Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Amikor egy házasságba belép...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor egy házasságba belép egy harmadik, miért mindig a szeretőt utálják?

Figyelt kérdés

A kérdés részemről csak kíváncsiság, nem vagyok és soha nem is voltam szerető. De mindig úgy gondoltam, ha mondjuk a páromnak egyszer akad egy másik nője mellettem, akkor nem azt a másikat szidnám és utálnám, mert bár erkölcstelenségnek tartom és úgy vélem, lehetne ennél okosabb is, nem neki kell hűségesnek lenni, ő a maga módján a saját boldogságát igyekszik összehozni. Nem beszélve arról, hogy aki félre akar lépni, az félre fog, akkor is, ha vannak erkölcsös emberek, akik visszautasítják. És ha a férj (vagy feleség) félrelép, akkor szerintem ott nem a szerető az, aki tönkretesz egy boldog és tökéletesen működő családot, ahhoz neki tulajdonképpen semmi köze, a család tagjainak kell okosnak és felnőttnek lennie, és helyes döntést hoznia. De ha nem hozza, akkor van emberileg van vele gond, vagy a családi élet mégsem olyan tökéletes.


Akkor tehát mégis, miért mindig a szeretőket szidják, hogy milyen gonoszak, tönkreteszik a családi idillt?


Nem provokatívnak szánom a kérdést, az alapvető gondolkodást szeretném megérteni a témában, mert nagyon kevés olyan emberrel találkoztam, aki hozzám hasonlóan gondolja. Tényleg én vagyok a buta, hogy úgy érzem, a kapcsolat tényleg két emberen múlik, és még ha meg is jelenik egy harmadik, a kapcsolatot továbbra is csak a benne lévő két ember tudja tönkretenni?


2015. jan. 22. 09:14
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
56%

Már mindent leírtatok :)

Igen, kell egy bűnbak, kell valakire mutogatni, csak nehogy magunkba kelljen nézni.

Egyébként meg nem a szerető teszi tönkre a házasságot. Az a házasság már eleve rossz, ahol valamelyik fél szeretőt keres.

Szerintem egyébként sokan az anyagi biztonságukat féltik. Nem akarnak válni, akárhányszor is megcsalták őket, mert fontos a látszat, a megszokott élet. Aztán a feszültséget nem a párjukon vezetik le, mert ugye rá még szükségük van, hanem a 3. személyen.

2015. jan. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
56%

Először is, nem szeretőt tart, hanem félrekefél.

Másodszor, ha könnyű a Katit táncba vinni, hát vigyék. Egy rossz, nem működő kapcsolaton / házasságon fölösleges agonizálni. Te balra, én jobbra, csókolom!

2015. jan. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
64%

Mert a szereto egy aljas dolgot tesz.

Egy rossz kapcsolatot meg melyebre sodor kicsit olyan mintha o adna a kegyelemdofest.

A masik kerdes milyen onbecsulese van annak a nonek aki szereto statuszta hozza magat/

Ugy lenni valakivel hogy tudja a feleseg mos foz takarit vasal ra es talan gyerekek is vannak.

Szerintem az ilyen no onertekelese nulla.

Megalazo szerep

hogy ki a hibas ?

tyuk vagy a tojas a csabito vagy az elcsabitott?

teljessen mindegy a hazassag koteleke eros es tisztelni kene mindharom felnek

foglalat pasival nem kedz egy normalis lelkieletu no

2015. jan. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem teljesen jogos, hogy a szeretőt is utálják. Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek, pl gyerek születésekor, meg ilyesmi. És ilyenkor nagyon nem szép dolog ramaszni a pasira. És igen, van olyan, hogy egy kapcsolat még menthető lenne, de a szerető lök egyet a szakadék felé. Már egy másik kérdés kapcsán leirtam, hogy én egyszer voltam szerető, és mikor éreztem, hogy a férj ott tart, hogy otthagyna miattam a nejet a gyerekekkel, akkor úgy megijedtem, hogy még én javasoltam nekik pár terapeutát, meghat ott nagyon sokmindenben a pasi volt ahibas (alig segített otthon, a nő kimerült), szóval a pasi tőlem is kapott fejmosast. Azóta is együtt vannak, a gyerekek sem vesztették el az apjukat, sőt a pasi csomó mindenen jó irányba változott. Én is nyertem, mert nem kellett három idegen gyereket a nyakamba venni, és találtam olyan férfit, akivel tiszta lappal kezdtem. Mert amikor a kedves szerető a gyerekeket kezdi kifurni a pasi életéből, na az még a szép. Még annyi, hogy sajnos a férfiak jó része nagyon is könnyen manipulalhato. Ha egy nő egy férfit nagyon meg akar szerezni, még egy viszonylag jó kapcsolatot is tönkre tud tenni.
2015. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
79%
Mert könnyebb a betolakodót gyűlölni mintsem akit szeretünk.
2015. jan. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
75%

Mert könnyebb


Könynebb az idegent utálni,mmint azzal szembesülni, hogy az volt a rossz, akit szeretünk, és ő bántott minket, nem a szeretője.


Azzal is nehez szembesülni,mhogy a problemákat nem vettük észre, vagy nem mertünk szembesülni velük, és aszőnyeg alá sepertük.


Szerintem ezért, bár sosem értettem...pedig volt benne a tapasztalatom, kivetel voltam, tudtam, hogy ha nem azzal, akkor mással csalt volna meg( meg is tette)

Ennek ellenére haragudtam, mert a lany közeli ismerősöm volt... Benne így lehetett volna annyi, hogy nem megy bele..

