Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van még értelme a házasságomon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van még értelme a házasságomon "dolgoznom"? 180 fokos fordulatok, hitegetés, érzelmi zsarolás. Naiv voltam.

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt, 5 éve vagyunk házasok. Pár hónappal ezelőtt költöztünk kettesben egy kis lakásba a férjemmel, eddig anyagiak miatt a szüleimnél éltünk (többgenerációs ház, bőven elfértünk, teljesen külön lakrész, olyan, mintha saját lakásod lenne.)


Azzal kezdődött, hogy kijelentette, hiába van külön lakrészünk (szüleimmel ha nem akartunk, nem is érintkeztünk, mint mondtam, teljesen elszeparált rész), ha nem vagyok hajlandó vele elköltözni, akkor elválik tőlem. Szeretem, belementem. (Pedig akkor is tudtam, hogy ez érzelmi zsarolás...)

Évek óta hitegetett, hogy majd persze, lesz gyerekünk, csak még várjunk vele, persze, hogy majd később lesz... Múlt héten kijelentette, hogy ő SOHA nem akar gyereket, és ezt vegyem tudomásul, mert akkor nem lenne többé magánélete. Amikor rákérdeztem, hogy eddig miért mondott mást, azt monda, mert tudta, hogy én azt akarom hallani.

Eddig sem volt túl szorgos, ami a házimunkát illeti, de mióta az 'új lakásban' lakunk, nem csinál semmit, csak a számítógépe előtt ül. Házimunka teljes ellátása rám marad, ezt még csak-csak be is nyelném, mivel ha szabadnapos akkor megfőz, de az, hogy a kommunikáció már-már szinte a nullával egyenlő közöttünk, azt egyre nehezebben viselem.

A személyisége is változott, sajnos rossz irányba. Hiába próbálok beszélgetést kezdeményezni, egyszerűen süket fülekre találok, vagy elküld, hogy ő most filmet néz, játszik, nincs kedve beszélgeni, neki nincs mit mondania. Nekem pedig egyre nehezebb kedvesnek és mosolygósnak lennem, miközben ő durván szól hozzám.

Ha hazajön már egy puszit sem kapok, elmaradtak az érintések, éjszakai összebújások.

Szüleimet folyamatosan szapulja, engem is elkezdett kritizálni.

Azt tudom, hogy nincs másik nő a képben, mivel mindig időben jön haza, szabadnapjait itthon tölti.


Hozzá köt az elmúlt 9 év és a szép emlékek, de nem tudom, hogy így merre tartunk... Ha ezt szóba próbálom hozni kiabál velem, hogy ő "nem hajlandó a kapcsolatunkről beszélni"(???). Ezt eddig sosem tette (tényleg nem kiabált velem soha...), csak mióta itt lakunk. A gyerek téma pedig tabu, tegnap azt üvöltötte, hallani sem akar róla még egyszer.


Sajnos környezetem már észrevette, hogy valami nincs rendben velem, de eddig csak édesanyámmal és nagymamámmal osztottam meg ezeket a dolgokat, amiket most leírtam.


Ti, kedves olvasók, akik így kívülállóként olvassátok soraimat, mit gondoltok? Van még értelme nap-mint-nap mosolyt erőltetnem az arcomra és folytatni ezt az értelmetlennek tűnő "harcot"?


Válaszaitokat előre is köszönöm!


29/N



2016. márc. 26. 21:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Ha elolvasod reszletesen amit irtam akkor rajossz hogy pontosan errol beszeltem. A kerdezo irasabol azt vettem ki hogy mar a hazassaguk alatt tortent a vagyonszerzes. Mindossze annyit akartam ezzel mondani, hogy ha tudja hogy nem mukodokepes a hazassag akkor meg azelott lepjen le mielott barmit kovetelhetne a hazastarsa abbol ami -eredetileg-nem az ove.
2016. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Off:

Laikusként kérdezem, hogy egy öröklést mégis hogyan kell lepapírozni? Ha valaki örököl egy ingatlant, akkor arról csak kap egy jegyzőkönyvet vagy határozatot, amivel a földhivatalnál rendezni lehet a dolgokat, nem?


Tényleg nem ismerem a dolgok menetét, de szerintem ezen olyan sok papírozni való az örökös részéről nincs.


On: Egyetértek minden előttem szólóval. Kérdező, te ebbe az elromlott házasságba betegedtél bele. Ideje lépned.

