Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csak én nem értem, hogy tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én nem értem, hogy tud kialakulni a családon belüli erőszak, folyamatos bántalmazás?

Figyelt kérdés

Mindig olvasni (most pl. Demcsáknál volt), hogy a férje verte, bántalmazta, lelkileg terrorizálta, stb.

Én ezt nem értem, egyszer megtörténhet, de aki utána is a bántalmazóval marad, az úgy gondolom megérdemli a sorsát, utána ne állítssa be magát áldozatként, hogy jaj hát én vagyok a nő, éveken át ezt meg ezt kellett elviselnem. Olyan meg nincs, hogy nem volt más választás, mert az mindig van.


2015. jan. 29. 13:47
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a lelki terror, úgy látom nem tudod, mit jelent.


18 éves koromig én sem tudtam, de összeköltöztünk mostohaanyámékkal:

- jópofizás, kedveskedés, aztán hopp egy beszólás (dagadt vagy), ami szrul esett

- utána megint x hétig normálisan viselkedett, majd megint egy odamondás (ilyen hlyét)

- aztán ezek a dolgok sűrűsödtek, kb. fél év alatt napi szintűvé váltak (ezt nem így kell, elrontottad, már megint elcs.szted, miattad nem tudok elindulni...)

- mondtam valamit, azonnal: "ez f..zság", vagy "ekkora bromságot hogy mondhatsz"

- lelkendezve mesélem, hogy megyek állásinterjúra: minek, úgysem sikerül, vagy nem tudom, mit erőlködsz

- gúnyos pillantások, lenézés...


És ez ment hat évig. Kilépni nem tudtam, mert közben zsarolások:

- ha elmész, nem jöhetsz vissza

- elhagyom apádat (apa máig szerelmes ebbe a pitsába)


Eredmény:

- önbizalomhiány, "semmire nem vagyok képes"-érzés

- visszahúzó lettem, félek az ismeretlentől (mindentől)

- nem merek véleményt nyilvánítani, mert az van bennem, hogy h.lyeség lesz, és lenéznek érte, és sorolhatnám

2015. jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
100%
Az egész gyerekkorban kezdődik az ilyen nők nagyrészét gyerekként bántják fizikailag, érzelmileg. Gyakorlatilag az érzést megszokja hogy ő semmit nem ér, sajnos az ilyen nők akaratlanul olyan kapcsolatba keverednek ahol a parjuk olyan mint a bantalmazo szülő akivel átéli ugyanazt mint gyerekként. Ahoz gyenge hogy kilépjen a kapcsolatból mert pl. azt érzi hogy egyedül nem tud megélni, akár anyagilag sem.
2015. jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
100%
Általában az ilyen ember nem egyik pillanatról a másikra teszi ezt, hanem hosszú előkészületek után. Hónapokig, akár évekig módszeresen építi le a társa önbecsülését, mígnem az végül el is hiszi, hogy neki a verés kijár.
2015. jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 A kérdező kommentje:

81 %-os ki nem állhatom az ilyen "válaszadókat" mint te. Aki egyből a kérdés jogosságát firtatja, meg a kérdeztőbe köt bele, hogy buta, tudatlan, stb. Mások érdekes mód tudtak normális választ adni, te úgy látszik szeretsz kimondottan inkább a kérdezővel foglalkozni. És mindezt fölényeskedő, lenéző, arrogáns stílusban, mint valami mindenttudó, aki majd nagy kegyesen megossza velem a tudást, mintha ő szarta volna a spanyolviaszt. Szóval köszi, a te tanácsaidból nem kérek! :) Ja, és majd én rakok szmájlit, szerencsére ezt még nem te mondod meg!

A többieknek köszönöm a válaszokat.

2015. jan. 29. 14:43
 35/56 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező! Most nagyon kemény gyereknek érzed magad, de a helyzet az, hogy ÉN pontosan tudom miről beszélek, te meg azt se érted, amit kérdezel... nagy különbség... testközelből éltem át a terrort, nincs mit magyarázni rajta. Nem kérsz te senki tanácsaiból, nemcsak az enyémből, hisz itt írod, hogy nem lettél okosabb... holott vagy 30an leírták neked A-tól Z-ig, mi a szitu. Minek írjam le 31.-nek?

Nem kell neked a tanács,mert a végén még rájönnél, mekkora barom voltál, az meg ugye rossz.

Te ne utáld az olyanokat, mint én, hanem nézz magadba. Névtelenül, arctalanul lenézel idegen bántalmazottakat,m elítéled őket, hogy gyengék, buták, és aztán baj, ha valaki ugyanezt teszi veled? Rossz, mi? Na hát üdv a klubban.

2015. jan. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
95%

Az érdekesség kedvéért csak két idézet tőled:

"úgy gondolom megérdemli a sorsát" - Igen, te úgy gondolod, mert te a jóisten vagy, aki a sorsokról ítélkezik, ugyebár.