2015. jan. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
86%

Akit meg nem csaltak meg, az nem tudja ezt aterezni. Termeszetesen ez mind szep es jo, hogy nem itelkeznel a szereto felett, de amikor nem is sejtened, mert ugy erzed, minden rendben van koztettek es egyszer csak rajossz/ lebukik/ bekopik, hogy felre megy, na akkor atertekeled az egeszet. Rendben, akkor is a megcsalo fel a legnagyobb bunos, de nem tudod teljesen kizarni a szeretot. Mert csak arra tudsz gondolni miert pont O, miben jobb , mint te?

Amikor meg tudja is a szereto, hogy van parja az illetonek, na az kifejezetten undorito.

Itt az en peldam is. Hat ne haragudj, az exem a bnommel csalt meg. Aki tudott, mindent rolunk. Szerinted nem kellett volna haragudnom ra? Ne nezzek ugy ra a mai napig, mint egy hasznalt, budos rongyra? Lehet valoban, hogy ez nem intelligens hozzaallas, de eddig egy emberrel sem talalkoztam meg, aki azt mondta volna, hogy "hat azert ne hibaztasd".

2015. jan. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 Janka néni ***** válasza:
100%

Nos, pár hete volt egy hasonló kérdés és én leírtam a tapasztalataimat. Érdekes, mert akkor ellenkező megközelítésből indult a vita itt. És érdekes, de most sokkal toleránsabb minden válaszoló a szeretővel. Nem ismétlem magam, de sokszor a félrelépő (elsősorban férfi) igyekszik titkolni, hogy ő valójában nős/foglalt/családos. Az én kapcsolatomban pl. 3 hónapig meg voltam győződve, hogy a pasi elvált. A szövege is erre utalt, a viselkedése is (nem hívta a feleség soha, nem sietett soha haza stb).

A szeretőt azért is könnyebb hibáztatni (azokon túl, amit már írtatok) mert úgy néz ki, mintha az egészet előre eltervezte volna: kinézte a pasit, nem érdekelte, hogy családos, sőt és aláásta a család életét, meg szakadékba lökte a házasságot. Az sem biztos egyébként, hogy a megcsalt feleség az, aki otthon ellátja a háztartást, mos, főz takarít. lehet, hogy pont elhanyagolja valamiért a férjet vagy az egész háztartást. Nem lehet ezt tudni. Ráadásul a szerető (ha csak nem a baráti társaságból kerül ki) nem lát bele a másik életébe. Csak azt és úgy tudja, ahogy azt neki elmesélik. Épp ezért én ebben a helyzetben, mi után már benne voltam nyakig és tartott is 3 évig, nem akartam hallani az otthoni dolgokról. Az az ő ottani élete, ő tudja, miért teszi, amit tesz és nem akarok állást foglalni egy olyan életről, amiről nincs reális/objektív képem és nem is lehet. Mivel nem szerettem volna, ha felrúgja a házasságát (illetve nem akartam volna vele élni ez után, mert mindig a következő fizeti meg az árát annak, hogy melegváltás volt). Igyekeztem arra biztatni, hogy rendezzék a dolgaikat, beszéljék meg és gondolja meg, mielőtt végletes lépést tesz. Tettem ezt úgy, hogy igazából nem tudtam mi a gond otthon. Illetve amit tudtam, az megbeszélhető lett volna. A baj csak az volt, mint utólag kiderült, hogy én már nem az első szertő voltam és gyanítom nem is az utolsó. Tehát egyszerűen vannak olyan emberek, akik nem tudnak hűek maradni. Ezeknél a szerető is más megvilágításban van.

Azok a szeretők pedig, akik fenekednek a a házastárs, a család ellen, nem érdemlik meg a szerető titulust. Mint az a névből is kitetszik, az ilyen kapcsolatnak csak a kölcsönös örömökről szabadna szólnia, nem a békétlenségről, a furkálódásról és a szakadék felé lökdösésről.

2015. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:

Sokszor a megcsalt fél nem is érzi, hogy baj van a kapcsolatban, mert a másik a tudatára se adja. A szeretőt én azért tartom felelősnek, mert a másik kapcsolatába belemászni undorító dolog. Sok férfi azt hazudja a fiatal lányoknak, hogy az asszony elhanyagol stb a lányok meg így felmentve érzik magukat ("de hát elhanyagolja"), amikor ez gyakran nincs is így.

Aki kitekint a kapcsolatból az is gerinctelen, de ha ezt egy szabad emberrel teszi, akkor nálam (tény, nem sokkal), de kisebb bűn, mint az, hogy a szerető egy kapcsolatba csúnyít bele.

2015. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
11-es válasza is érdekes! Több esetről tudok ismerősi körben ahol valóban a látszat és az anyagi jólét volt a döntő amikor a felség megbocsájtott ÉSSS átkozta a szeretőt. Az egyik esetben ami számomra a lékirívóbb, két évig tartott a férje titokban szeretőt és gyermek is született!!! Szerintem még ma is odajárna a második számú családkához a pasi ha nem bukik le. A feleség élete azóta a bosszúról szól a volt szerető felé mint egyedüli hibásnak kikiáltva azt a nőt. Persze így megőrizhette anyagi jólétét folytathatta a munkanélküli életet, viszont iszonyúan rothadt házasságban él. Nagyon érdekes egyébként. Semmiképpen nem venném le a felelősséget a szeretőről sem úgy általában de tényleg túlzás, hogy őket szidják ilyenkor. Ahogy sokan írták már előttem, könnyebb bűnbakot keresni mint szembenézni saját iszonyatos kudarcaikkal és hazugságra épülő életükkel.
2015. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!