Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha valakit jól szocializálnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakit jól szocializálnak kiskorától fogva, annak összejöhet egy boldog élet? Tényleg ennyire egyszerű lenne?

Figyelt kérdés

Teszem fel, ha a klasszikus családmodellben nő fel, s ezt a mintát követi; nem akarja mindenáron legyőzni a férjét, kiszolgálja az igényeit mindenféle téren, akkor nagyobb az esélye arra, hogy nem lesz megcsalt feleség?

Nem olyan nehéz dolog megtenni dolgokat nőként egy férfinek, miért akar sok nő "túltenni" a férfin? Ez általában bajokhoz vezet, nem?



#klasszikus családmodell #Női-férfi szerepek
2016. okt. 20. 16:06
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, nem tudtam jól megfogalmazni a kérdésemet:)

Nem vagyok rossz ember és mégegyszer mondom, nem azt vallom, hogy a nőnek cselédnek kell lennie. Csak valahogy azt sem tartom opciónak, ha átesnek a ló tulsó oldalára és eltűnnek a régi feladatkörök. Nem mondom, hogy ez jó vagy rossz, csak felmerült bennem, hogy lehet-e ez egy ok?


Sajnálom, ha félreérthető voltam, de semmi esetre sem akartam ilyen indulatokat kiváltani. Pusztán érdeklődtem...

2016. okt. 20. 16:57
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
ha ez nem vezet bajokhoz, akkor majd vezet más. Engem, dolgozó embert a feleségem egy 20 évvel idősebb tróger, alkalmi munkákból élő, alkoholista csövesért hagyott el 10 év után. Pedig 1 rossz szavam nem volt az asszonyhoz, mondhatni úri dolga volt mellettem! Még se volt neki elég! Most eltarthat egy trógert, fizetheti az albérletét, dolgozhat látástól mikulásig.. mert hogy a pasija nem dolgozik, az tény!
2016. okt. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Értem, mit akarsz mondani. A családok jó része így is él. Környezetemben sem kezd el egy pasi sem főzni, takarítani, sütni, mosni, stb. Kérdés, a nő, azért főz, mert nem akarja hallgatni a párja 1-2 órás morgását, vagy azért, mert ezt örömmel teszi és örömet okoz neki, hogy a párja jóízűen megeszi.

Mivel az ilyen szerepek megszűnőben vannak, az emberek együtt élnek, mindenki megcsinálja magának a dolgait és ha bele unnak a közös szexbe, pát intenek egymásnak.

A megcsalás, ettől független dolog, legalább is ahogy láttam sok embernél.

2016. okt. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
97%

Nem, nem lesz nagyobb esélye rá, ha rosszul választ be. A jó kapcsolat két emberen áll.

Nekem a párommal úgy is harmonikus kapcsolatom, hogy nem hiszünk görcsösen a nemi szerepekben, mert nem ettől függ az én nőiességem és az ő férfiassága. Én többet keresek, neki nem esik le a farka, ha néha neki kell megfőznie. Így beszéltük meg, az ő véleménye is ez.


Amúgy meg ha a pasas hűséges és etikus, akkor akkor sem fogja megcsalni a nőt, ha az nem eléggé szolgálja ki meg nem tesz meg elég "nőies" dolgot szerinte. Sőt ha nem hűséges típus, akkor akkor is, ha a nő a fenekét is kitörli wc-zés után, mert hajtja a vére.


Azt meg végképp nem értem, milyen jogon írod azt, hogy amit te gondolsz, az a JÓ szocializáció. Meg azt, hogy az, ha nem szolgálja ki teljesen a nő a férfit, az már rögtön azt jelenti, föléje akar kerekedni... utána mosod ,agad a kommentben, de akkor is ugyanazt írod le, de virágnyelven... klasszikus nemi szerepe. Juhujj. Nő is dolgozik, de vigye ő a háztartást, főzzön-mosson-takarítson, a férfi meg ledobja a sáros cipőt a lakásban, leesik a tévé elé, megkapja a vacsit, jóízűen büffent, és nézi a focit. Mert ugye van ám férfimunka, úgyismint fűnyírás meg barkácsolás, amiből olyan rohadt sok van egy átlag pesti panelban pl., hogy ihajcsuhaj :D.

2016. okt. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Ettől függetlenül, valahogy próbáld megemészteni, hogy nem azért csal meg a férje valakit, mert "megérdemli", és nem a nő a hibás, ha a férje félrelép. (És ez igaz természetesen fordítva is, de most nem erről beszélünk.)


Ismerek olyan nőt, aki mindent megcsinál otthon, mellette dolgozik, neveli a gyereket, csinos, ápolt, türelmes: igazi mintafeleség. És pont ő volt az, akit a férje megcsalt, amikor a második gyereket várták. Miért? Mert lehetősége adódott.

Nem hiszem azt, hogy "megérdemelte", vagy bármi módon megakadályozhatta volna. Mivel a férje is bánja, és nem akar válni, gondolom neki sem volt semmi baja a házasságukkal, épp csak nem tudott uralkodni a fütykösén.


