Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg nagyon naivak, irreáli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg nagyon naivak, irreálisak az elképzeléseink?

Figyelt kérdés

Férjemmel babát várunk. Egy kicsit úgy érzem, hogy a barátok már "temetnek" minket: ha szóba kerül egy program, rögtön azzal jönnek hogy milyen kár, hogy mi kimaradunk belőle; hogy milyen rossz lesz majd nekem hogy nem tudok elmenni a testvérem lánybúcsúztatójára, hogy hogy fogok hiányozni a rendszeres "szeánszainkról", a férjem kimarad a szakmai továbbképzésekből (ezek hétvégén vagy munka után, este vannak).


Mi úgy tervezzük, hogy fogunk adni kimenőt a másiknak, akár tanulás, akár szórakozás miatt. A nővérem esküvőjén 4 hónapos lesz a baba, úgy tervezem, hogy megyek a lánybúcsúztatóra is és az esküvőn is végig ott maradunk (anyósom jön velük, ő lesz a picivel délutántól).

Ezekre a tervekre mindig azt mondják, hogy milyen naiv vagyok, egy gyerek mellett pisilni meg fodrászhoz menni sem lesz időm és energiám, örüljek ha kialhatom magam. A férjem kiruccanásaihoz pedig most még könnyen vágok jó képet, de amikor egész nap egy gyerek üvölt a kezemben, akkor nem fogom engedni sehova.


Nálatok hogy volt ez?


2015. jan. 24. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Ha akarjátok, akkor meg lehet normálisan szervezni az életet a baba születése utánra is, csak a legtöbben ilyenkor lekzedik, hogy nem törödsz a gyerekkel, rossz anya van.


Négy gyerekes anya vagyok - tudom, hogy nem feltétlen szünik meg az élet egy (vagy több) gyerek születése után.

2015. jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Merre haladunk, hallgassatok az eszetekre és senki másra!
2015. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Egyáltalán nem irreálisak. Oké, a gyerek születése után kevesebb időtök lesz másra, de nem annyival, hogy soha ne érjetek rá. Legfeljebb a nem gyerek-kompatibilis közös szórakozással lehet probléma addig, amíg akkora nem lesz, hogy rá lehet bízni a nagyszülőkre, de az meg max. pár hónap. A lényeg, hogy amire szeretnéd, hogy időd legyen, arra lesz is, nem kell ráparázni.
2015. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem lehet élni így is, úgy is. Vannak olyan anyukák, akik semmi pénzért ki nem adnák a gyereket a kezükből, még a nagymamában sem bíznak, vannak apukák,akik soha semmiben nem segítenek, így anyuka totál kimerült és se ideje, se energiája semmire, plusz ahol csak apuka kap kimenőt, és tojik anyukára, ott nyílván anyuka sem tud jó képet vágni a dologhoz..stb.


És vannak jó példák is. Olyan anyák, akiknél van segítőkész nagyi, akiben bíznak is, olyan férfiak, akik segítenek otthon, hogy a nőnek is jó kedve legyen..stb.

Nálunk pl abszolút nem állt meg az élet, pedig nagyobb fiam koraszülött volt, tehát azt sem mondanám, hogy könnyű volt az életünk. Nálunk úgy van, hogy férjem elmegy néha egy-egy egész hétvégére túrázni a haverokkal, cserében engem gond nélkül elenged este finess terembe és ellátja a gyerekeket addig, kisfiam egy éves volt, mikor már otthagytuk anyósnál pár napra, és elmentünk kettesben wellnessezni, alig volt a második gyerek 1 hónapos, mikor már jöttek át haverok társasozni, sörözni (mondjuk a második gyerekem jó alvó volt, szóval vele könnyű volt)...stb.

Ja, meg az alváson sok múlik. Én amíg éjjel keltem az elsővel, örültem, hogy luk van a fenekemen, mi sem csináltunk semmit. De második már első hónaptól átaludta az éjszakát, na, vele olyan volt, mintha mi sem történt volna.

2015. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
rossz reklámja van a "baba nevelésre", túlságosan túl akarja mindenki bonyolítani! Annyira nem kell nagy feneket keríteni neki, főleg ha van segítség (mama). A baba nagyon korán beleszokik a szülői napi rutinokba. Ha tényleg ilyen külön odafigyelés szükséges lenne, akkor már a régi tanyasiaknál kihalt volna az emberiség! :)
2015. jan. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

Ötös, a régi tanyasiaknál a gyerekek fele kb meghalt, szóval kár a régi időket isteníteni :-)

Nem, a gyerekek egy része nagyon nehezen szokik bele a szülők napi rutinjába, manapság elég sok a hiperszenzitív, koraszülött, problémás baba. DE Ettől függetlenül én sem tartom helyesnek, ha egy anyuka nem bízik senkiben, és még az öt éves gyereket sem meri otthagyni sehol, mert hú mi lesz. Ha úgy szoktatod, hogy rajtad kívül legyen még 2-3 ember, akit elfogad, sokkal könnyebb lesz a te életed is, meg a babáé is. Énnekem csomó személyes ellentétem van anyósommal, a gyerekeket mégis nyugodt szívvel rábízom. Persze, sok dolgot másképp csinál, mint én, de tudom, hogy nem árt nekik, és szereti őket.

2015. jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Egyaltalan nem irralis.
2015. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Még szerencse, hogy a gyermektelen barátaitok ilyen jól képben vannak mindennel. :)

Szerintem meg nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Ha akarjátok, találtok megoldást. Akik nem, azok nem is akarnak, vagy nem olyan fajták. Hisz kifogásokat könnyebb gyártani, mint tenni érte. Ne foglalkozz az ilyen okoska barátokkal!

Én látok elég olyan párt, akik baba után is kiruccanósak maradtak. Ha nem is annyiszor, de igenis eljárnak szórakozni.

2015. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon gyerekfuggo. Mi kislanyunk rossz evo, rossz alvo a kezdetektol, vele mar egy egyszeru bevasarlas megszervezese is kihivas volt. Mostanra nagyobb, mobilisabbak vagyunk, de kb. 2 percig van el egy helyben :)

De semmikepp ne ugy alljatok hozza, hogy otthon kell majd ulni, vigyetek magatokkal, ne alljon meg az elet, mert baba van!

2015. jan. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jó családdal minden megoldható, hogy az élet értelme az ilyen-olyan buli volna....

lehet lemaradtok egy párról, ők meg a babáról. :D

Bőséges tapasztalatom van mindkét ügyben.


De, hát majd csak felnőnek ők is!

Az elképzelésetek nem irreális, nem naiv, a gyerek meg nem üvölt egész nap.

2015. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!