Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van ekkora tiltakozás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ekkora tiltakozás a házassági szerződések intézménye ellen?

Figyelt kérdés

Hatalmas felhörrenés követi sokszor már magát a szót is. Miért? Talán ördögtől való dolog biztosítani a feleket arról, hogy "mi lesz ha..."?


Nemtől független ez, kérem a "minden nő pénzéhes" és a "bezzeg 10 évig volt az ex férjem a lump Lajos" jellegű unalmas anekdoták elhalasztását.


És akik tiltakoznak harsányan azok miért is teszik? Van egy kisebb réteg akik annyira tisztességesek, hogy azért, de a többiek? Miért is? Csak nem azért mert ha válás lesz akkor "úgyis nekem ítél mindent majd a bíróság" vagy "majd jó megkenem a bírót" vagy "majd azt mondom meg akart erőszakolni és még le is sittelem pedig ártatlan" vagy esetleg "A Béci havernak haverja a Dr.Rosenfeld Ábrahám ügyvéd majd ő elintézi nekem". Miért olyan gonosznak tartott dolog előre biztosítani magát az embereknek? Bármibe kezdünk mindig szerződés van előtte. Még ha felszállsz a villamosra akkor is (ha vettél jegyet). De szinte mindenhol. Pont itt lenne ez az "ördög műve"?


Sok kisemmizett férfivel/szegénységbe taszított kisgyerekes nővel lenne kevesebb ha írtak volna anno ilyet.


Egy alapjáraton hasznos, jó dolgot miért ítél el ennyire a plebsz?



#házassági szerződés #szegény Miska bácsi #én leszek az ördög #úgyis örökké együtt leszünk #hát hahaha
2016. aug. 2. 11:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:

"- Életbiztosításotok van? Miért? Minek azt feltételezni, hogy meghaltok?

- Lakásbiztosításotok van? Miért? Minek azt feltételezni, hogy pl. leég a házatok?

- Cascotok van? Miért? Miért kell feltételezni, hogy balesetetek lesz?"


Erre mar megirta a helyes valaszt a 30-as valaszolo.. Eleg hulye peldakat hoztal fel :D

2016. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:

31-31.

Ezt élvezet lesz darabokra szedni.


"Az elsőt inkább nem is akarnám kommentálni, de nem tudom, feltűnt-e, hogy MINDENKI meghal :DD"

Elárulom neked, hogy az életbiztosítás arról szól, hogy ha meghalsz, akkor bizonos összeget kapsz. senki nem számít örök életre, szóval a biztosító kockázata igen magas, ezért is drága.

Az analógiája azonban stimmel. Talán szerencsésebb az utasbiztosítás példája, ez tény.

Mondd hát, te szoktál kötni utasbiztosítást, pl poggyászra?


"A másodikhoz annyit tudnék hozzáfűzni, hogy a lakástüzet nem választom életem párjának, meg a balesetet se. Ezek vagy rajtam kívülálló dolgok, vagy pedig az én pillanatnyi figyelmetlenségem az oka."

Senki az életben nem venne el egy nőt, ha előre sejtené annak a viselkedését, inkorrektségét a későbbi váláskor, ezt ugye belátod?

Mondhatjuk, hogy ilyenkor a férfi pillanatnyi figyelmetlensége okozza a későbbi katasztrófáját, de, és ez a lényeg, a biztosítás pont erről szól, hogy megvédjen téged a te hibáidtól. A házassági szerződés pontosan ugyanez, csak sokkal nagyobb veszteségtől tud megóvni.


Viszont adódik a kérdés, hogy ti nem látjátok-e a környezetetekben, hogy jólelkű embernek ismert nők miféle vadállattá válnak, amikor sértett nőként vesznek rész a válási procedúrában?

Soha nem látni önmegtartóztatást vagy a szép emlékek elismerését, csak az enyém, nekem, hozzám-attitűdöt.

2016. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:

Sajnos én is megjártam a volt férjemmel, semmit nem akart kifizetni azokból a dolgokból, amit közösen vettünk, a lakásfelújításból, amit közös pénzen csináltunk, a kocsiból, amit én vettem a házasság után.

Úgyhogy a kis régi, kopott bútoraimmal jöttem el. De nem számít. Legalább tőle megszabadultam.

