Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Komolyan vehetem azt, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komolyan vehetem azt, aki soha nem akar házasodni?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok még, nem randiztam a világ összes pasijával, de sokan mondták már nekem azt, hogy sosem akarnak házasodni. A leggyakoribb indokok:

- az csak egy papír

- nem biztos, hogy örökké tart

- ami papír nélkül működik, azt a papír csak elrontja


Elgondolkodtam ezeken. Ha az csak egy papír, akkor miért félnek tőle? Ez egy olyan papír, ami jogi szempontból megkönnyíti a dolgokat, ha minden más jól működik. Így még a kéttanús esküvő is csak előnyös lehet, nem? Ha meg nem, akkor valami baj van.

Ha úgy vágunk bele az együttélésbe, hogy nem biztos hogy öröké tart, akkor minek vágunk bele? Jó, lehet, hogy tévedünk, de ha nincs meg a hit hogy örökké tarthat, akkor nem is fog!

Ha valami működik papír nélkül, azt hogy tudja egy papír elrontani?


Ezekre sosem kaptam választ, kivéve ezeket: naiv vagyok, én is csak egy nő vagyok és minden nő menyasszony akar lenni egy napig (haha!), biztos mély keresztény vagyok (ateista vagyok) és nem sorolnám tovább...


2017. febr. 20. 23:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%

1. Nem félünk a papírtól, de elég sok időt és pénzt felemészt egy házasodási procedúra, tehát felesleges


2. Jogi szempontból ugyan bizonyos esetekben tényleg megkönnyíti a dolgokat, de egy válás esetén viszont nagyon meg tudja keseríteni a férfiak életét a vagyonközösség, mert hát lássuk be, nem a férfiak szoktak jól járni egy válással és a vagyon felezésével anyagilag, hanem a nők. Sőt, hatalmas nagy érvágás anyagilag egy férfinek az ilyesmi, függetlenül attól, hogy ki volt a hibás fél a válásban, lehetett a szerencsétlen faszi egy mintaférj, az asszony meg egy világraszóló r**banc, akit mindenki megrakott, a bíróság ezt nem veszi figyelembe, a vagyon feleződik mindenképp, és ugye a férfiak általában jóval többet keresnek, tehát sokat vesztenek rajta


3. "nem biztos, hogy örökké tart" mondok jobbat: biztos, hogy nem tart örökké. ez egy ábránd, egy ostoba álomvilág, a mai világ nem ilyen, egyszerűen már nem működőképes ez a dolog. (Most ezt nem fejtegetem bővebben, mert nem akarok kisregényt írni) Tehát a 2. pontban említett anyagi ráfaragás egy férfinak borítékolható, ha megnősül, ha viszont meg házassági szerződést akarnánk iratni, ti lennétek a legjobban megsértődve.

2017. febr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Tudod sokáig házasságpárti voltam, de úgy hiszem, sok férfi fél a házasságtól. Sokan megházasodnak, majd mikor elromlik valami, a nő azt hiszi, hogy joga van az őt ért/vélt sérelem miatt mindenéből kiforgatni a pasast. Annyi ilyen van... Ez akkor a legszembetűnőbb, ha úgy jönnek össze, hogy a férfinak már van egy kiépített egzisztenciája. Honnan tudhatja bárki is, hogy a nő nem akar majd 2 év múlva elválni, mert nem tetszik neki valami apróság és közben mindenét el is veszíti ezzel? Na EZÉRT nem akarnak a férfiak manapság házasodni. Ugyanis a vallásos, hívő emberek nehezebben válnak. De a világi, nem hívő személyek nagyon könnyen és hamar oda jutnak, hogy válás. Náluk nincs az az összetartó erő, mint a hívőknél.


De náluk ez egy fajta szentség is, a nem hívőknél viszont mi jelentősége van? Ott csak egy jogi egyezmény, gyakorlatilag csak egy bonyodalom. Méghozzá olyan, ami ha rosszra fordul, nagyon sokba kerülhet nekik.


