Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti adnátok "kimenőt" egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti adnátok "kimenőt" egy házasságból?

Figyelt kérdés

Van két ember, akik több mint 15 éve házasok. Fiatalon jöttek össze (20 éves koruk körül), van két gyerekük, egy szép lakásuk, amin bár még van egy kis hitel, de együtt hozták össze. A nagy szerelem régen elmúlt, vannak/voltak azért problémák is, de az évek alatt kialakítottak egy olyan közös rutint és életet, hogy minden működik. Szóval nincs igazán nagy problémájuk, de sok-sok kompromisszummal, kialakult egy élet, ami működik, és amiben eléldegélnek.


A férfinek jön egy nő az életébe. Hónapokon át kerülgetik egymást, a férfi rettentő szerelmes lesz, nem bírja kiverni a fejéből, de nem csalja meg a feleségét. Nem akarja felrúgni a családját, de képtelen azzal a tudattal élni tovább, hogy nem élheti meg ezt a szerelmet és egyre jobban zavarja, hogy hiányzik az izgalom, a vibrálás, a szenvedély az életéből, és úgy kell leélnie az életét, hogy ez mindig így is marad. Próbálják feldobni a házasságot, a szexet, ami ideig óráig sikerül is, de ugyanúgy viszakerülnek a szürke hétköznapok, a "fáradt vagyok mindig", a beszélgetések hiánya vagy bármi, ami színesítené az életet.

Nem akar hétvégi apuka lenni, nem akarja eldobni a feleségét, akivel el tudja képzelni, hogy megöregszik, de lassan felőrli ez az érzés és kezd belebolondulni, hogy megélje még valaha ezt a vibráló érzést...


Arra gondolt, hogy őszintén elmondja a feleségének, de fél, hogy kidobná. Amúgy a feleségnek is volt már egyszer egy ilyen fellángolása valaki felé, amin a férj túltette magát. Ti mit tennétek bármelyik fél részéről ebben a helyzetben?



2017. jún. 3. 11:19
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
85%
Úgy, mint az Elhajlási engedély c. filmben?:)
2017. jún. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Amelyik félnek megfordul a fejében, hogy mással akar lenni, ott abban a pillanatban vége ennek a dolognak. Menjen akkor az új csajához. Nyilván tök jó élni a nyugdt kis lakásban a gyerekkel meg a feleséggel és mással kufircolni, de jó nagy parasztnak kell lenni ehhez. És nyilvánvaló, hogy nem szereti már a feleségét, felesleges együtt lenni vele
2017. jún. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
66%
Vagy hagynám de csak akkor ha én is mehetek máshoz. Vagy elküldeném hogy akkor legyen boldog vele. De 90% hogy elküldeném.
2017. jún. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
88%
Nem, ha másba szerelmes menjen ahova akar.
2017. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
92%
Ez a kérdés nagyon sok házasságban előbb utóbb terítékre kerül. Lehetne erről könyvet írni, vitázni akármeddig. Az én személyes véleményem a kettessel azonos: ott már vége van ahol én beleszeretek másba és megdög.lök, hogy megkaphassam. Ilyenkor a férj általában beáll a gerinctelen hosszú sorába, otthon család, kiszolgálás, nyugi. Máshol meg a szerető várja...otthon meg megy a hazudozás, kifelé a vetítés. Veszélyes játék! Szerintem mindent nem lehet , ezt meg kell érteni. Ha a 15 éves házasság elfáradt, váltsanak, köztes megoldás itt nincs, csak önbecsapás
2017. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
89%
Igen, egy véglegest.
2017. jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy itt az a tendencia, hogy "másra nézett, válj el!", de ez nem ilyen egyszerű. Neki is volt egyszer valaki, akibe belehabarodott...állítólag csak flört meg levelezgetés volt, valószínűleg soha nem fogom megtudni, hogy tényleg csak ennyi, vagy történt is e valami.

Ha akkor elváltam volna emiatt, akkor nagyon sok jó dologból kimaradtunk volna, megfosztva a gyerekeket is a családtól, ami igenis működik. És itt részemről sem (csak) a szexről van szó. Egyszerűen annak az izgalma, hogy megismerni valakit, randizni, úgy nevetni vele, mint nagyon régen nem tettem, annyira felhőtlenül együtt lenni. És egyre jobban elhatalmasodik rajtam az az érzés, hogy nem akarok úgy megöregedni/meghalni, hogy ez teljesen kimarad az életemből, hogy végképp belesimuljak egy kompromisszumokkal teli élet szürkeségébe.

De - és főleg a gyerekeim miatt - NEM akarok kilépni a házasságomból. Megoldást keresek, mert egyre inkább érzem, hogy ezen nem fogok tudni túllépni. Volt már kísértés a házasságom alatt, ami pusztán testi volt, azt könnyedén leszereltem, és soha nem gondolkoztam komolyabban rajta. Ez most más...

2017. jún. 3. 11:33
 8/54 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Valopernek hivjak
2017. jún. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen alapon, akkor mentség lehet, hogy 10-15 évenként az ember lecseréli a házastársát, merthogy már nincs meg az a vibrálás, mint az első években. Hát persze.

De ha nincs mellette szeretet meg semmi ilyesmi, akkor ez egy halott ügy.

Nem a folytonos 100 fokos lángolásról szól a házasság, mert ilyen nincs.

Viszont ha a szerelem után már nem marad semmi, ami összetart két embert, főleg erre hivatkozva, amit a kérdező írt.. ott fölösleges együtt maradni.

2017. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
93%
Ha te arra vágysz, hogy mással nevetgéljék, akkor nem a megfelelő emberrel vagy együtt. Egy működő házasságban (nem az ilyen eltürtben, amiben te vagy), nem az élteti az embert, hogy új emberekkel ismerkedjen meg, mert az milyen izgalmas. Fel sem merül ilyen az emberben, mindent a feleségével/férjével akar megélni. Mondhatod, hogy sokaknál így van, mint nálad és hiheted, hogy ez a természets, de ez csak a rossz házasságban az.
2017. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!