2016. aug. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 A kérdező kommentje:

#32


Kivéve ez az új Szilágyi uras életbiztosító amit állandóan nyomat a köztévé :D

2016. aug. 2. 14:13
 35/62 anonim ***** válasza:

En pl azt latom a kornyezetemben, illetve hallom ismerosok ismeroseinek sztorijait, hogy sok hazassag kotettik felszines ismeretseg utan, mert a nagy fellangolast osszekeverik az oriasi szerelemmel. Es persze vakon biznak a masikban. Vagy jon a gyerek, es azert maradnak egyutt, vagy mittudomen, szamtalan oka van.

Na ezen kene inkabb valtoztatni, mert ezekre az esetekre valoban szuksegeltetik a hazassagi szerzodes, de igy meg mar mi ertelme?!

Ezert irtam, hogy valoban tiszta erzelmeken alapulo kapcsolatot "kell" hazassagra vinni, es akkor nincs szukseg szerzodesre.

2016. aug. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:

35

Azt értsd meg kérlek, hogy senki nem venne el olyan nőt, akiben akár csak a csíráját látja az ilyen hajlamra. Sok ilyen nőt ismerek, természetesen mind önjelölt szingli is.

Amikor viszont olyat talál az ember fia, aki nem tűik majd ilyen kisemmizőnek adott esetben, többnyire tévedünk, erről van szó.

Mindenki erősnek érzi a szerelmét és a kapcsot, de ettől még a megcsalt nők többsége kéjsóvár és gátlástalan lesz, teljesen mindegy, hogy mennyire volt tüncimókus az esküvő idején.

2016. aug. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:

"Viszont adódik a kérdés, hogy ti nem látjátok-e a környezetetekben, hogy jólelkű embernek ismert nők miféle vadállattá válnak, amikor sértett nőként vesznek rész a válási procedúrában?"

Nem, nem láttam. A legtöbb esetben vagy mindenki mondta a férjnek/feleségnek, hogy baj lesz, mert a másik hajlamos az ilyen undorító viselkedésre, de túl nagy volt a rózsaszín köd, és nem látta be, vagy pedig tudta nagyon jól, hogy ilyesmire hajlamos a másik, de "majd lesz valahogy" mentalitással élte az életét.

Talán ha az emberek nem 1-2 év, és sok probléma után házasodnának... Mert sokan igenis érzik a másik hibáit, csak nem akarják észrevenni, nem is tudom, hogy bepánikolnak, hogy nem találnak mást, vagy jön a gyerek és azért, de minden intő jel nélkül egybekelnek, ilyen esetben nyilván csúnya válás lesz a vége...


Tisztában vagyok az életbiztosítás és a balesetbiztosítás lényegével, de még mindig nem én döntök úgy, hogy elkötelezem magam a baleset mellett. Egy házasság, és egy esetleges válás két felnőtt ember tudatos döntései, amit lehet befolyásolni. A te döntésed, hogy kit választasz házastársnak, és hogy hogy viselkedsz. Baleset esetén nem te döntöd el, hogy pl a szembe jövő sofőr részeg-e vagy sem...


Olyan nyilvánvaló a különbség a házasság/válás, és az általad felsorolt dolgok között, hogy igazából készületlenül ért, hogy magyarázni kell, nem is tudom, hogy mit mondhatnék még.

2016. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:

"ettől még a megcsalt nők többsége kéjsóvár és gátlástalan lesz, teljesen mindegy, hogy mennyire volt tüncimókus az esküvő idején."


Talán akkor nem kéne megcsalni a tüncimókus feleséget, és nem lenne rohadtul mérges, nem? :D

2016. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
* "de minden intő jel ELLENÉRE egybekelnek", elnézést
2016. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
69%

Én nem azt mondanám, hogy tiltakozom ellene, hanem azt, hogy a magam részéről nem íratnék, és ha vki szerződést dugna az orrom alá, akkor lelépnék. Mondom ezt úgy, hogy most a vőlegényem dupláját keresem, a lakás, ahol lakunk, az én tulajdonom, tehát nem egy a készbe beleülő liba vagyok. Nekem a bizalom a legfontosabb egy kapcsolatban. Ha az nincs meg, akkor megette a fene az egészet. Én már nem tudnék bízni vkiben, aki úgy áll hozzá, hogy le kell fektetni az alapokat, mert én ki fogom semmizni, ha elválunk. Főleg a mai jogviszonyokban, amikor elég jól le van írva minden, meg viszonylag igazságos. Akit így is ki lehet forgatni minden vagyonából, az sztem vmit nagyon rosszul csinál. Ha pontosan követhető, mit mikor vettek és hogyan, akkor nem lehet nagyon pofára esni.

De azt sem ítélem el, aki írat ilyet. Csak mi nem egymást keressük.

2016. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!