Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » WC pucolás vagy kitartottság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

WC pucolás vagy kitartottság?

Figyelt kérdés

21 éves nő vagyok, külföldön élünk a vőlegényemmel. Mindketten nyelvsuliba járunk, jelenleg csak neki van bevétele. Nekem nincs szakmám (még van fél évem a suliból, utána megyek szakmára), így nem vesznek fel dolgozni, hiába beszélek 6 nyelven.

Jelentkeztem már hotelbe szobalánynak, gyárba szalag mellé, hostessnek, árufeltöltőnek, mekibe, családokhoz takarítónőnek, au pairnek, eddig semmi sem jött össze, mindenhol a gyakorlat hiányát kifogásolják, valamint minden hely telítve van.

Az egyetlen, aminek jó eséllyel felvennének, az a nyilvános WC karbantartó.

Jelenleg annyi keretünk van, hogy kényelmesen megélünk, van mit enni, van hol lakni, nem szenvedünk hiányt. Ruhákat viszont nem tudunk nekem venni (szegény lány voltam otthon is), van egy legginsem, pár pólóm, lyukas a cipőm...A ruháim nagyrésze örökölt.

Otthon minden házimunkát én csinálok, legyen már hasznom, ha eltartott vagyok. (Nincs mosógépünk, kézzel mosok)

Viszont egyrészt kellemetlen haszontalan munkanélkülinek lenni, másrészt kéne egy-két felvehető darab, ezért mondtam a páromnak, mi lenne, ha megpróbálnék WC pucolónak jelentkezni. Azonnal elvetette, mert hogy nincs krízishelyzet, nem a megélhetésünk múlik rajta, ne vállaljak el olyasmit, amit utálnék, mert hosszútávon idegőrlő. Ha nyáron végzek a sulival, talán több esélyem lehet jobb nyelvtudással, addig maradjak a fenekemen, megoldunk mindent.



Ti elvállalnátok a WC karbantartást, csak hogy ne legyetek eltartottak?


2015. febr. 15. 11:57
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
97%
trolololo, ez kamukérdés. Társalgási szinttel már irodai állásban dolgoztam 1,5 év után (ha érdekel: logisztikai területen, ahol a nyelvtudásaimra is szükség volt).
2015. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
82%
Feküdj rá kicsit a németre és ha azt megerősítetted nézz hotelekben recepciós állásokat. Ott hatalmas előny a 6 nyelv (feltéve, ha nem magyar, szlovák, román, szuahéli és társai, hanem pl. angol, spanyol, francia, orosz...)
2015. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
66%
Engem nem engedne wc-t pucolni a férjem. Ha kényelmesen élünk, akkor meg végképp nem.
2015. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
68%
Nem vállalnám el soha. Inkább tovább próbálkoznék, várnék.
2015. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 A kérdező kommentje:

Fejezd már be, utolsó.

Azzal kezdtem a szövegelést, hogy nyelvsuliba járok. Nem mehetek be a munkaközvetítőbe, mert az új törvények szerint, ha nem kapok munkát az ott regisztrálásom időpontjától számítva 3 hónapig, kitiltanak az országból. Tehát ha nem találnak nekem semmit, kidobnak.

2015. febr. 15. 12:15
 16/65 A kérdező kommentje:

Bocsi, 75%-osnak ment


Felsőfokú angol, társalgási szintű orosz is van közte

2015. febr. 15. 12:16
 17/65 A kérdező kommentje:
Próbáltam már call centerbe és irodába is. Felsőfokú németet várnak el már ilyen helyekre.
2015. febr. 15. 12:17
 18/65 anonim ***** válasza:
96%

Több ismerősöm 8 általánossal ment ki, gyárba 12 órás munkával annyit keresett hogy havonta 100-120 E-t haza is tudott küldeni a szüleinek/párjának.


Nem értem, te miért nem találsz munkát.


off: engem a munkahelyemre úgy vettek fel, hogy csak az érettségit nézték, a szakmámat nem.

2015. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
98%

" Nem mehetek be a munkaközvetítőbe, mert az új törvények szerint, ha nem kapok munkát az ott regisztrálásom időpontjától számítva 3 hónapig, kitiltanak az országból"


Az új törvény annyiban változott, hogy 6 hónap helyett 3-ra csökkentették. Arról nem is beszélve, hogy ez elsősorban azokat érinti, akik nem tudják igazolni, milyen forrásból tartják fenn magukat. Mivel egy életközösségben élsz a férjeddel/pároddal, téged ez eleve nem érint, a helyi Landratsamtnál le tudtok adni egy papírt, amivel igazolja, hogy ő gondoskodik a te eltartásodról is. De erről a bejelentkezéskor szerintem tájékoztattak téged is, ahogy anno engem is...


A munkanélküliségről pedig annyit, hogy teljesen mindegy, hogy jelentkezel-e munkaközvetítőnél vagy sem, nem ezen múlik az, hogy kidobnának-e. Addig, amíg az első munkahelyedről nem viszel be igazoló papírt az állam szemében munkanélkülinek fogsz számítani, és kapni fogod a leveleket, hogy fáradj be igazolni azt, hogy miből tartod fenn magadat! Ilyen hülye kicsavart gondolkodást, mint a tiédet. Legalább tájékozódnál mielőtt baromságokat írsz....

2015. febr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 A kérdező kommentje:
Nem értem én sem, mi bajuk velem. Az interjún minden rendben, nem egyszer mondták már fellélegezve, hogy végre valaki, aki tud németül, majd megígérik, behívnak, és soha többet nem hívnak. Ha érdeklődök, mi lett, az a válasz, bocsi, betelt.
2015. febr. 15. 12:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!