Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van ekkora tiltakozás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ekkora tiltakozás a házassági szerződések intézménye ellen?

Figyelt kérdés

Hatalmas felhörrenés követi sokszor már magát a szót is. Miért? Talán ördögtől való dolog biztosítani a feleket arról, hogy "mi lesz ha..."?


Nemtől független ez, kérem a "minden nő pénzéhes" és a "bezzeg 10 évig volt az ex férjem a lump Lajos" jellegű unalmas anekdoták elhalasztását.


És akik tiltakoznak harsányan azok miért is teszik? Van egy kisebb réteg akik annyira tisztességesek, hogy azért, de a többiek? Miért is? Csak nem azért mert ha válás lesz akkor "úgyis nekem ítél mindent majd a bíróság" vagy "majd jó megkenem a bírót" vagy "majd azt mondom meg akart erőszakolni és még le is sittelem pedig ártatlan" vagy esetleg "A Béci havernak haverja a Dr.Rosenfeld Ábrahám ügyvéd majd ő elintézi nekem". Miért olyan gonosznak tartott dolog előre biztosítani magát az embereknek? Bármibe kezdünk mindig szerződés van előtte. Még ha felszállsz a villamosra akkor is (ha vettél jegyet). De szinte mindenhol. Pont itt lenne ez az "ördög műve"?


Sok kisemmizett férfivel/szegénységbe taszított kisgyerekes nővel lenne kevesebb ha írtak volna anno ilyet.


Egy alapjáraton hasznos, jó dolgot miért ítél el ennyire a plebsz?



#házassági szerződés #szegény Miska bácsi #én leszek az ördög #úgyis örökké együtt leszünk #hát hahaha
2016. aug. 2. 11:12
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
Mert a férjemet szeretem,tudom hogy ő is szeret engem. Ő is jól áll anyagilag de én még vagyonosabb vagyok. Szóval nem aláznám meg azzal hogy szerződést íratok vele. Ha elvàlunk akkor az sem vág földhöz.
2016. aug. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 Titusztitusz ***** válasza:
44%
Igy van..."Ördögtöl való dolog" már maga a feltételezés is,hogy:"Mi lesz ha"? Egy HÁZASSÁGOT mindjárt úgy índítani, hogy "mi lesz ha ELVÁLUNK IDŐVEL", tiszta agyrém...Ilyen esetben szerintem már összeesküdni is felesleges...Ha már az ELSŐ PERCTÖL azon agyal valaki,hogy mi lesz később ha elválik...
2016. aug. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
53%

Nem olvastam végig a kommenteket, elnézést, ha ismétlek.


Sokan szeretik itt habzó szájjal hangoztatni, hogy a nincstelen aranyásó csajok kapálóznak ellene, és fúj, megint a nők, de én azt gondolom, nincs így.

Persze, van benne egy ilyen réteg is, de az a kisebb százalék.


A dolognak van egy érzelmi vonulata is. Mégpedig az, hogy arra gondol a másik, hogy mi lesz "utána". Egy házasságra készülve a szerelmes, rózsaszín ködben úszó illető (lehet férfi és nő is, mindegy a lényeg szempontjából) nem gondol arra, hogy a szerelemnek egyszer vége. Vagy, még ha józan ésszel tudja is, nem akar ebbe belegondolni.

Ilyen formán a házassági szerződés egy hatalmas pofon a vak szerelemnek, hiszen pont azt mondja vele a másik fél, amit nem akarok hallani. Hogy ő nem gondolja komolyan az örökkön-örökkét.


(Mondok kisebb volumenű, de hasonló példát, hogy érthető legyen. Mi lakásfelújításba kezdünk, én nevemen van a hitel, de a lakás is, viszont minden úgy van kiszámolva, hogy kettőnk jövedelméből. Tehát, ha valaha a párom otthagyna, buknám a lakást, hitelt, mindent, mert egyedül nem tudnám fizetni egy percig sem. --- Logikusan leírva így tudható, hogy veszélyes. De mikor a saját párom közölte velem, hogy gondoljak már bele, mert mi lesz, ha ő már nem lesz velem... Nos, nem az volt az első gondolatom, hogy milyen figyelmes és előrelátó párom van, hanem hogy ő már most ott tart, hogy mi lesz utánam.... Kb. ugyanez a szerződés is, csak nagyban.)


A másik fele a dolognak, hogy általában a gazdagabb félnek jut eszébe a szerződés, érthető okokból. És innen pedig egyenes az út a sztereotípia felé, hogy akkor a másik fél csak kihasználó dög, ha ezt nem akarja.


(Egyébként szerintem nem ördögtől való a dolog, ha korrektül meg van benne fogalmazva, hogy ne legyen kisemmizve egyik fél sem. De nagyon nehéz ezt sértődés nélkül előadni.)

