Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csak én nem értem, hogy tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én nem értem, hogy tud kialakulni a családon belüli erőszak, folyamatos bántalmazás?

Figyelt kérdés

Mindig olvasni (most pl. Demcsáknál volt), hogy a férje verte, bántalmazta, lelkileg terrorizálta, stb.

Én ezt nem értem, egyszer megtörténhet, de aki utána is a bántalmazóval marad, az úgy gondolom megérdemli a sorsát, utána ne állítssa be magát áldozatként, hogy jaj hát én vagyok a nő, éveken át ezt meg ezt kellett elviselnem. Olyan meg nincs, hogy nem volt más választás, mert az mindig van.


2015. jan. 29. 13:47
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:
20. Nem nekem kellene ennek a hátterének utána olvasni, hanem pont azoknak, akik benne vannak, nem? (hogy ne magukat okolják, és ne legyenek áldozatok). Ajánlgasd nekik a szakirodalmat!
2015. jan. 29. 14:20
 22/56 anonim ***** válasza:
92%
Oké, feladom, menthetetlen vagy. Ja, és nagyon okos.
2015. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 évig éltem bántalmazó kapcsolatban, de szerencsére - 10 évvel ezelőtt - sikerült megszabadulnom. Ez nem sikerülhetett volna, ha nem áll a családom mögöttem anyagilag is, mert bizony pénz is kell ahhoz, hogy valaki eljöjjön és új életet kezdjen, nem is kevés.

Szerintem az egyik nagy gond a bántalmazó személyisége, aki egyszer nagyon kedves, utána rendkívül agresszív, utána megint nagyon kedves és így tovább. A bántalmazottat állandó bizonytalanságban tartja, mert nem egyértelmű a viselkedése. Ráadásul a fizikai bántalmazás először lelki terrorral, a bántalmazott önértékelésének csökkentésével kezdődik (pl. ilyen megjegyzések: ez nem áll jól neked, túl kövér vagy, nem érsz semmit stb.). Mire konkrét fizikai bántalmazásra kerül sor, a bántalmazott már szinte elveszíti saját személyiségét, akaratát. Óriási erő kell ahhoz, hogy ki tudjanak lépni ebből a kapcsolatból. Ha gyerek is van (nekem is volt), az még jobban megnehezíti a helyzetet...

2015. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:

Ja és én vagyok tele előítéletekkel? 81 %-os, olvasd vissza a válaszaid, hogy azokban hányszor, milyen jelzőkkel illettél engem ismeretlenül, egy kérdés alapján, és gondolkozz el, hogy arról prédikálsz, amit te is csinálsz. :D

Köszönöm a válaszokat, bár okosabb nem lettem.

2015. jan. 29. 14:27
 25/56 anonim ***** válasza:
100%
Olvass utána a Stockholm-szindrómának és akkor talán megérted.
2015. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
100%

- naivságból > csak egyszeri alkalom (többnyire nem), vagy "ez volt az utolsó", ő meg elhiszi (minden utolsót)

- megfélemlítés > ha elhagysz, ezt meg azt csinálok a szereteiddel (és olyan hitelesen adja elő, hogy a másik fél nem mer lépni)

- szereti > hiába az erőszak, attól ő szerelmes a másikba, ami nem engedi tisztán látni, vagy, ha elhagyná még jobban összetörne lelkileg

- gyerek miatt > jobb neki, ha családban nő fel (hát, ez esetben ezerszer jobb lenne, ha anyával/apával kettesben)

- egyedül marad > a bántalmazó annyira ledegradálta, porba tiporta, hogy nem mer kilépni, mert nagy nullának érzi magát (lelki terror legjellemzőbb vonása)


Tudod, kérdező, nem minden fekete vagy fehér.


De, igen, vannak, akik tényleg csak mártírkodnak (az esetek kb. 1%-a), őket én sem tudom sajnálni.

2015. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, a szmájlidat tudod kinek tartogasd... tudatlan és érzéketlen ember vagy. GyK-n nem lettél oksabb? Meglepődtél? Tudok neked ajánlani olyan írásokat (nem könyv, leginkább cikk és tanulmány), amiből okosabb lehetsz. De nem akarsz!! Mit áltatsz itt mindenkit? Mi vagyunk a hibásak, mert nem tudjuk neked elmagyarázni a lelki terror bugyrait egy kommentboxban?


Szóval ha tényleg érdekel a dolog, dobj egy üzenetet, és kapsz linket. Csak hogy ne én legyek a rossz, mert nem akarok az lenni.

2015. jan. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha szakirodalmat nem akarsz olvasni, akkor kerdezz olyanokat akik átélték. Ok biztosan el tudjak mondani, hogy mi hogyan történt. De egyébként, ha valaki mögött nincs család, nincs pénze, nincs hova mennie, a férje meg fenyegeti hogy megöli öt is es a gyereket is ha elhagyja... Szerinted olyan egyszerű ilyenkor dobbantani?
2015. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ha valaki depressziós, és olvas róla, akkor meg fog gyógyulni? Ez az egész bántalmazás egy érzelmi folyamat. Vagy úgy tudod felfogni, ha átéled, vagy úgy, ha normális empátiád van. Ha valakinek egész életében egy módon volt bekötve az agya, nem lesz hirtelen átkötve, csak mert elolvas egy cikket.
2015. jan. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
95%
Igen, kérdező kétségtelenül úgy gondolja, hogy egy pszichés és fizikai terror alatt álló személy meggyógyul, sőt megvilágosodik egy cikktől. De ő maga nem olvas el egyet sem, mert a végén még be kellene ismernie maga előtt is, hogy rosszul ítélte meg a helyzetet, amiről persze semmit nem tud, csak amit a tévében lát.
2015. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!