Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagykitty kérdése:

Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Nemrég a legjobb barátnőmről kiderült, hogy nem lehet gyereke. A férjével tíz éve vannak együtt. A férfi nem képes megérteni a barátnőm helyzetét, és folyamatosan azzal jön neki, hogy gyerek nélkül nincs jövője a kapcsolatuknak. Szerintetek ez normális hozzáállás? Én kiakadtam a férfi viselkedésén. Nektek mi a véleményetek erről? Valaki, aki hasonló helyzetben van, mit tudna tanácsolni?

Előre is köszönöm a rendes, segítőkész válaszokat!



2015. máj. 13. 19:00
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
31%

Csak a nőt vizsgálták ki? Érdekes lenne ha szakítanának és kiderülne, hogy a férfi is nemzőképtelen, mással se jönne össze neki.

Amúgy itt nincs jó válasz szerintem, de ha a férfi csak saját gyerekben képes gondolkodni, akkor nincs jövője a kapcsolatnak.

2015. máj. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem csak a nőt vizsgálták ki, hanem a férfit is. Így derült ki, hogy a barátnőm nem tud saját gyereket szülni.

2015. máj. 13. 20:14
 23/39 anonim ***** válasza:
18%

Itt nem arról van szó, hogy különbözően gondolkodnak, próbálkoztak, ezt leírta a kérdező, ergo a nő is akart gyereket, az teljesen más lapra tartozik ha valaki élből nem akar gyereket, ott nincsenek szinkronban a jövőképek, azt is leírta a kérdező, hogy örökbe is fogadna, de gondolom ilyen alapon akár egy béranya is szóba jöhetne, hogy a férfi dns-se legalább öröklődjön tovább és neki legyen meg a saját gyerek élmény.


Aki ezt bevállalná az szerintem tiszta szívből szereti a másikat és ezért egy félmegoldás is szerintem vállalható.


Fontos a gyerek nagyon, főleg aki akarja, de azért azt a gyereket fel is kell nevelni, egy családot kell létrehozni és ahhoz bizony egy igencsak megfelelő személy kell, ha nem így lenne az összes gyerekes gondtalan boldogságban úszna...

2015. máj. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
16%

nem olvastam el a válaszokat, szóval a kérdésre reflektálnék..

szerintem furcsa az,hogy ez tíz év után derült ki. én is lassan ennyi ideje vagyok együtt a párommal. még nincs gyermekünk mert fiatalon jöttünk össze, és közbe szóltak egyéb dolgok.

nyilván rosszul érintene ez a dolog, de tudom hogy nem tehet róla. és nem fordulna meg a fejemben hogy elhagyom.

szeritnem ha a férj erre gondol, akkor menjen is.. ott már nincs meg akkor az a szeretet.

tényleg annyi alternatíva van már manapság. és nem az örökbefogadásra gondolok, mert ott rikárdón kívül mást nem nagyon lenne esélyük.

de szerintem ha a férjben ennyi empátia nincsen, nem képes felfogni hogy a barátnőd erről nem tehet?

akkor menjen...

arra lennék kiváncsi, hogy fordított helyzetben a csávónak ha nem lehetne gyereke.. akkor a barátnőd elhagyná?

2015. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy nem hagyná el. Annyi mindent megtett már a barátnőm ezért a kapcsolatért, hogy az hihetetlen. Ezért nem értem, hogy a férje miért videlkedik így egy ilyen nehéz helyzetben.
2015. máj. 13. 20:51
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tipp: nem lehet hogy neki is nehéz? Neki is fáj, ő is gyászol?
2015. máj. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
53%