2016. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:

He-he, Titusz a Sötét oldal legjobb indikátora... és ma veletek van :P

Végül csak összenő, ami összetartozik.

2016. aug. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:

53-as


"a szerelmes, rózsaszín ködben úszó illető (lehet férfi és nő is, mindegy a lényeg szempontjából) nem gondol arra, hogy a szerelemnek egyszer vége. Vagy, még ha józan ésszel tudja is, nem akar ebbe belegondolni.

Ilyen formán a házassági szerződés egy hatalmas pofon a vak szerelemnek, hiszen pont azt mondja"


Megfordítanám: a vakszerelem hatalmas pofon a létbiztonságnak. Nem kéne, hogy az legyen. Nem kéne, hogy a törvény által a férfit megfoszthassák a megélhetéstől és az újrakezdésre lehetőségétől, csak "mert a gyerek a legfontosabb". Miért is fontosabb? Miért kell a férfiaknak másodrendű állampolgárnak lenni?

Ha a mindenkori állam és a nők összekacsintása nem volna és a férfiaknak nem kéne létbizonytalansággal számolni amiatt, hogy a nők kvázi érdekeltté vannak téve a válásban, valóban indokolatlan hiszti volna ez az egész a házassági szerződés körül. Sajnos azonban nem ilyenek a törvényeink.

2016. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk én vagyok a gazdagabb mégsem írattam szerződést a férjemmel. Ismerem tudom hogy nem pénzéhes. Ez a bizalmon múlik ha valaki nem bízik a párjában nem kell házasodni.
2016. aug. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:

ma 17:01

A gyerektartás nem büntetés. Annak a büdös kölöknek ennie kell, meg ruházkodni, meg stb, képzeld.

2016. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%

#55

"mert a gyerek a legfontosabb". Miért is fontosabb?"


Azért b+, mert míg apu el tudja tartani magát, addig a gyerek, akit ő nemzett, nem önellátó. Ez egy ilyen biznisz. Ha gyereket csináltál, neveld fel, tartsd el, akkor is, ha az anyjától elváltál.

2016. aug. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
Nem tudom, 50-es, nálam mindig a férfiak ágáltak ellene. Nem lehet esetleg, hogy nem nemekre kellene ujjal mutogatni?
2016. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:

#55 Azért te egy igen kisarkított helyzetről beszélsz. Szakmában dolgozva nekem nem az a tapasztalatom, hogy a kedves apuka lesz kisemmizve a szerződés nélkül, hanem pont, hogy az anyuka kerül sz.rba a gyerekkel, akiről apuka a továbbiakban nem kíván gondoskodni. Mert ugye, anyuka nem vonhat vállat, hogy akkor ő sem eteti a pasi "kölykét".

Viszont a tőlem idézett mondatot jól választottad meg, ugyanis pontosan kiemeltem, hogy nem véletlenül nem beszéltem nemekről fentebb. Ilyenformán nem jogos az, hogy apuka ki legyen semmizve (halkan jegyzem, ez van a jogszabályban is, nem követelhet annyit anyuka a gyerektartás okán, hogy apuka bajban legyen), ahogy az sem természetesen, hogy anyuka utcára kerüljön.

A házassági szerződés pedig egyébként sem a férfiak privilégiuma, hogy az általad emlegetett újrakezdést védjék. Mi van, ha a nő a pénzes, ahogy itt utánam valaki más is írta? Akkor a nő nem ragaszkodhat a szerződéshez a pénzhajhász pasi miatt? Szomorú ez az általánosítás.


A baj az, hogy itt a többség azt látja a szerződésből, hogy "minden az enyém, neked meg semmi". Holott nem erről kéne, hogy szóljon, és nem is erre lett kitalálva. Hanem hogy korrektül le lehessen fektetni, hogy ez az enyém, én a tied - pl. ha szétmegyünk, maradhatsz a lakásban, mert nekem nem kell, de én leszek a haszonélvező, hogy ne használhasd nyerészkedésre. Vagy ugyanígy fordítva, hogy a házat még külön vettük, akkor persze, nem várom el, hogy nekem add, az a tied. (Ami egyébként a jogszabályban is így van, de a szerződés lényegesen megkönnyíti a válást, mert senki nem követelhet a másiktól semmit.) Ezzel szemben a gyakorlat a másik kihasználásra használja fel a szerződést. Meg persze, sok csúnya válás esetén annak a hiányát is, hiszen valóban vannak olyanok, mint a példád.


Lényeg a lényeg, a vakszerelem valóban nem tesz jót az észérveknek, de pontosan ezt próbáltam kifejezni fentebb. Hogy a házasság kezdetén egy ilyen szerződés nem érzelmi döntés, és ezt az átlag - emocionális - ember nehezményezi. Én is azt tenném elsőre, annak ellenére, hogy logikusan végiggondolva nem tartom rossz dolognak, és most sem érvelek ellene, ha megnézed.

2016. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!