Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van ekkora tiltakozás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ekkora tiltakozás a házassági szerződések intézménye ellen?

Figyelt kérdés

Hatalmas felhörrenés követi sokszor már magát a szót is. Miért? Talán ördögtől való dolog biztosítani a feleket arról, hogy "mi lesz ha..."?


Nemtől független ez, kérem a "minden nő pénzéhes" és a "bezzeg 10 évig volt az ex férjem a lump Lajos" jellegű unalmas anekdoták elhalasztását.


És akik tiltakoznak harsányan azok miért is teszik? Van egy kisebb réteg akik annyira tisztességesek, hogy azért, de a többiek? Miért is? Csak nem azért mert ha válás lesz akkor "úgyis nekem ítél mindent majd a bíróság" vagy "majd jó megkenem a bírót" vagy "majd azt mondom meg akart erőszakolni és még le is sittelem pedig ártatlan" vagy esetleg "A Béci havernak haverja a Dr.Rosenfeld Ábrahám ügyvéd majd ő elintézi nekem". Miért olyan gonosznak tartott dolog előre biztosítani magát az embereknek? Bármibe kezdünk mindig szerződés van előtte. Még ha felszállsz a villamosra akkor is (ha vettél jegyet). De szinte mindenhol. Pont itt lenne ez az "ördög műve"?


Sok kisemmizett férfivel/szegénységbe taszított kisgyerekes nővel lenne kevesebb ha írtak volna anno ilyet.


Egy alapjáraton hasznos, jó dolgot miért ítél el ennyire a plebsz?



#házassági szerződés #szegény Miska bácsi #én leszek az ördög #úgyis örökké együtt leszünk #hát hahaha
2016. aug. 2. 11:12
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
Titusztitusz, hiába magyarázod nekik. Az elferdült gondolkodásmódú embereket nem tudod meggyőzni.
2016. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:

Mert lehet, hogy nem arra gondolnak, hogy elfognak válni, illetve éreznek magukban annyi gerincet, ha mégis bekövetkezik, azt amit x fél bele vitt amihez y-nak nem sok köze volt, y nem fogja elperelni tőle. Vagy nem érdekli, hogy az övé volt mielőtt összeházasodtak, úgy gondolja most már mindkettőjüké és ha baj lesz, akkor sem fog úgy hozzáállni.


Vagy ilyen nem létezhet?


Ha ennyire minden forintot elszámolunk, hogy ez a tiéd, ez az enyém... Miféle kapcsolat az?


Inkább törekedni kéne, hogy a jó kapcsolatot fenn tartsák, szeressék egymást és ha netán mégsem sikerül, megbeszéljék és ne megcsalják egymást, aztán meg megy a kemény pereskedés...


Lehet nagyon naiv vagyok, de én azért akarok házasodni, hogy KÖZÖS életünk legyen, közösen szerezzük meg a dolgokat, ha már van ami megvan, arra sem úgy tekintek, ez csak az enyém, az csak a tiéd.

De nem venném el tőle.

2016. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!