Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van még értelme a házasságomon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van még értelme a házasságomon "dolgoznom"? 180 fokos fordulatok, hitegetés, érzelmi zsarolás. Naiv voltam.

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt, 5 éve vagyunk házasok. Pár hónappal ezelőtt költöztünk kettesben egy kis lakásba a férjemmel, eddig anyagiak miatt a szüleimnél éltünk (többgenerációs ház, bőven elfértünk, teljesen külön lakrész, olyan, mintha saját lakásod lenne.)


Azzal kezdődött, hogy kijelentette, hiába van külön lakrészünk (szüleimmel ha nem akartunk, nem is érintkeztünk, mint mondtam, teljesen elszeparált rész), ha nem vagyok hajlandó vele elköltözni, akkor elválik tőlem. Szeretem, belementem. (Pedig akkor is tudtam, hogy ez érzelmi zsarolás...)

Évek óta hitegetett, hogy majd persze, lesz gyerekünk, csak még várjunk vele, persze, hogy majd később lesz... Múlt héten kijelentette, hogy ő SOHA nem akar gyereket, és ezt vegyem tudomásul, mert akkor nem lenne többé magánélete. Amikor rákérdeztem, hogy eddig miért mondott mást, azt monda, mert tudta, hogy én azt akarom hallani.

Eddig sem volt túl szorgos, ami a házimunkát illeti, de mióta az 'új lakásban' lakunk, nem csinál semmit, csak a számítógépe előtt ül. Házimunka teljes ellátása rám marad, ezt még csak-csak be is nyelném, mivel ha szabadnapos akkor megfőz, de az, hogy a kommunikáció már-már szinte a nullával egyenlő közöttünk, azt egyre nehezebben viselem.

A személyisége is változott, sajnos rossz irányba. Hiába próbálok beszélgetést kezdeményezni, egyszerűen süket fülekre találok, vagy elküld, hogy ő most filmet néz, játszik, nincs kedve beszélgeni, neki nincs mit mondania. Nekem pedig egyre nehezebb kedvesnek és mosolygósnak lennem, miközben ő durván szól hozzám.

Ha hazajön már egy puszit sem kapok, elmaradtak az érintések, éjszakai összebújások.

Szüleimet folyamatosan szapulja, engem is elkezdett kritizálni.

Azt tudom, hogy nincs másik nő a képben, mivel mindig időben jön haza, szabadnapjait itthon tölti.


Hozzá köt az elmúlt 9 év és a szép emlékek, de nem tudom, hogy így merre tartunk... Ha ezt szóba próbálom hozni kiabál velem, hogy ő "nem hajlandó a kapcsolatunkről beszélni"(???). Ezt eddig sosem tette (tényleg nem kiabált velem soha...), csak mióta itt lakunk. A gyerek téma pedig tabu, tegnap azt üvöltötte, hallani sem akar róla még egyszer.


Sajnos környezetem már észrevette, hogy valami nincs rendben velem, de eddig csak édesanyámmal és nagymamámmal osztottam meg ezeket a dolgokat, amiket most leírtam.


Ti, kedves olvasók, akik így kívülállóként olvassátok soraimat, mit gondoltok? Van még értelme nap-mint-nap mosolyt erőltetnem az arcomra és folytatni ezt az értelmetlennek tűnő "harcot"?


Válaszaitokat előre is köszönöm!


29/N



2016. márc. 26. 21:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha már pánikbeteg vagy,ha ő nem működik együtt,nincs mire várnod.Hitegetett, becsapott.

Fiatal vagy,előtted az élet.

Kívánom,hogy találj egy olyan párt,aki megbecsül,szeret.

