Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogosan zavar ez? Ti mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan zavar ez? Ti mit tennétek a helyemben? /alkohol/

Figyelt kérdés

A férjemnek 2 szabadnapja van egy héten,általában pont felváltva dolgozunk,ritka a közös szabadnap. Amikor én dolgozok,este rendszeresen arra jövök haza ,hogy részeg.Néha sűrűbben előfordul (sajnos már átlagot is számolhatnék,olyan régóta tart) ,de átlagban heti egyszer biztosan.

A problémám nem az ivással van,hanem ,hogy nem tud mértéket tartani. A mértéket úgy értem,hogy ezeken a napokon 10+ sört iszik meg . Sosem láttam még,hogy megállt volna egy vagy két doboznál.


Ilyenkor agresszív (csak verbálisan ),bunkó. A munkahelyén nem iszik (tudtommal ) .


A legutóbbi ilyen esetnél ,mikor szóvá tettem,hogy nem normális amit csinál és csak egyre lejjebb csúszik a lejtőn,a fejemhez vágta,hogy miattam alkoholista,emrt elege van belőlem .

Őszintén megmondom,én már nagyon kiábrándultam belőle az évek során emiatt,szerintem így is túl sokáig tűrtem,hülye voltam,de valahogy most jöttem rá csak.


Mondtam neki,hogy elhagyom és akkor éljen boldogan egyedül a piával. Ugyanis biztos vagyok benne,hogy nem fog róla lemondani . A probléma ott kezdődött,hogy néhány nappal később,mikor már összepakoltam a cuccaim elkezdett igérgetni,hogy megváltozik ,és hogy nagyon szeret. Én hiszek neki,hogy szeret engem ,és én is szeretem az egyik részét,a másiktól viszont hánynom kell . Attól félek,csak feleslegesen pazarlom rá tovább az időmet ..igazából nem hiszek benne,hogy meg fog változni. Szerintetek ?


2015. ápr. 19. 14:05
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Jaj csak tudod,ha még nincs család,de lesz,akkor a gyerekek is tönkre mennek ebbe.Az én gyerekkorom sem volt jó ennyire,emiatt.Pont emiatt.Mert azt láttam,hogy anyámat sértegeti,az meg elviseli.És ugye akit szeretsz,azt nem szereted,ha bántják.
2015. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Gyerek nincs .
2015. ápr. 19. 14:43
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha beismeri, hogy alkoholista, esetleg próbáljatok orvosi segítséget kérni. De ha ez sem megy, azonnal költöznék.

A saját életemet nem tenném tönkre senkiért sem!

2015. ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 qqqxxx ***** válasza:

Kezd el te is inni lol xD


....nem, csak vicc, sincs ertelme kinoznod magad,ha tudsz, lepj sztem....ha tenyleg fontos vagy neki, akkor lesz ideje bizonyitani, es tesz is erte, ha meg nem,akkor vszinuleg jobban jarsz vki massal. Minden jot!

2015. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 qqqxxx ***** válasza:
72%
omfg bocs a sok gepelesi hibaert:) kicsit kōcsōg ez a tablet neha.....remelem azert el lehet olvasni..
2015. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
83%
Én már rég ott hagytam volna.
2015. ápr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező ha van valami, amit egy káros szenvedélyektől függő ember vérprofi szinten űz, az az ígérgetés, a hazudozás és a folytonos bocsánatkérés! De ez utóbbit egy idő után abbahagyják.

Ez Oscar díjas szinten megy mondom ezt részeg apukával a hátam mögött és úgy alapból az egész család alkesz anyámat és engem kivéve!

Ez nem úgy megy, hogy na jó holnaptól leszokok! Nem! Függnek tőle lelkileg, fizikálisan. Itt nem a pia a probléma hanem saját önmaguk meg a saját kis belső nyomoruk, amit nem tudnak megoldani.

Nem miattad iszik hanem saját maga miatt de másra kenni mindig könnyebb.

Igazi gyenge jellem. Problémája van, másra keni, iszik ahelyett, hogy megoldaná. Nem nőtt még fel. Másra hárít ő mindig hibátlan lesz maga előtt.

Ennyi.


Nem akarlak elkeseríteni de nem fog megváltozni. Amíg nem ismeri fel, hogy vele vannak a gondok és nem lát neki aktívan segítséget kérni addig nincs remény.

