Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan kérjem meg a barátnőmet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kérjem meg a barátnőmet, hogy végre költözzön el tőlünk, és végre megint kettesben lehessünk a saját lakásunkban?

Figyelt kérdés

Nyáron odaköltözött hozzánk egy barátnőm (átmenetileg!), mert szakított vele a pasija, megverte, kidobta. Nem volt hová mennie. Odaköltözött, hogy össze tudja szedni magát.


Erre újra összejött a pasival, lakást nem keres, de a pasihoz se megy vissza (szerintem a csávó nem akarja, amúgy 1000%, hogy nem is szereti, csak kihasználja, de ha mondom a barátnőmnek, akkor mintha a falnak beszélnék.


Most már mind a ketten úgy látjuk, hogy jó lenne, ha végre megint ketten lehetnénk, de nem akarom megbántani a barátnőmet sem.


Viszont már kb. a jelenléte is zavar. Pl. hogy mikor úgy megyek haza, hogy tudom, takarítani, mosni, főzni akarok, akkor hazaérek, látom, hogy megy a mosógép, a lány elfoglalja az egész nappalit, stb, nem is értem, miért nem a vendégszobában van. Nem tudok kimenni tvzni a nappaliba, mert ő ott szunyókál.


Jó, nem sok vizet zavar, de már nagyon terhes, hogy a saját lakásunkban nem a saját megszokott kis ritmusunk szerint élünk. Eddig az volt, hogy hazaértem munkából, volt kb egy óra, amíg a férjem is hazaért, és ekkor teljesen egyedül azt csináltam, amit akartam, kicsit pihentem, vagy tornáztam, vagy bármi. De most mindig ott van a barátnőm, és hiányzik, amikor egyedül voltam.


Hogyan oldjam meg ezt a helyzetet, hogy senki se sérüljön?



2016. okt. 4. 09:29
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nem sértődnivaló, ha elmondod a barátnődnek, hogy most már úgy látod, összeszedte magát, legyen szíves elköltözni tőletek.
2016. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, hogy sokkal inkább attól félsz, hogy a barátnőd "megsértődik". A nő, akárhány éves is, nem élősködhet egy házaspáron, főleg úgy, hogy közben összejött újra a pasijával. Ez bunkóság a barátnő részéről is, jól ki is használ titeket, átmenetileg kért és kapott szállást, most már mennie kell. Mindegy, hogy belead a rezsibe vagy a házimunkából kiveszi a részét, nem ez a fontos, hanem az, hogy ott van a nyakatokon. Ha ezt képtelen vagy vele közölni, akkor meg is érdemled, hogy ott van a nyakatokon.


Már meg se haragudj, de ha neked többet ér a barátnőd lelki nyugalma, mint az, hogy a férjeddel kettesben legyél újra, főleg, hogy van babaprojekt is, akkor azon gondolkozz el, hogy ezt a férjed meddig fogja tűrni.


Ha én lennék a férj, én magam szólnék a barátnőnek, hogy lehet arrébb tiplizni, ha meg nem menne (de miért is nem?) akkor a feleségemnek mondanám, hogy amíg nincs nyugi, addig napoljuk a gyerekprojektet is és amúgy is elgondolkodnék azon, hogy ki a feleség számára a fontosabb: egy barátnő vagy a férj.

2016. okt. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:

Nyilvánvaló, hogy a házasságunk a legfontosabb.

Ettől függetlenül, fogalmam sincs, hogyan közöljem a lánnyal.

Egész héten kerülöm, mert idegesít, hogy ott van, inkább nem is vagyok otthon, mert semmi kedvem azt hallgatni, mekkora bunkó a pasija, akitől képtelen leválni, és mert szeretném végre, ha nem kéne őt kerülgetni.


De tegnap is, mikor megkérdezte, hogy haragszom-e rá valamiért, azt válaszoltam reflexből, hogy dehogy, semmi baj.

Nem tudom, hogyan kezdjek bele a mondókámba, hogy költözzön el, és hogy miket mondjak neki. ÉD mivel lelkileg eléggé labilis, attól is félek, hogy kiborul, sírni fog.

Amúgy az októbert kifizette előre, szóval emiatt se tudom, mikor kéne szólnom. Szerintem október 20-a körül fogom mondani, hogy 2 hónap múlva karácsony, és szeretnénk, hogy addig találjon lakást, de mivel nem egyszerű lakást keresni, ezért már most szólunk, 2 hónap biztos elég lesz.