9 év sok idő, de nem egy egész élet. Még bőven van időd olyan társat találni, aki megbecsül téged. Ez a pasi a legkomolyabb kérdésben hazudott neked, a gyerekvállalással kapcsolatban. Nálam ez önmagában megbocsáthatatlan dolog, a kiabálásról, elhidegülésről nem is beszélve.

Neki nagyon kényelmes a helyzet, ingyen lakik a lakásodban, gondolom teljes mértékben ellátod, és az a hála, hogy kiabál veled, érzelmileg zsarol.

Vegyél egy nagy levegőt, és tedd ki onnét.

Az első időszak biztosan nagyon nehéz lesz, ha magányos vagy, költözz vissza a szüleid házába (az önálló lakrészbe), amíg lelkileg kicsit rendbe jössz.

És mindenképpen fordulj szakemberhez, a pánikbetegség nem játék. Fel a fejjel, még bőven van időd elölről kezdeni.

2016. márc. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
41%

Utolso, igen; hagyateki eljaras van, kozjegyzo elott. Tehat a szo szoros ertelmeben nincs papirozas mint pl adasvetelnel vagy ajandekozasnal, de megis.

Sokan viszont pont ugy probalnak kibujni az illetekfizetesi es egyeb kotelezettsegek alol, hogy az orokseg elosztasarol vagy az esetleges kotelesreszrol vegrendelet eseten ne is beszeljunk, hogy meg a -varhato- halal elott kotnek egy adasveteli vagy ajandekozasi szerzodest, es maris nem orokseg a szerzes jogcime hanem adasvetel vagy ajandekozas. Egy ismerosommmel tortent pont ugyanez az eset, ott ot semmiztek ki ilyen modon. :(

A gond itt akkor lehet, ha :

- az ingatlant orokolte az illeto, es az ugye kulonvagyon marad, de barmit tesznek bele a hazassag ideje alatt) felujitas, bovites, stb az ugye ertekbovitmenynek szamit, es mivel ez a hazastarsi kozos vagyon terhere tortent, valas eseten a hazastarsat ki kell fizetni (az erteknovekedes erejeig, hazassagi szerzodes hianyaban automatikusan fele-fele aranyban velelmezi a jog a hozzajarulast). Namost kerdes ogy egy ilyen pasinal mennyire szeretnem ha barmire is igenyt tartana valas eseten... :(

- masik lehetoseg ugye hogy adasvetelkent papirozzak le. (ami siman lehet "szinlelt" szerzodes, sajnos Magyarorszagon barmikor talalsz olyan ugyvedet aki nemi baksis fejeben ellenjegyzi a szerzodest, meg ugy is hogy nem tortent valojaban adasvetel :( ) Namost itt ugye az a gond, hogy ebben az esetben ezt viszont le kell papirozni kulon, hogy kinek a kulonvagyona, ennek hianyaban automatikusan a fele-fele aranyban tortent szerzest velelmezi a jog.

Remelem igy ertheto voltam, bar tudom, nem ertek hozza es ne jogaszkodjak :)

2016. márc. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Anyukád mit javasolt?


En a helyedben elválnék és uj életet kezdenék. Fiatal vagy még, kezdjél uj életet.


29N

2016. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, tudod te is a választ.

Semmi értelme erőltetni meg harcolni!


Én is 29 voltam mikor véget vetettem az akkori kapcsolatnak, 7éve tartott, de nem fejlödtünk sehova. Nagyon akartam babát, ö meg összeköltözni se, mert szegény anyucija nem birná egyedül.

Nos, azóra 9 év telt el, férjem van, 2 éves a kisfiúnk, boldog vagyok velül.

Az ex még mindig anyucival tengödik, pedig már 40 éves!

2016. márc. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Sziasztok kedves válaszolók!


Nem tudom, olvassa-e még valaki, amit írok, de hétfőn KÖZÖS MEGEGYEZÉSSEL benyújtottam/benyújtottuk a VÁLÓKERESETET!!! Teljesen felszabadultnak érzem magam!!!! Köszönöm a sok kedves szót és biztatást!


Krisztina

2016. ápr. 14. 08:19
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon örülök, jó döntés! Sok sikert és boldogságot kívánok az új életedhez :)
2016. ápr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy meg tudtad-tudtátok hozni ezt a döntést!

Nekem is erőt adtál ezzel, hogy merjek lépni egy hasonló kapcsolatból.

Sok sikert kívánok Neked!

2016. ápr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Gratulalok!! Egy targyalas lesz es kesz! Nyarra szabad ember vagy! Es boldog! :))
2016. ápr. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2016. ápr. 19. 09:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!