"Olyan meg nincs, hogy nem volt más választás, mert az mindig van." - Vagy csak szoros a szemellenződ!


Saját szemünkben a gerendát?

2015. jan. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Ez egy sokkal hosszabb, bonyolultabb folyamat.

Az agresszorok legtöbbször elbűvölő, meg nyerő emberek. Határozottnak, céltudatosnak mutatják magukat.

Általában megalkuvó, önbizalomhiányos nőket keresnek.

Mire a fizikai erőszakra sor kerül, addigra a nő már lábtörlő-szindrómás. Bármit megtenne, hogy újra minden olyan legyen, mint a kapcsolatuk elején.

Három ciklust lehet elkülöníteni:

Felgyülemlés. Az agresszor magába fordul, szinte figyelembe sem veszi a társát.

Kitörés. Ez ami a kapcsolatokban a legnagyobb változó. A kapcsolat elején inkább csak egy kiprovokált vita. A lényege, hogy szavakkal és/vagy tettekkel a másik felet megalázza, bántalmazza.

Mézeshetek. Az agresszor könyörög a megbocsátásért. Kedves, figyelmes, szeretetreméltón viselkedik.

A ciklusok ideje egyre rövidül, a vége a klasszikus "hazajön,megver,este meg szexelne".

Mire idáig eljut a dolog, gyakran vannak gyerekek is.

Nagymamám egyszer próbált megszökni. A második lányával volt terhes. Dédapám hazazavarta. Teljes lelki fizikai és gazdasági terrorban tartotta Nagyapám.

Javaslom nézd meg a NANE oldalát.

2015. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:

"Nem kérsz te senki tanácsaiból, nemcsak az enyémből, hisz itt írod, hogy nem lettél okosabb"


Érdekes az előbb még azt írtad, hogy ne várjam, hogy a GYIK-en legyek okosabb...:D Most meg csodálkozol, hogy ezt írtam? :D

( mondjuk ezzel úgymond lenézed a többi válaszadót is, akik esetleg adnak értelmes választ, nem úgy mint te)


Amúgy meg hogy a kérdés csak vitát szít? Hát igen, egyedül te vitázol itt, senki más, úgyhogy neked kéne lemenned a kocsmába, mert úgy látom téged ez éltet.


Na befejeztem a veled történő eszmecserét, unalmas vagy. Nem kell jönnöd a kérdésemhez.


Ja még egy utolsó: ha én "úgy gondolom" az nálad azt jelenti, hogy isten vagyok? Ha én gondolok valamit valamiről, azt még nem én szabályozom, hogy úgy is lesz! Micsoda eszmefuttatás...


Na viszlát, te pökhendi pojáca. :)

2015. jan. 29. 14:57
 39/56 anonim ***** válasza:
87%

Szabadulnál a vitából, mi? Érdekes, pedig az ilyen provokatív kérdéseknek mindig ez a céljuk. Bocsika, ha rá kellett jönnöd önnön szánalmasságodra, és hogy mennyire nem értesz ahhoz, amit hápogsz.

Ha tényleg unnál és nem érdekelnélek, már réges régen nem reagálnál nekem. Te is tudod, és én is tudom, hogy egy tudatlan, nagyképű tulok vagy, aki próbált itt pár szimpatizánst gyűjteni az elméletéhez, de rá kellett jönnie, hogy igen, egyedül van azzal a problémájával, hogy nem képes felfogni és elfogadni mások nyomorát.

Neked még nagyon sok mindent kell tanulnod az emberekről, de mindenekelőtt magadról, hogy ne kelljen akkorákat égned, mint most ezzel a kérdéssel és a válaszaiddal. Sok sikert ehhez.


Ui: A "nem tanultam semmit"-idézettel kapcsolatos megjegyzésed öngól, de szerintem rájössz, ha visszaolvasgatod. Jó szórakozást a továbbiakban mások élethelyzetének a lebecsmérléséhez.