26/F

2017. febr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%
26-os csak azt nem veszed figyelembe, hogyha a pasi kiépíti a saját egzisztenciáját, és utána házasodik, az külön vagyonnak számít ám. Szóval gyenge kifogás :)
2017. febr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Bocsi 12-esnek ment, valamiét az életkorod maradt meg bennem :D
2017. febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Hasonló kérdéseket tettem fel én is a páromnak. Ő nem rázott le olyan szövegekkel, amiket te kaptál, viszont az indoklások totál megegyeznek, és magyarázatul csak néhány példát tudott felhozni. Pl. hogy a legjobb barátja panaszkodik a feleségére, hogy az esküvő után hárpia lett, bezzeg előtte. (Én csak felszínesen ismerem őket, de ahhoz képest, hogy hárpia a nő, csak most született a harmadik gyerek, szóval annyira csak nem lehet rossz a házasság.)

Másik példája az volt, hogy a szülei folyton csak marják egymást, és ezt nem akarja. (Ez igaz is, anyuka kéthetente kijelenti, hogy elválik, két napra rá meg szeretgetik egymást, mintha nem a plafon szakadt volna előtte. Ettől függetlenül szerintem őket a házasság és a közös élet tartja össze - amennyit látok belőle.)

És egy-két hasonlót kaptam, még, hogy mert az XY-nak se jó a házassága. Meg puffogtatott pár közhelyet, amit te is leírtál. :)


Szóval, a saját párom példája alapján azt gondolom, hogy az ilyen férfiak többsége a saját környezetében látott-hallott félinformációk alapján alakított ki véleményt.


Az, hogy ettől függetlenül komolyak-e a szándékai, szerintem inkább személyiség kérdése, nem ezé az egyetlen döntésé. Ismerősi körben van olyan pasi, aki soha az életben nem házasodna, de lassan egy életet leél a párjával. Meg persze van a másik fele, aki csak nem akar elköteleződni, de ennyiből, hogy házasságpárti-e vagy sem, nem derül ki, mennyire megbízható valaki.

2017. febr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
27%

#13, nem gyenge kifogás, csak nem látod át.

Az, ha valaki 5-10 év alatt egzisztenciát épít ki, abban az emberben van potenciál, nem től függetlenül.

Ha a házastársa kevésbé ambiciózus, akkor az esküvő pillanatától ez a potenciál megfeleződik.

2017. febr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, te pont azt veszel komolyan, akit akarsz - mi meg 20 éve vagyunk nemházasok, és ez nekünk így jó. (a magyar házasság átlag 13 évig tart)

Nézd, az hogy valaki nem akar házasodni, az nekem pl. arra garancia, hogy nem konzervatív és nem konformista. És ez nekem sokat számít.

A kérdéseidre meg a válasz:

1, "Ha az csak egy papír, akkor miért félnek tőle?" - fél tőle a radai, ha lenne valami számomra is épeszű célja (pl a párom állampolgárságához kellene, ilyesmi) akkor miért ne? De tök felesleges dologért nem fogok talpig kujtúrmadzagban majomparádészni.

2, "nem biztos, hogy örökké tart" - ez egy evidencia, ami minden kapcsolati formára ugyanúgy igaz, tehát nem érv egyik mellett se, meg egyik ellen se.

3, "ami papír nélkül működik, azt a papír csak elrontja" - van benne valami, ld 1. pont. Mi lenne a jó egy megalkuvásban, ami kb arról szól, hogy elismerem valamilyen állam vagy egyház szabályait és fennhatóságát a kapcsolatunk felett, amikor nyilván egyiknek se akarunk megfelelni?

2017. febr. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ha te házasságban szeretnél élni, az ismerkedés kezdeti fázisában szűrd ki azokat a fiúkat, akik viszont nem. Ők maradhatnak a haver kategóriában, de párkapcsolatba ilyennel ne bonyolódj. Léteznek férfiak akik egyáltalán nem zárják ki, hogy házasságot kössenek, te őket keresd.

A házasság számomra azt a döntést jelenti, hogy azzal a bizonyos emberrel akarom leélni az életemet. Megfontoltam a döntést, és ki akarok tartani mellette. Ha x év múlva rám talál a nagy Ő, tudni fogom, hogy őt is választhattam volna, de már nem választhatom, én már döntöttem. Ha nehézségeink lesznek (biztosan lesznek), tudni fogom, hogy ezekre megoldást kell keresni, mert mi házastársak vagyunk, és elhatároztuk, hogy együtt éljük le az életünket.

