Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Minek házasodnak az eberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minek házasodnak az eberek össze vissza?

Figyelt kérdés

Írják itt kérdésekben hogy "jajj a férjem ilyen jajj a felségem olyan"

Mért kell egyből megházasodni?Mért nem várnak a házassággal addig amíg tényleg ki nem ismerik egymást hogy megtudják hogy tényleg egymásnak e valók.



2015. márc. 16. 06:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
51%
A nok legnagyobb tevedese, hogy hozzamennek valakihez, es azt megakarjak valtoztatni! Kulonben meg nem ertem miert pontoztatok le, talan az 1-es valasz meg nem fordult elo senkinek a kornyezeteben, lehet en a holdon elek, de gyakran megesik, hogy jon a gyerek es gyorsan futnak hazasodni... A penz miatt is rengetegen hazasodnak.
2015. márc. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

"Ha úgy alakul akkor könnyebb szétválni, meg mindenki viszi a saját dolgát amire ő kereste meg a pénzt!"


Ez az, amiben nagyon tévedsz, ugyanis hosszabb együttélés után nem lehet eldönteni, hogy "ki kereste met a pénzt", ugyanis a legtöbbször senki nem tudja bizonyítani, hogy ki mit vett és mit fizetett.A nagyobb vagyontárgyaknál meg végképp semmi esély így osztozni. Pl vesznek egy lakást, akkor "ki viszi", mert általában mindketten fizetnek bele, törlesztenek bele, szb.

2015. márc. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

# 10

Én akarok bizonyítani semmit mindenki házasodjon aki akar de utána ne panaszkodjanak!


# 12

Nem tévedek...

Ha én a saját pénzemből vettem egy autót vagy egy 200 ezres TV-t akkor azokat én viszem.

Hajam égen áll amikor halom hogy valaki válik és akkor oda kell adni a kocsiját vagy akár mijét a másik félnek mert törvény szerint kell elosztani a vagyont még akkor is ha a többesére nem is ők kereste meg a pénzt

2015. márc. 16. 08:09
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Aki akar, az házasodik, ha úgy hozza az élet, akkor meg válik, aki meg nem akar házasodni, az nem is fog. Ennyi a történet, nem értem, miért kell havonta lerágni ezt a csontot.

Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy az ismerőseim körében volt pár olyan férfi és nő egyaránt, akik a házasságig, vagy az összeköltözésig a szép oldalát mutatta, és onnantól kezdve romlott a dolog. Általában az élettársak is vesznek közösen ezt-azt, és meg tudják beszélni az esetleges szétválásukkor, hogy azzal az adott dologgal mi lesz.

2015. márc. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem sok embert ismerek akik csak ukk-mukk-fukk össze házasodtak.

Sőt, a legtöbb csak élet társi viszonyban él úgy, hogy gyermek is van és boldogok.

Valakinek fontos a házasság valakinek nem számít.

Tény,hogy sok nő így akarja megfogni a férfit és úgy hiszi ha házasok akkor örökké együtt maradnak.

Ha megromlik egy kapcsolat akkor lehet házas is az ember a dolgon nem valtoztat.

2015. márc. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, te mondjuk gyűjtögettél autóra meg tv-re X hónapig, ezalatt az x hónap alatt pl. a párod többet fizetett a kajába rezsibe, hogy összegyűljön az autóra tv-re. Ilyenkor ő eltartott téged, lényegében nélküle nem lenne autód tv-d, tehát ha úgy nézzük ő is ölt bele pénzt, hogy nektek legyen autótok, tévétek.


Vagy együtt laktok, te fizeted a lakáshitelt, ő a rezsit, ami kb egyforma összeg, te meg mégis vinnéd a lakást, míg konkrétan ingyen éltél ott? Miközben ő is annyi pénzt belefektetett? Te vagy nem vagy felnőtt, vagy soha nem laktál még együtt senkivel.

2015. márc. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

16# egyetértek.

