Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csak én nem értem, hogy tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én nem értem, hogy tud kialakulni a családon belüli erőszak, folyamatos bántalmazás?

Figyelt kérdés

Mindig olvasni (most pl. Demcsáknál volt), hogy a férje verte, bántalmazta, lelkileg terrorizálta, stb.

Én ezt nem értem, egyszer megtörténhet, de aki utána is a bántalmazóval marad, az úgy gondolom megérdemli a sorsát, utána ne állítssa be magát áldozatként, hogy jaj hát én vagyok a nő, éveken át ezt meg ezt kellett elviselnem. Olyan meg nincs, hogy nem volt más választás, mert az mindig van.


2015. jan. 29. 13:47
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
92%
Legalább kiderült kedves kérdező,h mekkora féreg vagy!
2015. jan. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy én a saját kérdésemhez visszajövök, de te minek jössz ide? Mondom, hogy ez éltet! Először azt írod hogy nemk kell vitát szítani, most meg, hogy miért nem vitázom? Annyi ellentmondás van a válaszaidban, hogy reagálni sincs kedvem. Amúgy is láttam már jópárszor a pökhendi nagyképű válaszaid más kérdésnél is, felismerhető a nyomorult kioktató stílusod, nem hatsz meg, nyugi. Ja ezt a szokásos beégés szöveget is hányszor elsütötted már...unalmas, kitalálhatnál valami újat. Na húzás más kérdéshez kötekedni!
2015. jan. 29. 15:08
 43/56 anonim ***** válasza:
2015. jan. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nyilván én vagyok az egyetlen 81%-os az egész oldalon. Kizárt, hogy máshol olvastál, ugyanis soha nem akadtam még olyan nyomoroncra mint te, így nem is oktattam ki senkit. Szánalom vagy, és igen, ne gyere ide. Te vagy a vitaszító, a tudatlan, és mikor fajtádra találsz, akkor felháborodsz. na elmész te is meggyet szedni, édesapám. Tudod te is, és én is, hogy mekkora gyík vagy. Még szép, hogy kiakadunk tőled, és látod, nem is csak én, hanem mások is. Köss bele ebbe, ha tudsz.
2015. jan. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 Janka néni ***** válasza:

Kérdező! Szerintem nem az a baj, hogy kérdést tettél fel és állításod szerint meg akarod érteni ezt a jelenséget. Az a baj, hogy kész véleményed volt a kérdés felvetésekor.

Nem az a gond pl. hogy nincs más választás, hanem az, hogy csak rossz választások vannak és egy megalázott, legyengített ember nem tud/mer dönteni.


A bántalmazók két dolgot profin csinálnak: az egyik,hogy lerombolják a másik énjét, énképét. A másik, hogy mélyen rögzítik a másikban, hogy NÉLKÜLÖK nem ér semmit.


A szégyenről már írtam röviden. De próbáld elképzelni magadat egy olyan szituációban, amit rettenetesen szégyellnél és bármit megtennél, hogy ne kelljen megélned és szembesülnöd vele. A kamaszok ezeket a helyzeteket hívják LL szitunak: Lőjetek le! helyzetek. Poénnak tűnik, de jól ábrázolja a lényeget: inkább lőjetek le, minthogy kiderüljön. Na a bántalmazott is egy részt ezért hallgat. A másik ok általában a megfélemlítettség. nem egyszerű ez Pl: Ha eljár a szád, elveszted a gyereket, nem láthatod soha többé, mert anyának is alkalmatlan vagy! Ebben az egy mondatban számold össze hány fenyegetés, borzalmas kilátás és megalázás van közvetlenül vagy burkoltan. És ezt egy olyan ember hallgatja, akit alig rövid idővel előbb megvertek. Az esetek nagy részében nem arról van szó, hogy a bántalmazó lekever egy pofont. Ha nézel akciófilmeket, akkor el tudod képzelni: törött arccsont, orrcsont, kéz, (ezek a hülyék, mert látható a sebesülés. Aztán: belső sérülések, törött bordák, kificamított végtagok. El tudod képzelni mennyire meg kell verni valakit ahhoz, hogy ilyen sérülései legyenek? És el tudod képzelni azt a fizikai fájdalmat? Majd utána a rettegést nehogy még egyszer át kelljen élni.


Na kérdező! Részleteket szerettél volna, hogy meg tudd, miért cselekszenek így a bántalmazottak? Akkor ne csak elolvasd a válaszokat, hanem igazán mély empátiával gondolj bele!


A fő baj azokkal, akik másodszorra, harmadszorra is bántalmazó kapcsolatba lépnek be, hogy nagyon rosszul szocializáltak. Vagy hasonló családi háttérből jöttek, vagy sajnos pszichésen sérültek és olyan partnereket vonzanak be, akikről ők is tudják, hogy bántani fogják őket.

És ne tévedjünk: ez nem kultúrkör-függő. Ügyvéd házaspár is van, ahol sokáig volt napirenden a családi erőszak. Egyetemi tanár van, aki szerint a kapcsolat elején kell az alaphangot megadni egy pár pofonnal és minden sínen van onnantól.


Amióta a kérdéseddel foglalkozom motoszkál egy film az agyamba, ahol a férfi rettegésben tartja a nőt. Pl. olyan dolgokkal, hogy a törülköző a tartón tized mm-rel ferdén lóg és ezért is megveri. Nézz utána, mert a filmbeli nő rettegése a veréstől és könyörgése, hogy ne bántsa, megláttatná veled, hogy mit élnek át ezek az emberek.

Akkor még arról sem beszéltünk, hogy egyre gyakrabban a férfiak az áldozatai az erőszaknak. A nők ezekben a kapcsolatokban ugyan olyan aljasok, mint a férfiak, csak a fizikai erőszakhoz eszközt használnak.

2015. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%
Sleeping with the Enemy (1991)
2015. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
Oly kíváncsi vagyok, hogy a kérdező megértette-e? Hiszen ezt kérdezte: "Én ezt nem értem...."
2015. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
2015. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
Ajánlok Nektek az Elizabeth Haynes - A lélek legsötétje c. könyvet.
2015. jan. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy személyes példám:


A nő 36 éves, 20 éves kora óta van együtt a bántalmazó barátjával. Ez nem úgy kezdődött, mint ahogy itt említették páran, hogy pl. 3 évig minden rendben volt, nem. A kapcsolat legelején kiderült, hogy a férfi egy agresszív barom. Több olyan sérülést is okozott a nőnek, amik 8 napon túl gyógyultak. Feljelentést sosem tett. Ezek után született 2 gyerekük.

A nő családja, a szülei és a testvérei a nő mellett álltak végig, anyagilag és lelkileg is. Próbálták szép szóval megértetni vele, hogy hagyja ott a pasit. Felajálották, hogy kifizetik a pszichológust is, csak menjen el, ha már rájuk nem hallgat. Többször előfordult, hogy a nő és a gyerekek a szülői házba menekültek a pasi elől, de a nő mindig visszament. Most is éppen egy ilyen szakaszban vannak, a nő a szüleinél lakik a gyerekekkel. Kb. másfél hónap telt el a legutóbbi véres pofon óta, és továbbra is találkozgatnak, közös programok, közösen eltöltött hétvégék.

A nőnek pedig már munkát is szerezett protekcióval a családja (diplomás a nő és végzettségének megfelelő a munka). A nagyszülők viszik-hozzák a gyerekeket óvodába és iskolába. De minden segítség hasztalan. Most is fel lett ajánlva az orvosi segítség. De semmi. Na ilyenkor mit tennétek?

2015. jan. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!