Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » WC pucolás vagy kitartottság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

WC pucolás vagy kitartottság?

Figyelt kérdés

21 éves nő vagyok, külföldön élünk a vőlegényemmel. Mindketten nyelvsuliba járunk, jelenleg csak neki van bevétele. Nekem nincs szakmám (még van fél évem a suliból, utána megyek szakmára), így nem vesznek fel dolgozni, hiába beszélek 6 nyelven.

Jelentkeztem már hotelbe szobalánynak, gyárba szalag mellé, hostessnek, árufeltöltőnek, mekibe, családokhoz takarítónőnek, au pairnek, eddig semmi sem jött össze, mindenhol a gyakorlat hiányát kifogásolják, valamint minden hely telítve van.

Az egyetlen, aminek jó eséllyel felvennének, az a nyilvános WC karbantartó.

Jelenleg annyi keretünk van, hogy kényelmesen megélünk, van mit enni, van hol lakni, nem szenvedünk hiányt. Ruhákat viszont nem tudunk nekem venni (szegény lány voltam otthon is), van egy legginsem, pár pólóm, lyukas a cipőm...A ruháim nagyrésze örökölt.

Otthon minden házimunkát én csinálok, legyen már hasznom, ha eltartott vagyok. (Nincs mosógépünk, kézzel mosok)

Viszont egyrészt kellemetlen haszontalan munkanélkülinek lenni, másrészt kéne egy-két felvehető darab, ezért mondtam a páromnak, mi lenne, ha megpróbálnék WC pucolónak jelentkezni. Azonnal elvetette, mert hogy nincs krízishelyzet, nem a megélhetésünk múlik rajta, ne vállaljak el olyasmit, amit utálnék, mert hosszútávon idegőrlő. Ha nyáron végzek a sulival, talán több esélyem lehet jobb nyelvtudással, addig maradjak a fenekemen, megoldunk mindent.



Ti elvállalnátok a WC karbantartást, csak hogy ne legyetek eltartottak?


2015. febr. 15. 11:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:
A legdurvább az volt, mikor bementem, végigcsinálták az interjút, majd mondták, amugy nincs hely. Aztán egy hétre rá már vettek is fel valakit.
2015. febr. 15. 12:23
 22/65 anonim ***** válasza:
58%

Aki(k) olyanokat írnak, hogy milyen hamar találta kinn munkát gondolom nem pályakezdők voltak! Én sem találok már egy éve munkát, még a mekiből is visszautasítottak (ami egy vicc), mert nincsen tapasztalatom pályakezdőként.

Gyakornoknak nem tudsz elhelyezkedni? Vagy diákmunka ott nincs?

Ha csak ruhákra meg ilyen jellegű "luxuscikkekre" kellene a pénz, akkor nem vállalnám be. De mivel most olyan szituban vagyok, hogy nagyon kellene a pénz, így bevállalnám még azt is.

2015. febr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
89%

Nyilvánvalóan, ahol közvetlenül emberekkel kell dolgoznod, ott elvárják a felsőfokú nyelvtudást, viszont abban egyetértek, hogy vagy nagyon gáz helyen laksz, vagy veled nem stimmel valaki. A korosztályomból 17-9 évesen szinte minden lány ismerősöm volt külföldön baby sitter, vagy au pair legalább egy nyarat. Én akkor voltam 2 hónapra, amikor mégcsak érettségim sem volt!!!

Gyári munkásnak, mosogatónak, ilyesminek simán el lehet menni közvetítőn keresztül. Nem egy olyan alap nyelvtudású srác ismerősöm van, aki futárként dolgozik, vagy raktárosként, a lányok inkább szállodai takarítóként, konyhalányként, esténként baby sitter-kednek.

A wc pucolást nem vállalnám. Nem azért, mert büdös a munka, hanem mert egyszerű emberként is inkább kibírom hazáig, minthogy bemenjek egy ilyen wc-be. Tudom mit képesek az emberek maguk után hagyni. Intézmények takarítását (beleértve a wc-t is) simán elvállalnám, de egésznap wc-t pucolni, csak akkor ha nagyon rászorulnánk.

2015. febr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
94%

Persze, ez tök valószínű: 21 évesen HAT nyelven beszélsz :DDD, de annyira pont nem beszélsz németül, hogy akár csak egy szobalányi munkát kapnál? Ezt speciel nulla nyelvtudással is el szokták látni, minden gond nélkül.


Én nem tudom, milyen hat nyelvtudásod lehet neked, de kizárt dolog, hogy egy nyelvzseni ne kapna munkát. Pl. taníthatnál nyelvet is kisdiákoknak. Ha nem németeknek, akkor pl. magyaroknak. Rengetegen vannak kinn.


Szerintem ez a hat nyelvtudás igencsak túlzás, ne is haragudj, hacsak nem te vagy Lomb Kató - ez esetben viszont az kamu, hogy nem kapsz munkát. Valami itt sántít.

2015. febr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 A kérdező kommentje:

Au pairnek ajánlás kell más családoktól. Ahogy bejárónőnek is. Nem bíznak mindenféle jöttmentben.

Ami viszont bánt, hogy akárhányszor jelentkeztem takarítónőnek, mindig megkérdezték, férjem van e, párom van e, mert a szép fiatal lányok nem ilyen munkakör után szoktak kapaszkodni.

2015. febr. 15. 12:27
 26/65 anonim ***** válasza:
82%
Au pairnek lehet, hogy azért nem vesznek fel, mert van párod, meg legtöbb helyen bentlakásosra keresnek au pairt. Szép, nem szép, letagadnám, hogy kapcsolatban vagyok. Vagy korrepetálást vállalni (nyelv, bármi) akár németországi magyarok facebook csoporton keresztül?
2015. febr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 A kérdező kommentje:
Fejezd már be Te is. Németeket nem taníthatnék gyenge középfok némettel. Maximum magyarokat. Eddig pl könyveket fordítottam, csak már nem tart rá igényt az illető. Hogy miért nem vesznek fel szobalánynak, nem tudom. Volt, ahonnan gyakorlat hiánya miatt küldtek el, volt, ahol megmondták, túlképzett vagyok, ezt olyanoknak tartják fenn,a kik csak az anyanyelvükön beszélnek, és hátrányos helyzetű országból származnak (Szerbia, Ukrajna, Albánia)
2015. febr. 15. 12:30
 28/65 A kérdező kommentje:

77%-osnak szántam


A helyi magyarokkal többet össze ne hozzon a sors. Kétszer akartak prostitúcióra kényszeríteni.

2015. febr. 15. 12:32
 29/65 anonim ***** válasza:
76%

Te elképesztő módon idióta vagy. Gyártod a kifogásokat. Szerintem simán lusta vagy. :D

Vagy valami gond lehet veled, amit az interjúk alkalmával rögtön kiszúrnak.

2015. febr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
83%
Persze, valahova kevés vagy, valahova túl sok. Mindenkinek csak az a lényeg, hogy ne pont te. :D
2015. febr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!