Ismerek olyat is, aki mindent megtesz otthon, dolgozik, neveli a gyerekeket, igazi szolga lélek, és a férje sem csalta meg soha! Viszont náluk rendszeres a nőverés és a gyerekverés. Nem tudom azt mondani, hogy bármelyikük is megérdemelte volna, vagy ha elég szorgalmasan "nőieseskedik", ez nem következik be.

Ennyit a jól szocializált nőkről.


Van olyan ismerősöm is, akiről megtudtam, hogy veri a férjét! Csúnya, ápolatlan, a házuk egy disznóól ráadásul. És a férje minden veszekedéskor térden állva könyörög, hogy ne hagyja el.

De ezeket a példákat sorolhatnám napestig.


Rengeteg dologtól függ egy házasság sikere, a nők önmagukban és egyedül kevesek ahhoz, hogy működjön, ha a férfi nem tesz érte semmit. Azzal meg nem dobálóznék, hogy kiből lesz megcsalt feleség, mert sosem lehet tudni, mit hoz az élet.

Elég csak azt megnézni, KIVEL lépnek félre a férfiak. :P

2016. okt. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Sajat karomon tanultam meg h keves h csak en hozom a klasszikus szerepet,ha a masik fel nincs jol szocializalva (ahogy te irtad),nincs igazan elkotelezodve v nem tudja a problemait kommunikalni.
2016. okt. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Nem mindegyik férfi tojik rá, ha tiszta a lakás és vannak normálisak, akik nem csak a tv előtt ülnek és böfögnek vacsora után vagy betaposnak a szaros gumicsizmával a frissen felmosott padlóra. Ez elég szélsőséges. Sajnáltos, hogy csak ilyen trógerekkel találkoztál. Nem mosom magam, még mindig ugyanazt gondolom és örülök, hogy azért vannak, akik mögé láttak a kérdésemnek és nem a szavakon lovagolnak.

Nekik köszönöm, hogy kisegítettek a válaszaikkal, amiktől függetlenül mentek a zöldek.

2016. okt. 20. 18:05
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Élethossziglani házasságra Sosem volt garancia.A mai nemzedék esetében 10000%, hogy még több lesz a megcsalások száma, mint pl.50 éve.Az én éveket éljük, nehogymár csak egyetlen emberrel kelljen leélnem 40 évet...ez a mai fiatalság nagyrészének a gondolkodása.
2016. okt. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
86%

17: Neked szerintem sejtelmed sincs, hogy mit akar egy mai férfi, úgy írsz, mint nagymamám. Ő hitt abban, hogy attól jó feleség, ha csillog a padló, és jó sütiket készít.

Egy normális férfi nem házicselédet keres, hanem társat. Ennek pedig az is része, hogy szellemileg is partnere a nő, tudnak beszélgetni, vitatkozni, van közös érdeklődési körük.

Ahogy azt is fontosnak tartja, hogy legyen saját keresete, és ne neki kelljen eltartania.

Fontos neki az is, hogy az ágyban "rossz kislány" legyen, aki el tudja venni, amit akar.

Nem csak anyaként éli az életét, hanem az élet több területén is jól teljesít: gyereknevelés közben karriert épít például.


És akkor máris azt látjuk, hogy egy eléggé határozott, talpraesett nőt igényelnek, aki helyt tud állni a legtöbb férfihoz képest is.

Ma már a legtöbb fiatal férfinak egyáltalán nem az az álma, hogy a pici felesége otthon sütit süt, bájosan dalolászik a gyerekekkel, és illatosan várja, mikor belép az ajtón. Pont egy ilyen unalmas háziasszonyt fognak elsőre megcsalni, aki nem képes sokáig izgalmas maradni. Sőt, minél inkább rászorul a férje támogatására, annál biztosabb, hogy menekülőre fogják a kapcsolatból.


Sőt, újat mondok neked: NEM SZORULNAK RÁ EGY KONYHATÜNDÉRRE. A mai modern férfi, az kérlek szépen tud főzni, elmosogat maga után, a legénylakása rendezett és tiszta, a ruháját maga vasalja, és a többi, és a többi. Így ha egy nő csupán ezt tudja felmutatni és beletenni a kapcsolatba, akkor az sem biztos, hogy erre egyáltalán igényt tart.


Persze lehet, hogy eldugott zsákfalvakban, ahol még mindig a kocsma kulturális élet központja, és a karrier csúcsa, ha név szerint ismer a mérnök a konzervgyárban, ott fontos szempont, hogy a nő legyen házias, szüljön gyereket, a férfi meg tudjon kaszálni és disznót vágni. :)

Mondom ezt úgy, hogy falun lakok, de az összes fiú ismerősöm be tudja kapcsolni a mosogatógépet. :)

2016. okt. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudjatok, de kicsit félreértitek a családi szocializáció szerepét. Ebben huszadrangú, hogy anyuka főze-e, vagy hogy klasszikus szerepek vannak-e.

Sokkal meghatározóbb a szülők személyisége, kötődési képessége, konfliktuskezelési képességük, az érzelmek kifejezésének képessége, az indulatok megélése, avagy letiltása, stb. A személyiséget, a kapcsolati mintákat inkább ezek a tényezők határozzák meg.

2016. okt. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!