2016. márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a további válaszokat is! Igen, valóban, nem véletlenül alakult ki ez a 'betegség', és igen, valahol a lelkem mélyén én is érzem, hogy ideje lépnem, de igazán hasznos volt számomra minden válasz, melyet Ti írtatok, mert így már látom, hogy külső szemlélőként Ti is a válást látjátok az egyetelen 'normális' megoldásnak.
2016. márc. 26. 22:11
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már elolvasni is fájt... egyetértek az előttem szólókkal, mihamarabb lépj ki ebből a kapcsolatból, mielőtt teljesen felemészt! Tudom, hogy minél hosszabb egy párkapcsolat, annál nehezebb lezárni, de még időben vagy, ha tovább húzod, önmagaddal szúrsz ki. Ne sajnáld, hogy nem szülsz gyereket egy ilyen embernek, el fog jönni az a valaki, akivel ez is megvalósul! Ahhoz azonban esélyt kell adnod önmagadnak, és a saját érdekeidet nézve véget vetni ennek a haldokló kapcsolatnak. Ő már sosem lesz az az ember, akibe annak idején beleszerettél.
2016. márc. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
13-as Válaszoló, Ő már valóban nem az a férfi, akibe beleszerettem... :( és ez fáj igazán, hogy ennyire megváltozott, na meg persze a hitegetés.
2016. márc. 26. 22:14
 15/30 anonim ***** válasza:
Egyetertek minden elottem szoloval. Kerlek, irdd meg, mi lett a vegkifejlet.
2016. márc. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem o valtozott meg. O mindig ilyen volt, legfeljebb mast akartal belelatni, kivetitetted ra azt a kepet amilyennek elkepzelted az elso benyomasok alapjan. Ha oszinten magadba nezel, akkor ennek tuti voltak mar elojelei.

Egy onzo, egoista erzelmi manipulator. Raadasul eleg fiatal korotok ota egyutt vagytok, meg merem kockaztatni hogy elsok lehettek egymasnak, es szerintem te felsz az egyedullettol es attol hogy valojaban nem tudod hogy hogyan kell part keresni. Oneki meg kenyelmes, mert szepen leepitette az onbizalmad, manipulalhat, sot laknia is van hol ingyen. Amit remelem legalabb hazassagi szerzodesben rogzitettek hogy kulonvagyon, kulonben egy bizonyos ido utan igenyt tarthat a felere meg akkor is, ha te orokolted. Hiszen eletvitel szeruen ott el.

Nezd itt ket dolgot tehetsz.

- akarsz gyereket. Ott hagyod villamgyorsan es adsz eselyt magadnak hogy talalj egy normalis pasit akivel ez lehetseges. Hiszen o megmondta hogy nem akarja.Keszulj ra hogy amikor kirakod, ott fog sirni a kuszobodon es beigeri a gyereket. NE HALLGASS RA ! Kulonben ha meg is lesz a gyerek, majd nevelheted egyedul, mert allandoan megkapod hogy magadnak akartad akkor vallald is be. Tole semmi segitsegzt nem fogsz kapni viszont akkor mar megszabadulnod is nehezebb lesz tole hisz ott lesz a gyerek.

- huzod meg egy ideig vele. Gyereked tuti nem lesz, az ido meg fogy. Es majd 30x evesen ebredsz ra hogy elvesztegettel egy csomo idot egy olyan emberre aki nem erdemelte meg.

Hidd el en eltem egyutt egy ilyen erzelmi manipulatorral. Tonkrementem bele en is. 31 eves voltam mikor kidobtam. Utana 33 mikor talalkoztam a ferjemmel. 36 evesen szultem. Nyilvan en sem igy akartam de vegul osszejott. Az elet nagy rendezo de merni kell valtoztatni. Ha maradsz, tuti nem fogsz tudni tovabblepni es lemondhatsz a gyerekrol. Ha mesz, akkor adsz egy eselyt magadnak a boldog eletre. Ezt tartsd szem elott : ) kitartast en szurkolok !

2016. márc. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

"Amit remelem legalabb hazassagi szerzodesben rogzitettek hogy kulonvagyon, kulonben egy bizonyos ido utan igenyt tarthat a felere meg akkor is, ha te orokolted. Hiszen eletvitel szeruen ott el."


