Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Túl nagy kérés lenne ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl nagy kérés lenne ez?

Figyelt kérdés
A vőlegényemnek van egy gyereke, akit az anyja nevel, oda helyezte a bíróság. Kikötöttem, hogy hozzánk a gyerek nem költözhet soha, akkor se, ha majd 12 éves korában már jogilag lenne erre lehetőség. Teljesen más országban élnek, más kultúrában én nem akarok majd egy kamaszt nevelgetni, amikor valószínűleg a kicsi gyerekemmel leszek otthon. Ezt gyakorlatilag mindenki elfogadta, egyedül anyám szerint vagyok hárpia. És nem értem miért nem ért meg engem. Nem tiltom el az apjától, akkor látja, amikor akarja, a gyerek is jöhet hozzánk bármikor, de nem leszek hajlandó egy gyakorlatilag idegen kamaszt nevelni, főleg úgy nem, hogy tényleg nagyon, nagyon más közegben nő fel.
2015. febr. 23. 12:23
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
40%

Nem túl nagy kérés, ha a vőlegényed elfogadja és van más alternatíva.


De ha anyuka meghal, akkor sem mehet hozzátok?

2015. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Természetesen, ha az anyjával történne valami, vagy a gyerek akarna onnan menekülni akármi miatt, alkalmazkodnék. DE, szerintem senki nem várhatja el tőlem, hogy fiatalon neveljek egy számomra idegen kamaszt. A kamaszkor a saját gyerekével sem egyszerű az embernek, hát még így. Valóban nem vagyok az a típus, aki szereti mások gyerekét, majd a sajátomét fogom. A páromat viszont nagyon szeretem, és emiatt nem fogom elhagyni, szerencsére ez neki sem opció. Anyámnak meg valóban semmi köze hozzá mégis újra és újra felhozza. A továbbiakban nem fogok róla tudomást venni.
2015. febr. 23. 12:51
 13/36 anonim ***** válasza:
21%
Tégy úgy, én megmondanám neki, hogy nem az ő unokája, foglalkozzon a saját dolgával, nincs beleszólása.
2015. febr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Nem fogom leírni a konkrét kultúrát, de igen, van olyan eltérő, mint pl. az arab.
2015. febr. 23. 13:00
 15/36 anonim ***** válasza:
95%
Azért én azt javasolnám neked, hogy ezzel csak óvatosan. Anyukád nem hinném, hogy rosszindulatú lenne, csak nem hagyja figyelmen kívül a tényt, amit te szeretnél, hogy a vőlegényed apa. Ami most a ti életetekben nem okoz nagy macerát, de ez megváltozhat bármikor. Meg nem ártana abba is belegondolnod, hogy bármikor lehetsz te magad is egyedülálló anyuka, és ha majd az akkori párod hasonlóképpen vélekedik a gyerekedről, az nem biztos, hogy jól érint téged. Mások sem válásra alapozzák a házasságukat, a gyerekvállalást. Normális esetben amikor 2 ember ezeket a dolgokat eldönti, vállalja, akkor életre szólónak hiszi a kapcsolatukat. De mint tudjuk, nagyon sok esetben másképpen alakul ez, lásd a párod sem a gyereke anyjával él. Ezt a ti kapcsolatotokban sem lehet kizárni, hogy majd 1-2 gyerek után nem e lesz így.
2015. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
66%
És az ilyeneket veszik el a férfiak....Most már értem...
2015. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
65%
Utolso! Arab veszi el, majd. Most mar erted, nem?
2015. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
47%
Hát ez náluk pont így van,azzal a különbséggel hogy kikötöttem,hogy csak akkor vállalok babát ha nem költözik ide a gyerek,végül terhes voltam mikor idejött ,sajnos nem csak az anyja de az apja sem tudott hatni rá ,és kórházba kerültem a sok idegeskedéstől,férjem is kikészült kis híján elváltunk.Én sose tiltottam, bármikor jöhet,és apa is mehet hozzá,de az együtt élés valahogy nem megy, férjem sem szeretné nevelni, de én mondtam ha ugy alakul nyugodtan vegye magához de mi akkor más lakás után nézünk, a kapcsolatunk így megmarad,máskülönben rámenne mindenki.
2015. febr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy arab? :D Teljesen magyar az apuka, csak itt valaki nem tud szöveget értelmezni. Anyám egyébként de, nagyon is rosszindulatú, nagyon sok mindenben, de erre most nem térek ki. Tisztában vagyok azzal, hogy erős hendikeppel indulnék egyedülálló anyaként, de ez a veszély egyrészt nem fenyeget, másrészt elfogadnám és valószínűleg szintén egyedülálló férfit keresnék alapból. A gyereknek semmi köze ahhoz, hogy mi egymásba szerettünk, pedig régen kikötésem volt a gyerektelen pasi, de így alakult. Hajlandó vagyok tolerálni, de határokat húzok. Nem értem ebben a problémát. Neki is el kell ezt fogadnia egy bal lépése miatt. Ez a kompromisszum. Mint írtam, ha a gyereknek a normális értelmi, érzelmi fejlődéséhez az apjára lenne állandó szüksége, természetesen engednék a helyzetnek.
2015. febr. 23. 13:12
 20/36 anonim ***** válasza:
77%
Hát, nincs is túl sok beleszólásod, miután nyilván a gyereke lesz az első a párodnak! Már ne is haragudj! Ha neked nem fér bele, hagyd el!
2015. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!