Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti visszafogadnátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti visszafogadnátok?

Figyelt kérdés
Volt férjem alkoholista. Semmiféle hajlandóságot nem mutatott a változásra, ezért 2 évvel ezelőtt elhagytam. Pár napja megjelent az ajtóm előtt, hogy megváltozott, leszokott, már nem iszik, engem még mindig nagyon szeret, fogadjam őt vissza. Rácsaptam az ajtót, eszem ágában sincs újra beengedni az életembe. Mikor anno összejöttünk, összeházasodtunk, akkor is jó embernek tűnt, csak aztán kibújt a szög a zsákból. Én ezt képtelen lennék még egyszer végig csinálni. De ismerőseim, rokonaim, még anyám is, aki tudja mennyit küzdöttem vele, egyre csak mondják, hogy adjak neki még egy esélyt. Hogy hát régen is milyen jól megvoltunk, meg hát most megváltozott, stbstb. Ezen eléggé meglepődtem. Tényleg ez lenne a normális?

2015. márc. 22. 21:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Én semmiesetre sem fogom visszafogadni. Nem érzek már iránta csak szánalmat és megvetést."


Ha így éreznék iránta, akkor biztos nem kezdeném vele újra az életemet. Nyilván nem tudhatom, mi mindenen mentél vele keresztül mellette, így nem hangzik hitelesen a számból az a mondat, hogy mit tennék a helyedben.


De ha megpróbálom ebbe a helyzetbe beleképzelni magamat, azt gondolom, hogy akármennyi fájdalmat okozott a szenvedélybetegségével annak idején, ha már első meglepetésemben és indulatomban rácsaptam az ajtót, utólag valószínűleg bántana, és megkeresném, hogy beszéljek vele még egyszer. Elmondanám őszintén, hogy már nem tudnék vele élni, de nagyon örülök, hogy leszokott az italról, és azt kívánom neki, hogy legyen akaratereje távol tartani magát az alkoholtól egy életen keresztül, és minden szempontból jöjjön egyenesbe az élete.


De mondom, így könnyű ezt mondani, hogy nem én éltem át mindazt, amit te fogalmam sincs, hány éven keresztül. Nekem mással okozott nagy fájdalmat a volt vőlegényem annak idején, de - ha vele maradni nem is tudtam - megbocsátottam neki. Már csak azért is, mert szerintem a megbocsátás nem csak a másik embernek szól, hanem arról is, hogy én nem cipelek tovább egy terhet, hanem leteszem.

2015. márc. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Seafalcon válasza:
100%

Férfiként mondom, ne fogadd vissza!

Az alkoholisták ígérnek fűt fát, aztán ha úgy érzik, hogy "megint minden jó" újra kezdik.

Én azért nem iszom, mert édesanyám példája lebeg a szemem előtt, aki kétszer fogadta vissza alkoholista férjét, és mindig megbánta. Gyerekként azt mondtam, nem fogok inni, mert nem akarok így elzülleni, és most 67 évesen látom, hogy akkor jól döntöttem!

2015. márc. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom, se kutyája, se macskája, se lakása, így bepróbálkozott nálad, hogy majd ott folytatjátok, ahol abbahagytátok. Én sem fogadnám vissza. Kutyából nem lesz szalonna, a jellemtelen, gyenge ember az is marad. Van némi esély, hogy belátta, hogy hibázott, de ennek kockázatát én inkább nem vállalnám fel. Gondolom, rendezett életed van, kár lenne felborítani mindenért. Ha egyszer már úgy döntöttél, hogy nem bírod tovább, nem tudsz neki segíteni, akkor annak oka volt. Ez olyan, mint a megcsalás: mindig ott lesz a félelem, hogy mikor nem őszinte megint, mikor esik vissza, mikor gyengül el, és ez megmérgezi a kapcsolatot.Ha meg tényleg az vezeti inkább vissza hozzád, hogy nincs hova mennie, mint ahogy egy válaszoló írta, és nem a szép érzelmek, akkor meg nem is minősítem... megint csak baleknak néz.
2015. márc. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Alapból csak mert nem iszik, nem "kell" visszafogadni. Nem is értem a környezetedet.

Ha még szeretnéd és tényleg rendbe rakta a dolgait, lehet érdemes lenne megpróbálni

2015. márc. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

iszákos ember mindig iszákos lesz.

és szépen tönkreteszi magát,és a körülötte élőket is.

ilyen embert nem szabad vissza fogadni.

2017. dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!