Nabez nettó baromság!! Ha nem ismered a jogot,kérlek,ne játssz jogászt!!!

Ptk

4:38. § [A házastárs különvagyona]

(1) A házastárs különvagyonához tartozik

a) a házastársi vagyonközösség létrejöttekor meglévő vagyontárgy;

b) a házastársi vagyonközösség fennállása alatt általa örökölt vagy részére ajándékozott vagyontárgy és részére nyújtott ingyenes juttatás;

c) a házastársat mint a szellemi tulajdon létrehozóját megillető vagyoni jog, kivéve a vagyonközösség fennállása alatt esedékes díjat;

d) a személyét ért sérelemért kapott juttatás;

e) a személyes használatára szolgáló szokásos mértékű vagyontárgy; továbbá

f) a különvagyona értékén szerzett vagyontárgy és a különvagyona helyébe lépő érték.

(2) A különvagyonnak az a haszna, amely a házassági életközösség fennállása alatt a kezelési, fenntartási költségek és a terhek levonása után fennmarad, közös vagyon.

(3) Az a különvagyonhoz tartozó vagyontárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép, ötévi házassági életközösség után közös vagyonná válik."


Amiről te beszélsz,az a szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy,az közös lesz egy idő után! DE! Különvagyoni lakás soha a büdös életbe nem lesz közös!!! És még szerződés sem kell hozzá,hisz a tv.különvagyonként rendelkezik róla!

Az se lényeg,hogy ott lakik!

2016. márc. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Költőnő? ***** válasza:
Hogy tarthatna rá igényt? Házasság előtti saját szerzemény. Az ő nevén is van. Semmi köze hozzá a fickónak.
2016. márc. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
95%
Utolso elotti : Szakvizsgazott jogasz vagyok. Igaz vagy 8 eve nem foglalkoztam magyar joggal csak nemzetkozivel. Viszont azelott lattam mar karon varjut. Sajnos. Az egy dolog hogy mit mond a Ptk es mi van a gyakorlatban. Tudok mondani ugyved ismerost igy kapasbol akinek az ugyfele valaskor volt ilyen helyzetben. Nem volt olyan egyertelmu a dolog ahogy azt leirod. Ha jol ertem, a lakas megszerzese mar hazassag alatt tortent. Namost ha le van papirozva hogy orokseg, akkor valoban csak a szokasos berendezesi targyakra tarthat igenyt, de lattam olyan bontopert ahol konkretan a volt hazastars penzt akart latni abbol a lakasbol ami eredetileg a feleseg neven volt. Ott az volt a problem hogy nem (azt) papiroztak le, hogy orokseg, az illetek miatt. No ebbol volt a gond, hiaba volt a feleseg neven a lakas. Adasveteli szerzodes volt papiron es nem orokles, miutan hazassag alatt szerezte a feleseg, a biroi gyakorlat azt velelmezte, hogy a kozos vagyon terhere tortent a szerzes. Azert kozel 20 szakmaban eltoltott ev utan hidd el hogy lattam dolgokat amit kivulallo el sem tudna kepzelni...q
2016. márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Akkor frissítsd a tudásod,mert kevered a szezont a fazonnal!


"de lattam olyan bontopert ahol konkretan a volt hazastars penzt akart latni abbol a lakasbol ami eredetileg a feleseg neven volt"


Tök mindegy kinek a nevén van az ingatlan! A szerzés ideje,módja számít!

Valamint ha erre a különvagyoni ingatlanra az életközösség fennállása alatt költöttek, annak a felé követelheti a másik házastárs. Követelheti pénzben és tulajdonjogban is!

A bírói gyakorlat is sok mindent vélelmez! Pl.ha a szerzés a házasság előtt,de már az életközösség fennállása alatt történt (étrsd amióta együtt laknak) akkor az életközösség fennállása óta szerzett vagyontárgyakról vélélmezi a közösvqgyoni jelleget.

2016. márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!