Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Sajnos sok anyukától halottam,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sajnos sok anyukától halottam, hogy a lányát úgy neveli, hogy csak gazdag-pénzes pasival jöjjön össze házasodjon! Milyen undorít* szülő az ilyen?!

Figyelt kérdés
2015. jan. 22. 10:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%

Elég kiterjedt baráti körrel rendelkezem, soha, senkitől nem hallottam ilyent.

Provkookálsz, kérdező???

2015. jan. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
59%
Azt azért meg lehet érteni, ha nem akarják, hogy a lányt használja ki egy szegényebb srác. Egy másik gazdag nem valószínű, hogy csak a pénzéért szeretné.
2015. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a kérdező általi felvetés (nem) kicsit el van túlozva.


Amúgy aki már házasságnál tart, ott valahol joggal reménykednek a szülők abban, hogy egy dolgozó, sikeres embert válasszon a férjének a lány. Mert sok esetben azért le lehet szűrni, hogy ha valaki már az elején lusta, meg kifogásai vannak arra hogy miért is nem dolgozik és nincs pénze, az később se lesz jobb.


Na meg ugye, ha az anyuka egy lusta férfi mellé házasodott be, akkor persze hogy ettől akarja óvni a lányát, ha meg a szülők dolgozó, ne adj isten jómódú emberek, akkor valahol érthető hogy a gyereküknek sem akarnak rosszabb életet.


Persze vannak akik tényleg primitíven nézik a dolgokat hogy "ha nincs diplomája nem is ember" de ez azért messze nem a többség.

2015. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Janka néni ***** válasza:

Egy anya sem ilyen szimpla. Sok nőnek és férfinek célja, hogy eltartassa magát és sok férfi vadászik a jó módú magányos nőkre a megélhetés reményében.

Én a lányomat, aki most 15 éves olyan példával neveltem, hogy semmit nem kell senkinek megköszönünk. Mindenünk a saját munkánk eredménye és tegye így ő is.

Persze, tényleg oda kell figyelni. Mert, ha a srác egy ingyenélő, lógós lustaság, még ha esetleg jó módú családból is származik, nem jut semmire. Ilyen fiúval ne foglalkozzon komolyan, én is azt szeretném. Az élet úgy hozta, hogy 18 éves korában átveszi az édesapja utáni örökségét és remélem sikerült úgy nevelnem, hogy jól fogja használni. Nem kell neki anyagi vagy egzisztenciális megfontolásból választani az életében: sem hivatást, sem iskolát és szerencsére párt/társat sem. Viszont cserébe neki kell majd nagyon vigyázni, hogy őt ne ezért válassza valaki. Egy szülő csak remélni tudja, hogy felvértezte a gyerekét az ilyen kísértésekkel szemben és meg tudta tanítani, hogy ebbe a csapdába se magát ne ejtse bele, se őt ne használják ki.

Aki anygi megfontolásból tart fenn egy kapcsolatot, csak ideig óráig birtokolja. Aranykalitka lehet, de akkor is kalitka. Plusz még egy közhely: nincs ingyen vajaskenyér.

2015. jan. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%

Nekem inkább apám ilyen, bár nem ilyen konkrétan, hogy hű de pénzes legyen. De valahol mindig elvárta, hogy a választottjainknak legyen egy valamit érő szakmája/diplomája, amivel annyit keres, amennyiből eltartja a családot, ha arról van szó, hogy jön a gyerek, vagy elveszítem a munkámat. Végül is nem tudom érte hibáztatni. Gondolom biztos akar lenni benne, hogy piacképes pasi mellett kötünk ki, aki az ő halála után is tud gondoskodni a pici lányairól. Az most részletkérdés, hogy már mind a ketten jóval elmúltunk 20 évesek.


Az már egy érdekesebb kérdés, hogy ez az egyébként kimondatlan elvárás befolyásolta-e a párválasztásomat. Eddig olyan pasijaim voltak, akik mind jól kerestek, és jó szakmájuk volt (villamosmérnök, gyártástervező). Jelenlegi párom asztalos, de szerintem ő lesz a befutó :)

2015. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Költőnő? ***** válasza:
93%
sztem ezek a nők a saját elcseszett frusztrált életüket magyarázzák/nevelik bele a gyerekbe. Nem kéne. Nagyon nem kéne.
2015. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
90%
Sógornőm ilyen. Hozzáment egy sráchoz, mert tudta, hogy ott a szülőknek van ám pénz szarásig. Érdekes, hogy a férjem nem ilyen, pedig az én szüleim jobban el vannak eresztve anyagilag, mint apósomék. Nem hinném, hogy ezt anyósomék nevelték volna beléjük, van aki ilyen lesz/ilyenné válik, van akit ez továbbra sem izgat.
2015. jan. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
88%
"neki legalább van pénze..." az egyik exemre mondta anyám... No comment.
2015. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
36%

Nem új keletű ez a dolog. Korábbi századokban, főként bizonyos kultúrákban is ez volt a kitörési lehetőség, talán mondható, hogy a patriarchális társadalom hozadéka, annyi különbséggel, hogy ma már a férfi is "be tud házasodni", ha szerencséje van. Míg régebben a szülő választott társat a gyereknek, ma már a gyerek kezében van a döntés az esetek többségében, itt Európában, viszont a ráhatás még mindig megvan. Érdekes témakör ez. Bizonyos szinten értéktárggyá alacsonyítja az embereket, legyen az férfi vagy nő, ezzel megalázza őket. Nem jó ez így sehogy sem, de ezt nem érzi mindenki.


Plusz komment: ne felejtse el senki, hogy pénz pénzzel házasodik.

2015. jan. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
84%
A húszas éveim elején járó nő vagyok. A szüleim nagyon gazdagok, valójában nem tudom megmondani, hogy mennyire. Hogy mire neveltek? Arra, hogy szolid legyek és ne tegyem közszemlére az anyagi helyzetem, igy távol maradnak egy szinten a pénzéhes illetők is. Anyukám csak annyit mondott mindig, hogy a pasi nem kell, hogy olyan gazdag legyen, mint én, de legyen szorgalmas, céltudatos és határozott, ne lusta. Engem eltartani nem kell, de saját magát azért tartsa el. Szerintem ez nem igazságtalan elvárás.
2015. jan. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!