Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van ekkora tiltakozás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ekkora tiltakozás a házassági szerződések intézménye ellen?

Figyelt kérdés

Hatalmas felhörrenés követi sokszor már magát a szót is. Miért? Talán ördögtől való dolog biztosítani a feleket arról, hogy "mi lesz ha..."?


Nemtől független ez, kérem a "minden nő pénzéhes" és a "bezzeg 10 évig volt az ex férjem a lump Lajos" jellegű unalmas anekdoták elhalasztását.


És akik tiltakoznak harsányan azok miért is teszik? Van egy kisebb réteg akik annyira tisztességesek, hogy azért, de a többiek? Miért is? Csak nem azért mert ha válás lesz akkor "úgyis nekem ítél mindent majd a bíróság" vagy "majd jó megkenem a bírót" vagy "majd azt mondom meg akart erőszakolni és még le is sittelem pedig ártatlan" vagy esetleg "A Béci havernak haverja a Dr.Rosenfeld Ábrahám ügyvéd majd ő elintézi nekem". Miért olyan gonosznak tartott dolog előre biztosítani magát az embereknek? Bármibe kezdünk mindig szerződés van előtte. Még ha felszállsz a villamosra akkor is (ha vettél jegyet). De szinte mindenhol. Pont itt lenne ez az "ördög műve"?


Sok kisemmizett férfivel/szegénységbe taszított kisgyerekes nővel lenne kevesebb ha írtak volna anno ilyet.


Egy alapjáraton hasznos, jó dolgot miért ítél el ennyire a plebsz?



#házassági szerződés #szegény Miska bácsi #én leszek az ördög #úgyis örökké együtt leszünk #hát hahaha
2016. aug. 2. 11:12
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
100%

#8 milyen Csilla neni es milyen 5 haz?:D


Amugy ha valakik kozos elet terveznek akkor feltetelezheto h szeretik egymast, es ha esetleg megis valasra kerul a sor, nem durvul el annyira a helyzet, ahogy az utolso is irja, hogy szegenysegbe taszitjak egymast..

2016. aug. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
100%

A tapasztalataim szerint (persze csak saját tapasztalatok), a férfiak találják ezt sértőnek.


Egyébként szerintem vannak olyan helyzetek, amikor van értelme (pl. az egyik félnek családi vállalkozása van, vagy nagyon nagy az anyagi különbség). Viszont vannak helyzetek, mikor csak felesleges hiszti és papírmunka. Pl. hasonló anyagi helyzetű pároknál. Meg pl. az örökség, az ajándék, a házasság előtt szerzett vagyon mindig külön vagyon marad szerződés nélkül is.

2016. aug. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
96%

Szomorú, hogy ez van. Régebben én is tiltakoztam ellene. De sajnos be kellett látnom, h mostmár ezt a világot éljük, ahol szükséges. Ez egy szükséges rossz. Ezt mutatja az élettapasztalatom. Hiába szeretem mindennél jobban a páromat, és hiába tervezek vele bármit, bármikor benne van az a pakliban, h jön nála egy kattanás, és egyik nap még a legnoldogabb velem, másik nap meg már a hűlt helyét találom, vagy éppen már mással van. Eddig már jópárszor jártam így. És bár sosem így ugrok bele egy kapcsolatba, sajnos rá kellett jönnöm, h ez bármikor bekövetkezhet. És mivel már elég sok minden van a nevemen, amit önerőből szereztem, meg a felmenőim révén örököltem is ezt-azt (Pl földeket). És bár nagyon szívesen osztom meg mindenemet a párommal, ami az enyém az az övé is. De csak addig, ameddig a párom. Ameddig a részesem. Ha ne adja Isten rájönne a "kattanás" és le akar lépni, akkor nem hagyjatom azt, h amiket én önerőből elértem, vagy amit a családom egy élet alatt összedolgozott és megörököltem, annak elvigye a (jobb esetben) felét. Természetesen amit az együtt töltött idő alatt gyarapodtunk, annak megkapja a felét, vagy akár még többet is, de amihez ő nem tett hozzá, abból nem..