Egyébként a szenvedélybetegek, mindig azok maradnak csak van, aki kibírja évekig talán élete végéig birkózik vele és van, aki hamarabb visszaesik.


A probléma akkor lesz nagyobb ha van egy gyenge nő alacsony önértékeléssel és mindig újabb és újabb esélyt ad mert szereti mert "amúgyjóember", stb. mindig találnak indokot a maradásra.

Aztán meg elpazarolják az életüket és panaszkodnak.


Neked ilyen élet kell? Nem vagy felelős a tetteiért és nem cipelheted mindenki keresztjét a válladon.

Én tutira lépnék.

Már nem gyerek de nem is felnőtt de tudnia kell, mit csinál de úgy néz ki nem érdekli. Miért akarod feláldozni magad miatta?


Menj éld az életed ő meg legyen már végre férfi és nőjön fel, rakja rendbe az életét.

Te nem az anyja vagy meg nem siratófal!

Ha meg annyi gondja van veled akkor csak jól jár ha elcuccolsz. Akkor meg, mi lesz az ok a piálásra? Mert, hogy abbahagyni akkor sem fogja az fix.

Először téged szid de azért nem menj már el....na ő sem egy határozott alkat azt sem tudja, mit akar!


Mellette már nem lesz normális életed remélem nem leszel olyan ostoba, hogy még egy kölyköt is szülsz neki.

Az én apám is alkoholista volt és hálát adok anyámnak, hogy még idejében kivágta de még így is vannak rossz emlékeim.


És elmondom, hogy ő sem volt ilyen. Amikor megismerkedtek szinte egyáltalán nem ivott még a szórakozóhelyeken is inkább szódát vagy valami alkoholmenteset kért.

Amikor anyu hazavitte falura a szüleihez - ahol pálinkával kínálgatnak mindenkit - akkor sem volt hajlandó inni a nagypapával, aki ezt igencsak zokon vette.

Abcúg absztinens volt aztán házasság után bekerült az építőiparba és annyi lett. Pár év múlva már verte a családját, a falhoz vágta a kaját, gyilkossággal fenyegetőzött és egy józan pillanata nem volt.


Így készül az alkoholista.

Először csak egy kicsit iszik, hogy leeressze a gőzt aztán többet és többet és ígérget a világba...a nő meg vagy ostoba és élete végéig játssza a pasi játékát vagy idejében lelép.

A nők érzelmesebbek, kitartóbbak. Próbálják menteni a menthetőt mert fontos nekik a család. Az idő meg csak megy.

Ha nincs alkoholista a családban és nem látod, milyen és, hogyan működik akkor nehezebb. Mert nincs tapasztalatod.

Azt hiszed egyszer csak lerakja a poharat magától és minden újra szép lesz.

Hát ez sajnos nem így megy. A piálás mögött, mindig sokkal nagyobb problémák rejtőznek, ami miatt nem megy a változás egyik napról a másikra.


Gondolkodj el rajta.

2015. ápr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Szomorú,de igaz dolgokat írtatok,köszönöm, mindenkit felpontoztam .

Jöhetnek még válaszok .

2015. ápr. 19. 15:41
 19/36 anonim ***** válasza:

"Adj neki 1 (!!!) esélyt, csak azért, hogy később ne mondhasd magadnak, hogy nem kapott."


Ezt az egy esélyt már megkapta, amikor a kérdező hozzáment. Vagy még egyet kellene adni? Netán újra egyet? n darabot? n+1-et?

Kérdező, tiplizz, vissza se nézz.

2015. ápr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Rengeteg esélyt kapott már ,ez az állapot évek óta tart . Én rontottam el,mert mindig csak ígérgettem neki,hogy még egy ilyen és elhagyom .

Ő valahogy úgy állt hozzá,hogy másnap folytassuk mintha nem történt volna semmi.Én nyeljem le,mert csak részeg,azért ilyen . Tulajdonképpen nem nagyon törte magát soha a bocsánatomért . Most először láttam azt rajta,hogy eljutott az agyáig hogy bánik velem .Talán pont azért,mert most először gondolom komolyan,hogy elmegyek a bánatba . Annyi harag és csalódottság ,tüske van bennem ,hogy úgy gondolom ha megváltozik se tudok újra ugyanúgy hozzáállni . Ezzel talán meg is válaszoltam a saját kérdésem .

2015. ápr. 19. 17:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!