Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van ekkora tiltakozás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ekkora tiltakozás a házassági szerződések intézménye ellen?

Figyelt kérdés

Hatalmas felhörrenés követi sokszor már magát a szót is. Miért? Talán ördögtől való dolog biztosítani a feleket arról, hogy "mi lesz ha..."?


Nemtől független ez, kérem a "minden nő pénzéhes" és a "bezzeg 10 évig volt az ex férjem a lump Lajos" jellegű unalmas anekdoták elhalasztását.


És akik tiltakoznak harsányan azok miért is teszik? Van egy kisebb réteg akik annyira tisztességesek, hogy azért, de a többiek? Miért is? Csak nem azért mert ha válás lesz akkor "úgyis nekem ítél mindent majd a bíróság" vagy "majd jó megkenem a bírót" vagy "majd azt mondom meg akart erőszakolni és még le is sittelem pedig ártatlan" vagy esetleg "A Béci havernak haverja a Dr.Rosenfeld Ábrahám ügyvéd majd ő elintézi nekem". Miért olyan gonosznak tartott dolog előre biztosítani magát az embereknek? Bármibe kezdünk mindig szerződés van előtte. Még ha felszállsz a villamosra akkor is (ha vettél jegyet). De szinte mindenhol. Pont itt lenne ez az "ördög műve"?


Sok kisemmizett férfivel/szegénységbe taszított kisgyerekes nővel lenne kevesebb ha írtak volna anno ilyet.


Egy alapjáraton hasznos, jó dolgot miért ítél el ennyire a plebsz?



#házassági szerződés #szegény Miska bácsi #én leszek az ördög #úgyis örökké együtt leszünk #hát hahaha
2016. aug. 2. 11:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
62%

Általában a szegény nők kapálóznak ellene.

A gazdagok meg kb követelik.

2016. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
63%
Általában pénzéhes nők szólnak fel ellene. Aki igazán megbízik a férjében és nem a pénz érdekli csak az aláírja a házassági szerződést.
2016. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
80%

Igen, a nők szoktak kiakadni a gondolattól is, talán nem véletlenül.

Ha a barátnőm velem akarna ilyet aláíratni, még büszke is lennék rá, hogy ennyire előrelátó és nem a rózsaszín ködre akarja alapozni az életét, életünket.

2016. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:

#1


Nem lehetne simán csak köteezővé tenni, sőt úgy, hogy nincs is kiemelve, csa a házassági papír "kisbetűs részén" helyezkedik el a dolog? (hogy ne őrjöngjenek a szentfazekak meg azok akik sarcolnának váláskor)

2016. aug. 2. 11:16
 5/62 anonim ***** válasza:
100%

4-es

Nem lehet, mert egy szerződés sem tud minden eshetőségre felkészíteni(ha ismered az Agymenőket, tudhatod, hogy Sheldon lakótársi szerződése igyekszik még az alternatív univerzumokra is felkészülni és rendre több ezer oldalas szerződések keletkeznek).


Valakinek pl. azért lehet fontos a szerződés, mert a családi vállalkozást csak egyikük neve alatt akarja futtatni, Ha korlátlan mértékben felel a vagyonával a z esetlegese veszteségekért, akkor ilyen esetben a házastárs 50%-a érintetlen maradhat.


Ha valakinek nincs vállalkozása, az nem fog erre vonatkozó kitételeket beletenni.

minden rossz eseményre részletesen felkészülni, nos erre egy szerelmes nő sem lenne képes. Ehhez racionálisnak kéne lenni.

2016. aug. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:
Shedonnak igaza van amúgy, bár az altrnatív valóságok már sok :D Nem értem miért kell őt meg a többi szereplőt úgy feltüntetni ahogy.
2016. aug. 2. 11:23
 7/62 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem csakis azoknak a pároknak kellene összeházasodniuk, akik tiszta, mély érzelmeket táplálnak a másik iránt, és ahol nem úgy kezdik meg közös életüket, hogy "mi van ha elválunk". Sajnos elég kevés még az ilyen kapcsolat is, nem véletlen, hogy a házasságok elég nagy hányada válással végződik.
2016. aug. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
54%

"zerintem csakis azoknak a pároknak kellene összeházasodniuk, akik tiszta, mély érzelmeket táplálnak a másik irán"


Az ilyenekből szokott az lenni, hogy a nő mindent akar magának. :)

Elég Csilla nénire gondolni, aki úgy gondolta, hogy neki jár az 5 ház meg a többi :)

2016. aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
75%

A házassági szerződés tulajdonképpen válási szerződés.

Arról szól, hogy ha elválunk, ki mit visz magával, mit hozott, hogy folytatja az életét egyedülállóként.

Ez házasság elején sokan fogadják ezt felháborodottan, elvégre azért házasodna össze, mert el tudják képzelni az életüket a másikkal.


Ettől még nem ördögtől való.


Szerintem viszont az a szánalmas, hogy ilyen ügyvédi hókuszpókusz kell, hogy a felek a kapcsolat végén ne tegyék egymást tönkre, ne a kisgyerek szívja meg a válást, ne taszítsák egymást szegénységbe. Az a szomorú, hogy ma ez természetes lett.

2016. aug. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
43%

Ügyvédi hókuszpókusz nélkül egyszerűen nincs értelme, mert a nők kegyetlen és ádáz rib*ancokká válnak, mindenféle szeretethirdetést, odaadást hátrahagyva, ha kisemmizhetik az exüket.

soha nem láttam még válást, ahol a nő ne akart volna többel kiszállni, mint amivel beszállt.

Ez a természetükből fakad.

A kedvenc mondásom tőlük, hogy "nem magamnak akarom, hanem a gyereknek".

Igen, határozottan jót tesz a gyereknek, amikor az anyját elviszik a Vörös-tengerre partiba vágni, miközben a kölyökre a nagymama vigyáz.

És basszus hány ilyet láttam már...

2016. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!