És ez természetesen nem azt jelenti, h úgy vágnék bele egy kapcsolatba, h a végére gondolok, mert ha rajtam múlik, akkor még ma is azelső komoly párommal lennék. Vagy azzal a lánnyal akibe halálosan beleszerettem nemrég, csak éppen ő úgy gondolta, h szórakozik egy kicsit. Én minden kapcsolatomba a lehető legkomolyabban vágok bele. Az meg, h ez nem rajtam múlik, sajnos keserű tapasztalat... :-(


Szerintem ez csak azt a nőt, vagy férfit zavarja, aki nem gondolja teljesen komolyan a kapcsolatot, és/vagy hátsó szándékai vannak.

2016. aug. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
80%

" És mivel már elég sok minden van a nevemen, amit önerőből szereztem, meg a felmenőim révén örököltem is ezt-azt (Pl földeket)."


Te nagyon nem vagy tisztában a törvényekkel, az öröklés soha nem lesz közös vagyon.


Az emberek csak kapkodnak össze-vissza, miközben tudásuk nincs hozzá, nem járnak utána.

2016. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
40%

"Te nagyon nem vagy tisztában a törvényekkel, az öröklés soha nem lesz közös vagyon. "


ha örökölsz egy házat és eladod az már is közös vagyon lesz

2016. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
40%

14-es

Valid a srác gondolata, mert az örökség mozoghat és ha pl pénzzé van téve, amiből másik ingatlant vett, mindjárt bekerül a közös kalapba és a nő megnyeri a felét, ha gyerek is lesz, még annál is többet akár...

2016. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
100%
16, kell egy jó ügyvéd. Ha tudja bizonyítani, hogy ezt és ezt örökölte, még ha pénzzé lett téve is jár neki az az összeg.
2016. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
Ja és azt hiszem (de talán kijavít nálam okosabb), hogy ha nem tudja bizonyítani, hogy a pénzzé tett örökség valóban az ő pénzzé tett öröksége, attól nem védi meg a házassági szerződés, mert ezt bizonyítania kell akkor is.... és sajnos ugyanúgy akkor is ügyvéd kell.
2016. aug. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
78%

#14-es igen, tehat a hazassag elott szerzett vagyon sosem lesz kozos, legalabbis pusztan a hazassag tenyetol nem.


En speciel (mondhatjatok, hogy alomvilagban elek), de szerencsere tapasztalom a barati es ismerettsegi koromben, hogy vannak még tisztesseges gondolkodassal biro, erkolcsileg is tiszta emberek.

Engem pl zavarna, vagyis inkabb rosszul esne, ha a parom, akivel osszekotni keszulunk eletunket, azt feltetelezne rolam, hogy ha esetleg ugy alakulna a helyzet, hogy elvalnak utjaink, en ugy akarnek kiszallni a dologbol, hogy engem nem illeto dolgokat akarok megkaparintani. Ha egy csaladkent elunk (kesobb gyerek, stb) en ugy gondolkodom, hogy minden kozos, akar altalam lett az a "dolog", akar altala. Mert nincs te meg en, hanem MI vagyunk, egyként.

2016. aug. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nagyon szomorú, hogy egyáltalán szükség van rá. Persze, az emberi természetből adódóan egy "szükséges rossz" a házassági szerződés, és nem az ördög műve, viszont számomra nagyon-nagyon elkeserítő, hogy ez kell ahhoz, hogy az emberek ne semmizzék ki azt, akit előtte x évig mindennél jobban szerettek, illetve hogy ne rettegjenek attól, hogy a párjuk kisemmizi őket.

Olyan embernek, aki nem tudja érett, felnőtt módon kezelni a problémákat, hanem csak a saját érdekét nézi, hogy minél többet lenyúlhasson, szerintem még kapcsolatban se kéne lennie, nem még házasságban. Én szembe köpném magam, ha az lenne életem célja, hogy kiforgassam a vagyonából a páromat.

Ha a párom szeretné majd, természetesen aláírok házassági szerződést, mért őszintén komolyan gondolom, hogy nem tartanék igényt az ő anyagi javaira, de eléggé rosszul esne, hogy ennyire félreismert, és kinézné belőlem, hogy pénzéhes vagyok, mikor évek óta úgy vagyunk együtt, hogy tudja, hogy számomra maga a pénz is egy "szükséges rossz", ami kell az alapvető élethez, de ennyi, nem tartom többre. Egy válásnál rohadtul nem tudna soha semmilyen autó vagy ház kárpótolni azért, amiért elveszítem a társam.

Nem kéne olyan hirtelen beleugrani házasságokba, és talán nem lenne szükség ilyen szerződésre. Mert nem maga a papír a rossz, hanem az, hogy szükség van rá.

2016. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!