Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan "neveljem" önállóságra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan "neveljem" önállóságra a párom?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk együtt, és egyre jobban elvárja, hogy kiszolgáljam. Szép lassan leszokott róla, hogy bármit megcsináljon, igaz sokat dolgozik, de ez nem lehet kifogás mindenre. Próbáltam szépen kérni, később veszekedtem, néha csak ráhagytam... Milyen "taktikával" lehetne veszekedés-mentesen rávenni, hogy vegye észre, ő is itt lakik, tegye a mosogatóba a tányért, rakjon rendet maga után, vegye észre, hogy neki is van dolga. Ne tőlem várja el, hogy kitaláljam ő mit egyen, mit vegyen fel stb. Nem akarok döntésképtelen és lusta, nemtörődöm pasit magam mellé!

2015. ápr. 24. 16:08
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, elolvastam a belinkelt beszélgetést is. Annyival egészíteném ki a történetünket, hogy párom itthonról dolgozik, akkor kel, és annyit dolgozik, amennyit akar, naponta eljár itthonról a haverjaival kiengedni a fáradt gőzt (hétvégén is csak munkamániából dolgozik, nem muszájból) és igen, többet keres mint én.

Munka mellett elkezdtem egyetemre járni(levelező). Nekem napi 1 óra az utazás munkahelyre. Ő nem vezet, én vagyok az állandó sofőr, és saját kocsit vezetek,nem ő fizette nekem.

Én megyek bevásárolni, ő elég válogatós nem sok eszik meg sokfélét, plusz csak frissen jó a kaja, tehát naponta főzök. Én mosok, főzök, takarítok, én szervezek meg mindent, ami az életünkkel kapcsolatos.

Csak annyit várnék el tőle, hogy saját maga után rendet hagyjon, koszos ruhákat ne a földre dobja, hanem a szennyestartóig vigye el, ha evett a tányért tegye be a mosogatóba, nem kell elmosnia, csak ne hagyja az asztalon. Mire én hazaérek kávéscsészék és egy kiló morzsa, koszos tányérok a konyhában mindenfele, koszos ruhák a földön, cigizni kijár az udvarra, de a szemeteszsákot nem jut eszébe kivinni max ha 2-3 napig rágom a fülét, hogy vigye már ki. Valaki jön hozzánk tuti azt gondolja, hogy én vagyok a lusta nőszemély, aki nem csinál itthon semmit, csak eltartatja magát a jól kereső pasijával.

Megcsináltam, hogy hagytam, legyen kupi, azóta nem beszélnek velem anyósék, átjöttek, látták mi van, jól összevesztek velem, mert szerintük én nem viselem jól gondját a fiuknak. Szóval ők nevelték ilyenné.

Mikor összeköltöztünk hétvégente segített takarítani, de ez valahogy kikopott, egyre kevesebbet segített, egyre gyorsabban abbahagyta valamilyen indokkal.

Sokszor beszéltem vele, sokszor kértem, könyörögtem, vagy ordítottam, ilyenkor lesz változás de nem tart sokáig, mindig van kifogás. Mindig "majd, majd, majd"

Nem az a bajom, hogy nekem kell többet megcsinálni, de a 100% ide, 0% oda elég gáz.

Igen, fontos, hogy dolgozzon, előbbrevaló, mint a portörlés, de azért nem kell félteni, van ideje szórakozni, akkor legyen napi 5 perce, hogy ne kupiban üljön itthon. Szerintem nem várok el sokat, amit egy felnőtt ember ne tudna megtenni.


Ezért szerettem volna, ha ad valaki olyan tanácsot, aki átélt már hasonlót, és tartós eredményt tudott elérni. Köszönöm.

2015. ápr. 25. 23:41
 12/14 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy úgy tűnik, hogy ő abszolút úgy gondolja, hogy ez a te feladatod. Szerintem ne veszekedj vele, hanem ültesd le, hogy csak rád figyeljen, és mondd el - akár írd is le -, hogy te 1, dolgozol x órát, 2, ingázol x órát, 3, bevásárolsz, főzöl, mosol, takarítasz x órát, ő meg 1, dolgozik x órát, 2, bulizik x órát, és szeretnéd, ha emellett tenne valamit a háztartásért napi 10 percben. Kérd meg, hogy képzelje magát a helyedbe, ő mit szólna, ha neki kéne minden házimunkát megcsinálni. Az nem kifogás, hogy ő többet dolgozik, hiszen nem azt kéred, hogy felezzetek. Ha kell, akkor hozd fel, hogy a munka+házimunka mennyisége hasonló kéne legyen kettőtöknél. Szerintem az ésszerű magyarázat, és a te helyedbe való beleképzelés segíthet. Ha ez sem segít, akkor szerintem nem fog változtatni. Amúgy igazad van, az anyja rontotta el, de én ezt a témát nem erőltetné.
2015. ápr. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Van gyerkőcötök már?? (ha nincs iylen embernek 2x is gondold meg...)

Amúgy én úgy se**be rúgnám, hogy leég a haja. Az biztos.


Amúgy jót ír az aki azt írja, hogy egy darabig NE takaríts el utána. Ne főzz minden nap, néha jár a pihi. (én mondjuk imádok főzni de minden nap én sem mindig szoktam) Ha frisset akar, kiraksz neki egy darab nyers húst..az elég friss... :D Lesne egy nagyot az biztos.

2015. ápr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem fog teljesülni az elvárásod:

"ad valaki olyan tanácsot, aki átélt már hasonlót, és tartós eredményt tudott elérni." - ebben nem lehet eredményt elérni.

Ő így nőtt föl, az első pár évben megpróbált kibújni a bőréből a kedvedért, de előbb-utóbb mindenki visszatér oda, amilyen igazából. Ehhez anyuka meg is adja neki a támogatást.... ez a kettő erősebb, mint a te bármilyen könyörgésed, fenyegetésed, bármid.


Férfi vagyok, sokszor volt olyan munkám, amit én is otthonról végeztem, - de mindig azután, amikor rendbe tettem a lakást.

Én így nőttem fel ennyi csak.

2015. ápr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!