Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csak én nem értem, hogy tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én nem értem, hogy tud kialakulni a családon belüli erőszak, folyamatos bántalmazás?

Figyelt kérdés

Mindig olvasni (most pl. Demcsáknál volt), hogy a férje verte, bántalmazta, lelkileg terrorizálta, stb.

Én ezt nem értem, egyszer megtörténhet, de aki utána is a bántalmazóval marad, az úgy gondolom megérdemli a sorsát, utána ne állítssa be magát áldozatként, hogy jaj hát én vagyok a nő, éveken át ezt meg ezt kellett elviselnem. Olyan meg nincs, hogy nem volt más választás, mert az mindig van.


2015. jan. 29. 13:47
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
96%
Van az a pont, amikor már én sem értem, miért marad a bántalmazott a bántalmazóval, és miért ragaszkodik görcsösen hozzá, amikor esetleg már mások is igyekeznek lebeszélni róla. Ugyanakkor az egyértelmű, hogy ha elcsattan egy pofon, attól még a bántalmazott nem fog rögtön csomagolni és költözni a közös lakásból, mert azért a gyakorlatban nem ilyen egyszerű szétválni, ha már együtt élnek évek óta.
2015. jan. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 A kérdező kommentje:

Oké, oké, de ha itt mindenki ennyire tudja ennek a pszichológiáját, meg hogy az áldozat magát hibáztatja ilyenkor, blabla...akkor az áldozat ezt miért nem tudja, ő nem olvas nők lapját, nem olvas GYIK-et, meg más szaklapot, eseteket, hogy ne magát okolja? Annyi tanulságos történet van ebben a témában, és nem sokszor jöttek ki jól belőle a felek békében, szóval akkor mégis mire vár, ha nem is az első, de a második verés után?

Hogy utólag elmondhassa, hogy hát igen, én is bántalmazott nő voltam évekig?

2015. jan. 29. 14:04
 13/56 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, sikerült megérteni valamit abból, ami eddig itt a válaszolóktól elhangzott, vagy ennyire nem erősséged a szövegértés?
2015. jan. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, ezt sose fogod megérteni, de szerintem nem is akarod.

Általában nem egy pofonnal vagy veréssel kezdődik. Az ilyen férfiak teljesen lerombolják a nő önbizalmát, önértékelését. Sokszor úgy alakítják, hogy anyagilag is a férfi kezében legyen minden.

Ilyen helyzetben a nő érezheti úgy, hogy valóban nincs választása.

Én is ismerek olyan nőt, akit kedves, szép, csinos, nem is buta. A férje meg elhitette vele, hogy ronda, buta, egyedül éhen fog halni és soha nem fog kelleni senkinek sem.

2015. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
90%

Kérdés, hogy lelkileg bántalmazottnak mi számít.

Fizikainak vannak tünetei, de lelkileg akár te is lehetsz az csak nem tudszv róla.


Pl én a férjemet rajongásig szeretem még a mai napig is. 2 gyerekünk is van, szuper életet biztosít, mind anyagilag mind szerelmet minden mennyiségben. Még is úgy érzem, hogy veszekedésnél alul maradok mindig. Sokszor azt gondolom, hogy ezt kihasználja. De mivel olyan figyelmes, és mindent megtesz értünk, söt szó szerint rajong értem, így ezen túllépek, és 3 havonta 1 veszekedést kibírok lelkileg. De lehet fokozná sem venném észre.

2015. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
96%

Ez azért van, mert nem vagyunk egyformák. Vannak akik alkalmasak áldozatnak lenni, és vannak, akikből nem lehet azt csinálni, bármilyen elmebeteggel hozza össze a sors. Ahogy a barátnőd esetét is írod, látod, ő is lelépett 1 pofon után. Általában megoldás még csak lenne a legtöbb bántalmazottnak, de ők maguk sem akarnak szabadulni, sőt, sokan még védik is a bántalmazójukat. Itt is olvashatod néha, hogy így megcsalt, úgy megvert, stb. Kérdés: Miért nem hagyod el? Jaj, mert hát szeretem. Na, pfff.

Meg persze vannak, akik valós, komoly veszélyben vannak, és tényleg nincs hova lépniük. Hatóságokat meg nálunk mint tudjuk meg lehet bas...!

2015. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:

"... nem is buta. A férje meg elhitette vele, hogy ronda, buta, egyedül éhen fog halni és soha nem fog kelleni senkinek sem."


Már ne is haragudj, de akivel ezt el lehet hitetni, az tényleg buta.


Oké, feladom, tényleg nem fogom megérteni józan paraszti ésszel.

Itt ha kiírják, hogy egy pasi megütötte a feleségét, egyből szétszedik, meg költözzön el, azonnal válás, úgyse fog megváltozni, csak rosszabb lesz stb...tehát tudják! Pedig ott se látnak bele az életükbe.


Azzal a nővel meg legyek elnéző, aki hagyja, hogy verjék, mert nem látok bele? Felőlem, de akkor mondja azt utólag, hoghy igen, én voltam a hülye, amiért vele maradtam ennek ellenére is.

2015. jan. 29. 14:13
 18/56 anonim ***** válasza:
100%
A primitív se azért az mert annak született annak nevelődött vagy nem mutattak más példát és a bevett utat járja . Akinek nincs viszonyítási alapja az nem lép mert ezt ismeri csak , a másik ember előtt szégyenli és a segítség helyett sajnos kinevetést kap nem tanácsot .
2015. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
100%

17: Ez egy hosszú folyamat. Lehet, hogy ha a kapcsolatuk elején megüti, akkor szó nélkül összecsomagol és otthagyja.

De miután évek alatt befolyásolta a férfi, már olyan állapotba kerül, hogy nem mer, nem tud lépni.

És ez nem úgy zajlik, hogy figyelj te ronda vagy meg buta. Hanem alattomosan. Nem így szó szerint kimondva. Persze, amikor már a verés van, akkor nyíltan is kimondják. De az elején minden szépen és jónak tűnik.

2015. jan. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, egyértelmű, hogy úgy kérdőjelezed meg a lelki és pszichés terror folyamatát, hatásait, hogy neked sose volt benne részed. Miről beszélünk? De tényleg, miről?

Ha annyira érdekelne, utána tudnál okával olvasni a dolog hátterének, de annyira fuldokolsz az előítéleteidben és a bántalmazottakról alkotott személyes véleményedben, hogy szinte menthetetlen vagy. Ha vitázni akarsz, menj le a kocsmába és köss bele valakibe.

2015. jan. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!