2015. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
92%
Vicces vagy, Kérdező:) Olyasmiről alkotsz véleményt, amit nem értesz. Kívülről minden olyan átkozottul egyszerű, de ha az ember olyan helyzetbe kerül, akkor ahhoz is idő kell, hogy elhiggye, vele történik az egész rémálom, nem hogy egyből lépni.. Aki ezt meg tudja tenni, annak előtte sem volt rendben a kapcsolata, és nem szerette igazán a párját. Mindezt azért állíthatom, mert én is voltam bántalmazott nő, és nagyrészt pont amiatt kerültem ilyen helyzetbe, mert egyáltalán nem adtam meg magam az exemnek. Mivel soha életemben nem volt a környezetemben ilyen típusú pár/ember, és nem olvasgattam női magazinokat, pszichológiai fejtegetéseket vagy GYIK-et, ráadásul első szerelemről volt szó, egyáltalán nem vettem a jeleket, amiből következtethettem volna a végkifejletre. A kapcsolatunk első három éve szép volt, és tudom, hogy az exem szeretett. Az, hogy számára a szeretet mennyire összefonódik a birtoklással, csak felnőtt fejjel értettem meg. A szociopata embertípusról is csak azután hallottam először, hogy bőven a hátam mögött hagytam azt a kapcsolatot, de sejtem, ő is az volt. Persze az első három évben is próbálta rombolni az önbizalmamat, de ez lepergett rólam, kisebbrendűségi komplexusnak tudtam be részéről, mert ő a klasszikus női-férfi szerepeket részesítette előnyben, én pedig eléggé öntudatos és önálló voltam a buzgón bólogató és szemérmesen a sarokban kuporgó, kitartott háziasszonyka képéhez képest. Pusztán ennek köszönhetem, hogy soha nem hódoltam be neki, és volt erőm lépni, amikor végre lehetőségem adódott rá. Az első pofon 3 év után csattant, mert szerinte túl nagy volt a szám, holott tudtam és tudom, hogy igazam volt. Utána persze teperés, mint ahogyan a nagy könyvben meg volt írva, és egy évig minden jól működött.. Eleinte nagyon felháborodtam azon a pofonon, aztán összevetettem az elmúlt évekkel, és úgy éreztem, nem húzok le ennyi évet a WC-n egy hibáért. Kapott még egy esélyt. Sosem bocsátottam meg, és nem hibáztattam magam, de az élet ment tovább. Mikor ez másodszor megismétlődött, már menni akartam, de nem tudtam, mert nem volt hova. Gőzerővel dolgoztam a megoldáson, de közben egyre súlyosabb dolgok történtek közöttünk, már nem éreztem magam egy percig sem biztonságban. A mai napig meggyőződésem, hogy benne két személyiség élt, egy normális, és egy gátlástalan, ami csak néha bújt elő belőle, de ettől még sosem voltam olyan "önfeláldozó", hogy úgy érezzem, mindezt elviselve mellette kell maradnom, mert szeret engem. Abban a néhány beszámíthatatlan pillanatban bármi történhetett volna. Végül a barátaim húztak ki a sz*rból, annyi év alatt ugyanis már szinte minden visszaút leomlott, amerre menekülhettem volna. Azóta sokkal óvatosabb vagyok és többé nem kerültem kapcsolatba bántalmazó személlyel, szóval nem mondható el rólam, hogy direkt ehhez a típushoz vonzódnék. A mostani tapasztalatommal már nagyjából meg tudom ítélni az embereket, de a legtöbbekről szerintem csak akkor derül ki a valódi személyiségük, ha az ember huzamosabb ideig együtt él velük. Egy gyenge, alapból önbizalomhiányos személy, aki ráadásul mondjuk szül is 1-2 gyereket a kapcsolat első néhány évében, nem is tudom, hogyan szabadulhat később, ha a helyzet elmérgesedik. Én nagyon bánom, hogy annyi évet elvesztegettem fiatalon, de nagyon sokat tanultam abból a kapcsolatból, önmagamat is jobban megismertem. Nekem növelte az önbizalmamat az, hogy kikászálódtam egy vesztes helyzetből, és megerősítette egyéb kapcsolataimat, akik segítettek kérés nélkül, mikor szükségem volt rájuk. Igaz, hogy mindig van más választás, de nem mindig tud az ember lépni az első pillanatban. Azokat én sem sajnálom, akik megelégednek ezzel az élettel, de akik hajlandóan tenni a menekülésért, teljes mértékben támogatom. Sok tanácsot adtam már ezen a fórumon és máshol is. Úgy érzem, ha velem megesett, tényleg bárkivel megtörténhet, de nem kell mindenkiről lemondani, aki egyszer ilyen helyzetbe csöppent. Lehettem volna okosabb anno, de hagytam, hogy az érzelmeim befolyásoljanak. Dolgozhattam volna a menekülésen már az első eset után, de akkor még bíztam benne, ha nem így lett volna, egy napot nem maradok vele tovább. Nem hibáztatok senkit azért, mert így jártam, csak magam. Többé nem leszek senki áldozata. Ettől függetlenül nem érzem úgy, hogy megérdemeltem volna, amit kaptam. Ugyanazt csináltam, mint bárki más, csak rossz lóra tettem. Egyszer bárkivel megtörténhet. Ha valaki másodszor is beválaszt, és az első jel után nem menekül, pedig már tudja, mi vár rá, (és még gyereket is vállal!!) én arra mondom, hogy ő választotta azt az életet, nem kell érte sajnálni.
2015. jan. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!