Ha valaki a párom és együtt élünk, közös az életünk.

Persze ez szubjektív, de a legtöbb családban közös kassza van.

És ilyen nincs, hogy az egyik fél vesz egy tv-t, hanem együtt vettünk egy tv-t, mert a közös pénzből ment el.

Ahol külön kassza van más a helyzet, ha pl. a nő külön félre tud tenni annyi pénzt, ami nem megy a másik fél kárára (nem száll bele annyival a rezsibe, élelmiszerbe stb) ám legyen.

De ettől függetlenül, ilyennel nem mindennap találkozik az ember.

Mindenkinek meg van a saját elképzelése erről, ha ebben találsz egy partnert akkor működő képes is lehet.

2015. márc. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

# 16

Nem fizetett többet ugyan annyit fizet mindenki mindenbe.

2015. márc. 16. 10:09
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
16, egyet értek. Kérdező, ha ez nálatok nem így működik, hanem mindenki mindenbe ugyan annyit fizet, akkor mindenkit érdekek fűznek ahhoz, hogy a válásnál mindenki megkapja a saját cuccát. Meg ma már sokan kötnek szerződést, amiben leírják, hogy válás esetén ki/mit vihet. Aki nem akar felezni, az kössön szerződést. Bár, szerintem, aki annyira nem bízik a párjában, hogy szerződést akarjon kötni, az meg ne is házasodjon. Mi 13 éve élünk együtt, ha válni akarnánk, akkor mind a ketten úgy vagyunk fele, hogy 50-50, mert még iskolásként ismerkedtünk meg, így amink van, azt teljes mértékben ketten raktuk össze. Persze, volt amikor ő keresett jobban, de volt, amikor én. Fene se tudná kiszámolni, hogy a porszívó alkatrészeinek hány százaléka illetné meg jogosan a férjemet, de ismervén, hogy nem szeret takarítani, biztosan megengedné, hogy én vigyem el azt. Kocsi: nekem nincs jogsim, mit kezdjek vele? viheti... Lakás: közös megtakarításból + mind a kettőnk részéről ugyan annyi összegű szülői támogatásból vettük, a hitelt meg együtt fizetjük, így 50-50 az is. És még sorolhatnám, egyedül a kutyán vesznénk össze, de azon nagyon :D
2015. márc. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező mit nem értesz. Ti így csináltátok, de vannak akik meg úgy ahogy én (16-os) írtam. Nem mindenki tud autót venni úgy, hogy mindet fizet amúgy, rezsit, lakbért, hitelt, kutyafülét.


Egész életetekben lakótársként akartok élni? Akárkivel is vagy együtt, nem szereted igazán.

Én pl. el nem tudnám képzelni, hogy valaki tényleg szerelmes, ha számolgat. Nagyszüleim 2018-ban lesznek 70 éve együtt. Nagymamám 18 éves volt, nagyapám már huszonéves mikor összeházasodtak, és el nem tudnám képzelni, hogy ez az enyém, az a tiéd alapon éltek volna.


És mi van azokkal, akiknél az egyik minimálbért keres, a másik meg kicsit többet, pl. a csóróbb 80 ezret, a másik 120 ezret.

Akkor a kis csóri majd vajas kenyeret eszik, a másik meg rendeli a pizzát, meg elmegy egyedül moziba?


Egy hosszan tartó, KOMOLY, jövőbe tekintő, együtt tervező kapcsolatnál a külön kassza a legnagyobb bizalmatlanság jele, és szerintem bizonyos szint után egyáltalán nem működőképes.

Főleg, hogy alá-fölérendeltségi viszonyt okoz a kevesebbet keresővel szemben.


Ellenben nálunk, nem én pénzem, hanem mi pénzünk, mi étkészletünk, mi autónk, mi bútoraink vannak, és sosincs éreztetve, hogy a másik fél valami ideiglenes használója.

2015. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!