Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » WC pucolás vagy kitartottság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

WC pucolás vagy kitartottság?

Figyelt kérdés

21 éves nő vagyok, külföldön élünk a vőlegényemmel. Mindketten nyelvsuliba járunk, jelenleg csak neki van bevétele. Nekem nincs szakmám (még van fél évem a suliból, utána megyek szakmára), így nem vesznek fel dolgozni, hiába beszélek 6 nyelven.

Jelentkeztem már hotelbe szobalánynak, gyárba szalag mellé, hostessnek, árufeltöltőnek, mekibe, családokhoz takarítónőnek, au pairnek, eddig semmi sem jött össze, mindenhol a gyakorlat hiányát kifogásolják, valamint minden hely telítve van.

Az egyetlen, aminek jó eséllyel felvennének, az a nyilvános WC karbantartó.

Jelenleg annyi keretünk van, hogy kényelmesen megélünk, van mit enni, van hol lakni, nem szenvedünk hiányt. Ruhákat viszont nem tudunk nekem venni (szegény lány voltam otthon is), van egy legginsem, pár pólóm, lyukas a cipőm...A ruháim nagyrésze örökölt.

Otthon minden házimunkát én csinálok, legyen már hasznom, ha eltartott vagyok. (Nincs mosógépünk, kézzel mosok)

Viszont egyrészt kellemetlen haszontalan munkanélkülinek lenni, másrészt kéne egy-két felvehető darab, ezért mondtam a páromnak, mi lenne, ha megpróbálnék WC pucolónak jelentkezni. Azonnal elvetette, mert hogy nincs krízishelyzet, nem a megélhetésünk múlik rajta, ne vállaljak el olyasmit, amit utálnék, mert hosszútávon idegőrlő. Ha nyáron végzek a sulival, talán több esélyem lehet jobb nyelvtudással, addig maradjak a fenekemen, megoldunk mindent.



Ti elvállalnátok a WC karbantartást, csak hogy ne legyetek eltartottak?


2015. febr. 15. 11:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 A kérdező kommentje:
Érettségim van meg egy félbehagyott egyetemem, ez kimaradt
2015. febr. 15. 12:01
 2/65 anonim ***** válasza:
76%

Vállalj alapítványnál, civil szervezetnél önkéntes munkát ingyen!

És utána lesz gyakorlatod és felvesznek!

Meg végezz el egy szükséges tanfolyamot!

2015. febr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
96%
Nem azert vallalnam el, hogy ne legyek eltartott, hanem azert mert kell/akarok uj cipot, legyen mosogep. Az "eltartod" ezt nem tudja megengedni, igy en "besegitenek". 6 honap nem a vilag, kibirod meg ha WC pucolo lesz a munkad neve. Egyebkent, keszulj fel, hogy ha vegzel a sulival, akkor sem fogsz olyan munkat kapni amire vagysz, illetve parod gondolja, hogy nem lenne szegyen. Parod nem tud eltartani, nem tud megvenni mindent ami szukseges, tehat nem tart el.
2015. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
100%
Milyen ország az, ahol 6 nyelvet beszélsz, és nem találsz munkát?
2015. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
95%
Én 22 éves vagyok. Én már másfél éve dolgozom, de elég sok a szabadidőm és be tudok vállalni plusz munkát is ha úgy van. Na már most ez a plusz munka sportcsarnokban takarítás. Ebben benne van a különböző szakosztályoknak az edzőpályáinak, öltözőinek a leszemetelése/felmosása és a WC is. Ráadásul az emberek tudnak alkotni. Elég undorítóan szoktak időnként kinézni a WC-k, de van gumikesztyű! Nem kell ezt a fajta munkát hosszútávra tervezni, de te is írtad, hogy nincs normális ruhád és cipőd. Másrészt szerintem becsülendő ha valaki ilyet is képes bevállalni hogy legyen egy kis pénze. Ez még mindig jobb, mintha valaki kiáll a sarokra.
2015. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:

Németország. Külföldiként itt kínszenvedés.

Az épületek takarítása nem lenne gond, takarítani szeretek. A kérdésben konkrétan a metró aluljáróinak ingyenes WC-inek karbantartásáról van szó.

Ha folyékonyabban megy majd a német (most társalgási szinten vagyok) akkor talán lehetek már szobalány vagy árufeltöltő, azt már szívesebben csinálnám.

2015. febr. 15. 12:09
 7/65 anonim ***** válasza:
86%

Ne röhögtess már, ennyire béna nem lehetsz. Én is 0 nyelvtudással költöztem ki (tény, beszéltem 4 másik nyelven de az a kutyát sem érdekelte és volt 2 diplomám), rögtön beíratkoztam egy nyelvtanfolyamra, és 1 hónap után találtam munkát, persze gyárban, de hogy is mondjam - a wc takarításnál jobb volt, és jól is fizetett.


Ilyet a büdös életben nem hiszek el senkinek, hogy sehova nem vesznek fel, ehhez már életképtelennek kell lenni de magas szinten. Ha egy közvetítőnél már be tudsz mutatkozni és elmondani hogy munkát keresel, kapsz is.


U.i.: a gyári munkán kívül általad említett helyeken, pl. mekiben, bárban/kocsmában is kaptam ajánlatot (mármint a beadott jelentkezés és interjú után), de a gyár fizetett a legjobban. Szóval még azt se lehet mondani, hogy a lehetőségek korlátozottak.

2015. febr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:
Nem vagyok életképtelen, ne ítélj ismeretlenül. Egyszerűen csak lenézik itt a külföldit, és nem egyszer próbáltak lehúzni ingyenmunkával. Sok a munkanélküli, a munkaadók meg játsszák a kiskirályt, nem én vagyok az egyetlen életképtelen.
2015. febr. 15. 12:10
 9/65 A kérdező kommentje:
Jah, és én nem 0 nyelvtudással jöttem ki, hanem társalgási szinttel.
2015. febr. 15. 12:11
 10/65 anonim ***** válasza:
94%

"Németország. Külföldiként itt kínszenvedés"


Ne röhögtess már! Én is innét írok.

Minden városban van 80 munkaközvetítő, Argo, Dekra, Ranstadt, Manpower, Trenkwalder, stb.... betetted már a lábadat egyikhez is, vagy csak a levegőbe beszélsz??


A Volkshochschule-nál kb. 80-150 euró 4 hónapra a nyelvtanfolyam (attól függően melyik helységben), szóval nehogymár ez legyen az akadály, ill. ha betolnád a képedet az Arbeitsamthoz kapnál papírok az immirgációs nyelvtanfolyamhoz is, de ugye aki lusta...

2015. febr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!