Hát, én nőként mondom, hogy nem hagynám el ezért a férjemet. Egy vetélés után nekünk volt pár hónap, mikor próbálkoztunk, de nem jött össze, akkor beszéltünk erről, illetve átrágtuk magunkban is a dolgot alaposan. Minden vágyam volt mindig is, hogy SAJÁT gyerekeim legyenek, de ha nem lehet a férjemtől, akit imádok, aki tényleg a mindenem, a másik felem, akkor nem kell. Ahogy már írták korábban, annyira nem kell gyerek, hogy mindegy legyen, kitől... Ő ugyanezt mondta, hogy nagyon szeretne gyerekeket, mindig is akart, de mást nem tudna elképzelni a gyerekei anyjának, ezért inkább elfogadná, hogy akkor nem lesz gyerek, maradunk ketten. Az örökbefogadás nálunk nem volt opció, azt mindketten elutasítjuk. Lehet, hogy rossz emberek vagyunk, de mindketten úgy érezzük, hogy más gyerekét nem tudnánk annyira feltétel nélkül szeretni, úgy meg minek, nem jó se annak a gyereknek, se nekünk. De mi szerencsések vagyunk, végül összejött a saját gyerek, nem is kellett rá sokat várni, de azért átvettük ezeket a lehetőségeket.


Én azt gondolom, hogy aki ezért elhagyja a párját, az nem feltétlenül az igazit látja benne, csak valakit, akit szeret, és akivel el tudná képzelni a családalapítást. Aki tényleg igazán szerelmes a párjába, és tényleg benne látja az igazit, az szerintem nem tudja elképzelni, hogy más legyen a gyerekei anyja/apja, annak mástól nem kell gyerek, ezért nem vett véget a kapcsolatnak ilyen okból. Én nem tartom kizártnak, hogy a kérdésben szereplő férfi szereti a feleségét, csak épp nem "eléggé", nem annyira, hogy ne tudná elképzelni az életét mással, olyannal, akinek lehet gyereke. Sajnálom a nőt, ez biztos nagyon szar lehet neki, közlik, hogy soha nem lehet gyereke, aztán elveszíti azt az embert is, akit szeret :(

2015. máj. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
15%

Mindenkit lenézek, akinek egy senkigyerek fontosabb, mint az ember, akit szeret.


De valljuk be, ha a férfinak nem lehetne gyereke, többen megértenék a nőt, hogy át akarja élni a szülést, bla bla bla...

2015. máj. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
82%
Szomorú, hogy az emberek MINDENKIT elítélnek. Aki nem akar saját gyereket, mondjuk nőként, hanem pl. örökbefogad, arra köpködnek, hogy az ilyen nem is anya, sőt, mivel nem szült, nem is nő, nemnormális, beteg, karrierista, stb... tele van olyan kérdésekkel a gyakori is, ahol nevelt gyerekekről, másik kapcsolatból született gyerekről van szó, és mindenhol az a döntő álláspont, hogy "mé neveljem én másnak a gyerekét". Vagy ahol a férj előző házasságából született négy gyereke mellé szül az új asszony még kettőt, mert kell hogy legyen saját is, akkor az már rendben van, mert mindenkinek joga van saját gyerekhez, a neveltek meg teljesen másodrangúak lesznek. És amit már előttem is többen írtak, ha egy nő elhagyja a pasiját, mert tőle nem lehet gyereke, vagy éppen ismeretlen apának szül, hogy aztán egyedül nevelje, csak mert nő és szülnie KELL, nehogy már saját utód nélkül haljon meg, az mindig minden nő szerint teljesen rendben van. Egy férfi miért ne érezhetné ugyanezt? Egy férfi miért nem vágyhat saját gyerekre? Akár tetszik nektek, akár nem, van, aki szeretne JÖVŐT. Gyermekeket, unokákat. A sajátjait. A szerelem nem minden. Nem tudom, hogy ezt miért olyan nehéz felfogni. Egyébként nem kell fröcsögni, nem elhagyta a pasi a barátnőt, hanem elmondta neki, hogy mi a gondja a kapcsolatukkal. Ezzel a viselkedéssel ugyan mi a baj? Ha valakivel nem vagyok boldog, illetve nem leszek, akkor megmondom őszintén, és ez így helyes. Talán titkolná el, és haljon meg bánatában? Vagy lépjen le szó nélkül egy másik országba? Vagy mit vártok?
2015. máj. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
79%
Sokkal kevesebben csinálnak szerelemből gyereket, mint ahogy azt ti gondoljátok. Ha ennek a pasinak kell, akkor kell, megváltoztatni nem lehet. Engedni kell, hogy úgy élje az életét, ahogy akarja. Legalább megmondta őszintén.
2015. máj. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!