Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek normális dolog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális dolog az, hogy a férjemet az anyja kisfiamnak szolítja felnőtt ember létére?

Figyelt kérdés
Nekem ez olyan fura, és nemcsak kisfiamnak szólítja, hanem a hÁttérből osztogat tanácsokat a "kisfiának" hogy neki(!) jó legyen.. Azt érzem, mintha ellenem lenne..
2015. ápr. 2. 13:10
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem attól függ zavar-e, hogy hogy nőttél fel. A mi családunkban ez SOHA nem volt szokás, kicsinek sem kislányozza, kisfiúzza senki a gyereket. Fiam, lányom, gyermekem.


A "kis" megszólítás a mi egész családunkban szinte mindig csak negatív kontextusban került elő, lekicsinylésként. "Te kis mitugrász!" "Azonnal takarítsd össze kisasszony!" stb.


Érdekes megfigyelni a magyar nyelvben a "kis" szó egyébként tényleg a lekicsinylést fejezheti ki rengeteg helyzetben, érdemes rá odafigyelni a beszédünkben! Te kis hülye, te kis mimóza, na mi van kisokos, tanároknál, a kislányom azonnal gyere ide! stb.



Felnőttként nálunk így pedig teljesen természetes, hogy nem "kis"-ezünk. Sőt mikor már kicsit nagyobb gyerekek is vagyunk, nálunk inkább hangsúlyozni szokás, hogy az én NAGY lányom stb.


Én az ismeretségi körömben úgy figyeltem meg, hogy a kisfiam/kislányom szülők az átlagosnál jobban erőltetik a a gyerekszerepet a már felnőtt fiukra, lányukra. Van, aki kifejezetten akkor veszi elő a "kisfiam" megszólítást, mikor helyre rakná a "gyereket" igyekszik "fölébe kerülni" és nem érvel, nem magyaráz, hanem egyszerűen ezzel érezteti, hogy én vagyok a szülő, te meg a KISfiam/KISlányom vagy és én vagyok az okosabb.


Én nem szeretem hallani sem. Egyik kolléganőm beszél mindig úgy a fiáról, (aki majdnem 40 éves), hogy a kisfiaaam. Hát az alapján, amiket mindig beszél róla, eléggé beleártja magát a kisfia életébe, és tényleg gyereknek nézi.


Én biztos rosszul lennék, ha elkezdenének így hívni. Oké, hogy a gyermeke vagyok, de már nem vagyok gyerek senkihez képest sem, hanem felnőtt épeszű érett ember vagyok és ne próbáljon a megszólítással se lenyomni kisgyerek szerepbe se az anyám, se az apám.


Én se kisezem a gyereket. A fiam.

2015. ápr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem kifejezetten ezt a megszólítást, de ha nem megy át gügyögésbe és nem kizárólag így szólítja, akkor okés. A nagy baj itt azzal van szerintem, hogy a párod anyucihoz fut rögtön megbeszélni a döntéseit, ahelyett, hogy veled beszélné meg először.
2015. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
20%

Igen,normális.

És tényleg,milyen érdekes,a lányokat néha hívják fiamnak,fordítva meg nem.

Igaz nekem a nagyapám mondta azt,hogy idefigyelj,te gyerek -lány létemre-.

Az is jó volt,ahogy a nagyanyám "kisanyámnak" szólított.

Sajnos kislányomnak senki,pedig jó lett volna.

Nem jó az,amikor a feleség kizárólagosan akarja birtokolni a férjet,akinek még van anyja is ,testvére is,stb.Semmi baj a tanácsokkal,örülni kellene nekik.

Nem szabad elfelejteni,hogy a férjnek az anyjával mennyi közös történelme van.Természetes,hogy kikéri a tanácsát,és jó,ha bízik benne.Nem lenne szabad megfosztani ettől.Idővel a feleséggel is lesz közös múltja,és egyre inkább a feleséget fogja kérdezni,csak ki kell várni.

2015. ápr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Igazából annyira nem fura, hogy fiamnak szólítják a lányokat is, mert az ország egyes részein ezt a kifejezést egyszerűen gyerek értelembe használják.


Nekem inkább az a fura, hogy valaki a fentit lefurcsázza, de ilyet leír, hogy lány létére őt gyerekemnek szólították... Miért csak a fiú a gyerek a lány nem? Mi a különbség a két dolog között? Gyakorlatilag ugyanaz, sőt ami szerinted nem normális az ha a jelentésébe belegondolsz még kevésbé gáz, mint amin megbotránkozol.

2015. ápr. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 Roszik Ildikó válasza:
Igen!Én sokszor Kincsemnek szólítom őket pedig 41-39-25 évesek!Sose mondják hogy ne tegyem tudják hogy a legdrágább kincseim!
2015. ápr. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
En is anyunak a kislanya vagyok(25 eves, ket gyerekes anyuka), batyam pedig a kisfia(35 eves, egy gyerekes apuka), de minket nem zavar :) meg apu is szokta igy mondani. 61 es 65 evesek.
2015. ápr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Miert lettek lepontozva azok akik szerint normalis? Ez csak egy megszólitás, nem szükségszerű hogy emiatt valaki anyuci pici fia vagy szülőfüggő legyen....
2015. ápr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Ó az én kisfiam egy éve halt meg, mert elütötte egy részeg autós. Az Isten nyugosztalja. 59 éves volt, én most múltam 80, nem tudok nem kisfiamként beszélni róla.
2015. ápr. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!