Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti mit tennétek a férj helyébe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a férj helyében? Szerintetek van olyan normális férfi, aki erre nemet mond?

Figyelt kérdés

A mostani munkahelyén 470-et keres nettóban, plusz cafetéria. Rugalmas munkaideje van, szereti a munkáját.

Megkereste egy fejvadász egy másik ajánlattal. Nettó 650-680 között kapna kb, plusz ugyanúgy cafetéria. A munkaidő fix és több, mint a mostani helyen. A munka érdekli, van benne kihívás, sokat fejlődhetne, de annyira nem szereti azt a területet.


Szerintetek nem kellene elfogadnia mind szakmai, mind anyagi okokból?


2015. jan. 28. 14:25
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

Fogadná el a fene ha így is jól keres és jó a munkakörnyezet a jelenlegi cégnél, biztos állása van.

Bizonytalanért nem adnám fel a megszokottat, ha egyébként nincs rá kifogásom.

2015. jan. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Két interjú után el tudja dönteni egy "normális férfi", hogy mi legyen.

A kedves családotok meg csak a számokat látja, - szóval, helyesen - ne ők döntsék már el.

Szimpatikus nekem, hogy támogattad volna a váltásban, és mégse hisztizel, hogy maradt.

Én is mennyi tanácsot kaptam már... mit kéne csinálnom, e helyett - de nekem meg ez az egy szem életem van, majd beosztom.

2015. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
85%
Én elfogadtam volna. Azért plusz 200 havonta elég súlyos. Én dolgoznék egy picit többet, hogy minden évben el tudjak menni két hétre a családommal a Bahamákra.
2015. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%

"Én dolgoznék egy picit többet, hogy minden évben el tudjak menni két hétre a családommal a Bahamákra."


Érdekes meglátás. Naponta, de hetente biztosan több órától megfosztja magát, amit a családdal tölthetne egy nem fix munkaidő mellett, mindezt azért, hogy évente egyszer 1-2 hétig luxus körülmények közt legyen egy távoli helyen. De ugye kinek, mi a fontos...

Egy egyedülálló embernél érteném, de családosnál ez önző szemléletmód.

2015. jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
83%

A rugalmas munkaidőt én nem úgy értelmeztem, hogy nem kell dolgoznia. Ideális esetben a gyerekek iskolában vannak, utána különórákon és sportfoglalkozásokon. Anyuka is dolgozik. Így a napi 8-10 óra egyébként is elmegy. Az én értelmezésemben nem kéne jelentősen kevesebb időt töltenie a családdal.

Arról nem is beszélve, hogy általában a családdal való időtöltés azt jelenti, hogy mindenki ül a szobájában és TV-zik. Ideális esetben együtt nézik a VV7-et. Nem hiszem hogy akkora nagy önzőség lenne egy órával kevesebb TV két hét Bahamákért. De itt a Bahama csak egy szélsőséges példa volt. Azt is mondhatnám, hogy a gyerek mehet a Harvardra. Havi plusz kétszázból rengeteg mindent lehet csinálni, és igen, szerintem ennyi pénz megéri a családdal töltött kevesebb időt.


Csak egy kiegészítés, az alacsony/közepes jövedelmű családok gyakran az egekbe magasztalják a család és az együtt töltött idő fontosságát (persze a fentebb említett minőségi paradoxon jelen van), szemben a pénzzel. Pedig a pénz nem jelent mást, mint lehetőséget. Mondhatnám azt is hogy szeretettel nem lehet jóllakni, de hogy ne legyek ennyire sarkalatos, nagyon jó dolog ha a gyerekedet tudod taníttatni, ne adj isten egy jó egyetemen. A pénz csodákra képes. Ez szerintem nem önzőség.

2015. jan. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

Elmondta már a férjem mindehogy, de nem hatott.


Most reggel 9-10 felé megy be, és változó, mikor jön haza. Heti 1-2x ő megy a lányunkért oviba, akkor max f5ig van. Néha heti 3x is.

Ha olyan feladat van, azt itthonról is tudja csinálni este.

2015. jan. 28. 17:48
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

"Arról nem is beszélve, hogy általában a családdal való időtöltés azt jelenti, hogy mindenki ül a szobájában és TV-zik."


Szomorú,de nagy igazságot modtál 25-ös.Nekem több kapcsolatom,meg 1 házasságom ment tönkre emiatt.Ezért tök felesleges együtt lenni,egyedül is tudok Tv-t bambulni,vagy netezni :( Sajnos a legtöbb férfit tényleg semmi más nem érdekel.

2015. jan. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

25: Ja, ha neked a tévénézés a családi élet. Bocsánat, én normális, minőségi családdal töltött időről beszéltem, nem tévénézésről. Nekünk tévénk sincs. :) Ezt nem cserélném be a Bahamákért.

De 470 ezerből, plusz az anya fizetése szerintem telik nyaralásra így is, ahol szintén együtt lehet a család.

2015. jan. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
89%
Én speciel már 7 éve kidobtam a TV-t. :) Sőt, már a szüleim sem TV-znek, ők is kikötötték. Ez jó dolog, mert nem "dugnak" le a torkukon minden szemetet. De persze ezzel párhuzamosan a TV-t felváltotta a számítógép. Mint ahogy én is most épp ezt nyomkodom.
2015. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

"Mondhatnám azt is hogy szeretettel nem lehet jóllakni, de hogy ne legyek ennyire sarkalatos, nagyon jó dolog ha a gyerekedet tudod taníttatni, ne adj isten egy jó egyetemen. A pénz csodákra képes. Ez szerintem nem önzőség."


Ez igaz is lenne, ha jelen esetben nem 470 ezer vs. 650 ezer forintos fizetésről lenne szó. Nekem ne mondd, hogy 470 ezerből nem lehet taníttatni a gyereket, és nyaralni menni. Ennek töredékéből megteszik más szülők.

Ez nem az a szint, ahol lemondás van. Ezen a pénzen felül az a 200+ már csak luxusra kell. Ami nem éri meg azt az áldozatot, amit a munkaváltás miatt hozott volna a kérdező férje.

Itt most nem arról van szó, hogy ott hagyja-e a nettó 100 ezres fizetést egy 650 ezresért.

2015. jan. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!