Már beszéltem a férjemmel, és majd 2-en fogunk leülni vele beszélni. szerintem 2 hét múlva. Mert az is elég nagy bunkóság, hogy akkor miért nem pár napja szóltam, mikor ideadta az októberi rezsipénzt. Szóval emiatt gondolnám jobbnak, ha okt 20-a környékén beszélnénk vele, de hogy mit mondjak, azt még mindig nem tudom. Hogy fogalmazzam meg úgy, hogy ne legyen rossz vége?

2016. okt. 7. 11:45
 34/55 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell megmondani neki a dolgokat, ahogy ide leírtad. Nem értem, hogy mit problémázol ezen. Inkább sértődjön meg a barátnő, akinek ilyen rendezetlen élete és élősködő természete van, mint felemésztődjön a kapcsolatod. Egy 34 éves nőt ne kelljen már sajnálni és nem vagy felelős azért, mert rossz pasit választott. Nem kerülgetni kell, meg össze-vissza beszélni, hanem megmondani, hogy igen, probléma van és mennie kell. Ez ennyire egyszerű. Ha megsértődik, meg még ő áll neki feljebb, akkor ez nem barátság. Megtetted, amennyit emberileg meg lehetett tenni, de ennyi.
2016. okt. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
100%
Azt sem értem, hogy miért kell két hetet várni, hogy közöljétek vele? Saját magad írod, hogy nem könnyű albérletet keresni, hát pont ezért, minél hamarabb megkéritek, hogy távozzon, annál több ideje van keresni. Ne féljél már ennyire egy másik nőtől! Ha sérül az önérzete, vagy oda a barátság, akkor annyit is ért az egész. A barátnőd sérülékenységét folyton megemlíted, de a férjedét alig-alig. Ne legyetek már ennyire jámborak és magatehetetlenek. A lakás tiétek, ha megkéritek, hogy menjen el, akkor el kell mennie. Ha nem megy, akkor lehet rendőrt hívni. Ennyi és nem több.
2016. okt. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne 2 hét múlva,hanem legkevesebb 1 héten belül üljetek le vele.
2016. okt. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen energiavámpír mellett sosem fogsz teherbe esni.
2016. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:

A férjem alig találkozik vele.

Talán emiatt is említem kevesebbet.

A lány éjjel dolgozik, vendéglátásban, ez azt jelenti, hogy este megy el, hajnalban jön (ha jön, mert sokszor a pasinál van).


A férjem kb 6-7 körül ér haza, és még megy edzeni, vagy boltba megyünk együtt, szóval szinte csak futólag találkoznak.

Én viszont a szomszédban dolgozom, ha hazamegyek ebédelni, akkor már fent van, és főz, mos, akármi, ott van, nem tudok nyugodtan ebédelni.

4-kor végzek, 4-től eddig elvoltam, pakoltam, tornáztam, főztem, most nem tudok semmit sem, amit eddig. Eddig az volt, hogy volt időm magamban lenni, ha szar napom volt, lenyugodni. De most még ez sincs meg. A vendégszobában van egy csomó mindenünk, de nem férünk hozzá, mert pl bent van a lány és alszik ( a más időbeosztás miatt). A vendégszobából nyílik az erkély, ahová nem tudunk kimenni, pedig eddig ott volt sok dolog, pl seprő, felmosó, azt ki kellett hozni a folyosóra, mert sosem fértünk hozzá, mikor kellett volna.


Amúgy a férjemet is zavarja, és egy közös barátunk is visszamondta, hogy panaszkodott már, mikor rákérdeztem, akkor mondta, hogy igen, tényleg jó lenne már, ha elmenne a barátnőm. Szóval emiatt is tettem fel a kérdést, mert eddig azt hittem, csak engem zavar, és én nem tudok alkalmazkodni. De hogy már mind a kettőnket zavar, úgy jó lenne beszélni vele, csak utálom az ilyen helyzeteket.


Szóval engem jobban érint az egész, mert a féjem mire hazaér, már sokszor otthon sincs.

2016. okt. 7. 12:41
 39/55 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, miért kéne két hetet várni. Az életben semmire sincs alkalmasabb időpont a MOST-nál. Ha határidőt űzöl ki magadnak, az csak meddő gatyázás, és remek alkalom elodázni a problémát.
2016. okt. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért lenne jó vele most közölni és nem két hét múlva, mert most fizette ki az októbert. Ergo a hónap még biztos lakhatás nálatok, van ideje nyugodtan keresgélni. Ha ráborítod a következő hónap kezdetén, akkor sokkal jobban behisztizik.

(Az albérletben is az utolsó kifizetést még lelakja az ember, hó elején közlik, ha menni kell...)

2016. okt. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!