsolat kétemberes.

Ha mást nem is, a tanulságot levonhatja:

Miért csalt meg?

Hiányzott neki valami?

Mostanában tényleg sokat dolgoztam, folyton fáradt voltam, és elég tüskés.

Vajon tudok ezen változtatni?

A lényeg az, hogy a párkapcsolatban élő két fél meg tudja e beszélni ezt.

Ha a megcsaló indokai nem helytállóak, abból is le lehet vonni a tanulságot:

Miért választottam ilyen gennygombócot?

Mik voltak az erre utaló jelek?

Hogyan lehet ezt elkerülni?

Ha valaki egy párkapcsolati krízisében, vagy szakításnál sem vonja le a tapasztalatokat, annak még sok fájdalmas pillanata lesz az életben.

És a másik indok, ami miatt (főleg mi nők) a szeretőt támadják:

Baromi nehéz azt okolni akit szeretünk, és ezzel egyenes aarányban könnyebb utálni azt, akinek jó esetben csak a nevét tudjuk.

2015. jan. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!