Persze nagy segítség, ha ezt mindkét fél így gondolja. Még nagyobb segítség, ha két keresztény (keresztyén) ember kötött házasságot, akik tudják, hogy bármekkora nehézségekkel is kell szembe nézniük, mindig lesz erejük ezeket áthidalni. A Jóisten ott volt mikor megkötötték a házasságot, és a bajok idején is ott van,tehát bármilyen problémát sikerülni fog elrendezni.

2017. febr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudni.


Ha neked fontos, hogy ne egy barátnőcske legyél egész életedben, fontos hogy hivatalos, törvényes formában is egymás hozzátartozói legyetek azzal akit szeretsz, akkor nyilván nem vehetsz komolyan olyat aki nem akar házasodni.


Kifogások

-csak egy papír: nem csak papír, annál jóval több, utána lehet olvasni, nem írom le sokadjára miért fontos tisztázni a kapcsolatot jogilag


-nem biztos, hogy örökké tart: ha valaki így áll hozzá, akkor az egész kapcsolat teljesen felesleges, összejönni sem kell. Ez a minek eszel, úgyis kiszarod kategória.


-ami papír nélkül működik, azt a papír csak elrontja: ekkora ökörséget is ritkán hallok/olvasok. Ha valóban rendesen működött a kapcsolat, akkor működik esküvő után is. Ha elromlik, elromlott volna házasság nélkül is. Ennyi. Ha elszarjátok a kapcsolatotokat, az nem a házasság hibája.


egyéb okosságok

- sokba kerül: a házasságkötés ingyen van. Csak a körítés, a puccparádé, a rongyrázás kerül sokba. Ez pedig nem kötelező. Egy ebéd, vagy egy vacsora alig kerül valamibe a családoddal és pár baráttal. Mondjak egy összeget? 100 ezer forint. Ennyibe sem került pl a mi esküvőnk. Nem kell mindenkit meghívni akivel életedben egyszer, vagy egyszer sem találkoztál, csak mert azt úgy illene mert akárkinek az akárkijének a nénikéje, vagy egyéb marha közeli rokon, egyéb ismerős.


- válás esetén az asszony elszedi a pénzt a szegény férfitól: nos , ha a kedves férfi nem ismeri meg annyira a csaját, hogy egy pénzéhes liba, akkor meg is érdemelné, egyrészt. Másrészt ott a házassági szerződés, ha annyira félti a kis pénzét.

A házasság előtt szerzett vagyon amúgy sem közös. A házasság utánra is lehet szerződést kötni, manapság már bármit bele lehet írni, szóval nem kell azon aggódni, hogy a férj háromszor annyit keres mint a feleség.

De persze kényelmesebb kifogásokat keresni, miért nem akarnak sokan ténylegesen a párjuk mellett elköteleződni.


Hallottam én már férfiakat mesedélutánt tartani arról, hogy papír nélkül is így szeretik úgy szeretik a párjukat, és bizony velük akarnak megöregedni, aztán kiderült, hogy csak a csajuk mellett várták az igazit, mert a biztos szex azért kellett, és mikor jött a nagy ő, le is léptek. 1-2 év után mind elvette az új nőt. Pedig az exet 5-8 évet hülyítették és ígérgettek fűt fát. Elveszlek majd ha ez lesz, majd ha az lesz, jaj de mégsem, az csak papír,nem jelent semmit stb stb. Mind csak kifogás volt. Egyszerűen nem akartak ténylegesen elköteleződni a sok éves kapcsolatukban, ezért nem házasodtak meg.

-szakítani könnyebb mint elválni: persze, nincs válási macera. Kalap, kabát, viszlát. De most tényleg ennyire qurvára sürgős megszabadulni egy embertől akivel évekig együtt voltatok, akit TI MAGATOK választottatok párotoknak? Na ez szánalmas.


Persze lehet bárki házasságpárti, és házasságellenes is, szívük joga, de olyan gagyi kifogásokat tudnak kitalálni, hogy az valami elképesztő.

2017. márc. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
47%

én nem tudnék komolyan venni ilyen embert (párkapcsolati célra mármint) nekem célom hogy feleség és anya lehessek... és nem tetszik ez a modern gondolkodás hogy minnél később összeházasodni már ha egyáltalán ... meg hogy "A házasság csak papír"

szerintem meg komolytalan dologra vall 5-10 évekig "járni" valakivel, főleg ha van gyerek is.. nem középsuliban vagyunk már

2017. szept. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!