Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti visszafogadnátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti visszafogadnátok?

Figyelt kérdés
Volt férjem alkoholista. Semmiféle hajlandóságot nem mutatott a változásra, ezért 2 évvel ezelőtt elhagytam. Pár napja megjelent az ajtóm előtt, hogy megváltozott, leszokott, már nem iszik, engem még mindig nagyon szeret, fogadjam őt vissza. Rácsaptam az ajtót, eszem ágában sincs újra beengedni az életembe. Mikor anno összejöttünk, összeházasodtunk, akkor is jó embernek tűnt, csak aztán kibújt a szög a zsákból. Én ezt képtelen lennék még egyszer végig csinálni. De ismerőseim, rokonaim, még anyám is, aki tudja mennyit küzdöttem vele, egyre csak mondják, hogy adjak neki még egy esélyt. Hogy hát régen is milyen jól megvoltunk, meg hát most megváltozott, stbstb. Ezen eléggé meglepődtem. Tényleg ez lenne a normális?

2015. márc. 22. 21:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Nem fogadnám vissza.
2015. márc. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 MrPifta ***** válasza:
20%
szerintem nem volt szép rácsapni az ajtót, miattad változott meg, adnod kéne még egy esélyt. Ha újra ilyet tesz, akkor még egyet már nem.
2015. márc. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
85%
Nem fogadnám vissza.
2015. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Ne lépj kétszer ugyanabba a szrba.

2015. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Erre élből azt mondanám, hogy igen, adj neki esélyt, ha nem lenne annyira ismerős a szitu:-(. Először is, nézz utána, mi a helyzet valójában. Volt elvonón, végégcsinálta? Mióta "száraz"? Jár valamilyen önsegítő csoprtba (pl. AA)? Ha igen, legalább fél éve tiszta és fontos neked, beszélj a kezelőorvosával, az önsegítő csoport vezetőjével is, kérj tanácsot, segítséget, mi várható, mit tégy, hogy ne essen vissza. Sajnos, nagyon ritka az az alkoholista, aki képes egyszer és mindenkorra letenni a poharat, gyakori az átmeneti és a tartós visszaesés is. A családi háttér sokat segíthet.

Neked kell eldönteni, felvállalod-e ezt. Ha már nem szereted, akkor viszont egyértelmű a helyzet: ne menj bele, csak mert mások ezt mondják! Egy alkoholista családtag lelki támogatásához nagyon erős érzelmi kötelék és rengeteg lelkierő kell, ha nem érzed ezt, ne kezdj bele!

2015. márc. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%

Ha az én férjemről lenne szó, és már nem lenne egy cseppnyi szeretet sem bennem iránta, akkor én is úgy döntenék, ahogy te.

De ha még szeretném, akkor adnék neki még egy esélyt, azzal a kikötéssel, hogy az első pohár pia után repül.

2015. márc. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Én semmiesetre sem fogom visszafogadni. Nem érzek már iránta csak szánalmat és megvetést. Csak tényleg nagyon megleptek a reakciók, ezért érdekelne mások véleménye is.
2015. márc. 22. 21:27
 8/25 anonim ***** válasza:
67%

én már azonnal tesztelném is!


nem-et ondanék nagyon határozottan és ha erre rám sem kezd inni, meg esik vissza, akkor valóban megállta a helyét.(pár hónapig csak figyelném csendben messziről)

2015. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok. Nem csodálom, hogy így érzel, az alkoholista nemcsak önmagát pusztítja, hanem mega körül mindenkit, aki szereti. Aki nem élt együtt ilyen emberrel, annak fogalma sincs arról a pokolról, amit okoz.

Ha nagyon piszkálnak, nyugodtan állj ki magadért. Mondd meg, hogy aki ennyire rajong érte, az fogadja be magához, aztán majd egy év múlva elmesélheti, hogyan érzi magát.

2015. márc. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Bocs, kutyából nem lesz szalonna. Apám is ilyen volt, 6 éves koromban letette a piát, pár év múlva újra elkezdett inni.
2015. márc. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!