Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti visszafogadnátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti visszafogadnátok?

Figyelt kérdés
Volt férjem alkoholista. Semmiféle hajlandóságot nem mutatott a változásra, ezért 2 évvel ezelőtt elhagytam. Pár napja megjelent az ajtóm előtt, hogy megváltozott, leszokott, már nem iszik, engem még mindig nagyon szeret, fogadjam őt vissza. Rácsaptam az ajtót, eszem ágában sincs újra beengedni az életembe. Mikor anno összejöttünk, összeházasodtunk, akkor is jó embernek tűnt, csak aztán kibújt a szög a zsákból. Én ezt képtelen lennék még egyszer végig csinálni. De ismerőseim, rokonaim, még anyám is, aki tudja mennyit küzdöttem vele, egyre csak mondják, hogy adjak neki még egy esélyt. Hogy hát régen is milyen jól megvoltunk, meg hát most megváltozott, stbstb. Ezen eléggé meglepődtem. Tényleg ez lenne a normális?

2015. márc. 22. 21:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%
Semmiképp nem fogadnám vissza.
2015. márc. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
88%
Az ilyenek nagyon könnyen visszaeshetnek, még ha nem is akarnak. Én erősen megfontolnám és nem az alapján döntenék, amit anyukám, a rokonaim meg az ismerőseim mondanak. Te éltél vele együtt, nem az ismerőseid, ne ők döntsenek helyetted, ők nem tudhatják. Elképzelhető, hogy végleg megváltozott, de lehet, hogy csak túl kényelmes volt veled lakni. Gondolkodj el rajta, hogy ő olyan típusú ember-e, aki képes a változtatásokra. Az esetek többségében visszaesnek az ilyenek, méghozzá hamar.
2015. márc. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha megváltozott tényleg, akkor talán megérdemel annyit, hogy legalább sok szerencsét kívánj neki az élethez meg a társkereséshez még akkor is, ha te már nem tudod vele többet elképzelni az újrakezdést.
2015. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
88%

Az, aki iránt már csak szánalmat érzel, az már nem az életed párja, függetlenül attól, hogy iszik, vagy sem.

Nem a "tanácsadóknak" kellene vele élni, hanem neked, tehát ne az számítson, hogy ki mit várna el tőled. Szenvedélybeteggel élni akkor sem egy leányálom, ha egyébként fontos neked. Mert hosszú távon, még ha sikerül is talpra állítanod, de beleroppansz te is.


Egyetlen olyan esetet tudok, amikor én magam is megtenném, és visdzafogadnám. Ha a gyerekemről lenne szó. (Tehát ő lenne szenvedélybeteg.) Exférjet már csak azért sem, mert neki velem együtt az lenne a dolga, hogy a család alappillére legyen, erős, és megbízható. Az alkoholista ember azonban egy roncs. Újrarakhatja magát, de akkor azt önmagáért, a saját erejéből kell megtennie, nem másra támaszkodva. Máskülönben a végeredmény sem lesz tartós.

2015. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
86%

Semmiképpen nem fogadnám vissza. Eleve milyen dolog az, hogy csak megjelenik az ajzód előtt.


Ha valóban leszokott volna, akkor esetleg kapna esélyt, ha mét érdekel, de 2 év távlatából kétlem.

Ebben az esetben sem az a megoldás, hogy beállít csak úgy, hogy fogadd vissza, hanem elhív "randizni", beszélgettek, minta most ismernétek meg egymást. Nem rögtön odaköltöztetni. Én 1 évet várnék vele, akkor is, ha látszólag minden rendben.


Nem lehet, hogy csak a lakásgondjait akarja megoldani?

2015. márc. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
69%
12-es vagyok. Hozzáteszem, én se fogadnám vissza. Főleg így, hogy már nem is szereted, szánalmasnak tartod. Ennek már régen vége van. Keress valami más, stabilabb partnert magadnak.
2015. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
77%
Én nem fogadnám vissza. A szüleim is ezt játsszák már több, mint 30 éve. Apám évente leszokik és 'megváltozik', aztán pár hónap múlva ugyanúgy piál. Én ezt nem csinálnám végig, mert az alkoholista mindig visszaszokik amikor valami nehézség kerül az életébe.
2015. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
69%
Én sem értem, miért állt a családod hirtelen az ő pártjára.
2015. márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
83%
Én nem voltam elvonón, sem semmilyen terápián. 23 éve vagyok száraz, de én sem fogadnám vissza magamat.
2015. márc. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
58%

Én az ilyen helyzetekre csak azt szoktam mondani, amiben az ember nem látja az értelmet és az élvezetet, vagy legalább a kettő közül az egyiket, akkor azt a dolgot abba kell hagyni és nem szabad csinálni.

Mellesleg ha valakit nem tisztelsz, az azt jelenti nem adsz a szavára. Ilyen esetben az az ember semmiben nem lesz a társad, még akkor is ha ő akarja, te akkor sem. Ez a magán életed. Nem egy szr munkahely, ahonnan hazamész és pihensz. Ez az, ahova hazamész. Ha az otthonodban nincs rendezett légkör, akkor az életed sem rendezett. Ilyen irányba pedig nem hiszem, hogy jó menni hagyni a dolgokat. A család jó ha melletted van, de egyértelmű, hogy külön háztartásból könnyen okoskodnak. Te tudod mit akarsz, ha fontos vagy nekik elfogadják a döntésed. Mindegy ha nem értenek vele egyet, majd megtanulják elfogadni.

2015. márc. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!