Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti adnátok "kimenőt" egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti adnátok "kimenőt" egy házasságból?

Figyelt kérdés

Van két ember, akik több mint 15 éve házasok. Fiatalon jöttek össze (20 éves koruk körül), van két gyerekük, egy szép lakásuk, amin bár még van egy kis hitel, de együtt hozták össze. A nagy szerelem régen elmúlt, vannak/voltak azért problémák is, de az évek alatt kialakítottak egy olyan közös rutint és életet, hogy minden működik. Szóval nincs igazán nagy problémájuk, de sok-sok kompromisszummal, kialakult egy élet, ami működik, és amiben eléldegélnek.


A férfinek jön egy nő az életébe. Hónapokon át kerülgetik egymást, a férfi rettentő szerelmes lesz, nem bírja kiverni a fejéből, de nem csalja meg a feleségét. Nem akarja felrúgni a családját, de képtelen azzal a tudattal élni tovább, hogy nem élheti meg ezt a szerelmet és egyre jobban zavarja, hogy hiányzik az izgalom, a vibrálás, a szenvedély az életéből, és úgy kell leélnie az életét, hogy ez mindig így is marad. Próbálják feldobni a házasságot, a szexet, ami ideig óráig sikerül is, de ugyanúgy viszakerülnek a szürke hétköznapok, a "fáradt vagyok mindig", a beszélgetések hiánya vagy bármi, ami színesítené az életet.

Nem akar hétvégi apuka lenni, nem akarja eldobni a feleségét, akivel el tudja képzelni, hogy megöregszik, de lassan felőrli ez az érzés és kezd belebolondulni, hogy megélje még valaha ezt a vibráló érzést...


Arra gondolt, hogy őszintén elmondja a feleségének, de fél, hogy kidobná. Amúgy a feleségnek is volt már egyszer egy ilyen fellángolása valaki felé, amin a férj túltette magát. Ti mit tennétek bármelyik fél részéről ebben a helyzetben?



2017. jún. 3. 11:19
1 2 3 4 5 6
 41/54 Költőnő? ***** válasza:
100%
Te döntöttél úgy, hogy kényelmesebb hazugságban élned. Jelek mindig vannak, csak gyávák vagyunk meglátni őket. Még mielőtt vki azzal jönne, hogy könnyen beszélek. 30 évig hitegettem így önmagam a saját életemmel kapcsolatban. Sok hibát elkövettem. Vettem hát egy mély levegőt, és az egészet lehúztam a slozin. Fájt? Elmondhatatlanul. Balhé volt? Hogyne. Jó döntés volt? Életem legjobbja. Most abba nem mennék bele, hogy is néz ki ez új élet, de egy dolgot következetesen betartok; az én életem az első és nem próbálok megfelelni senkinek.
2017. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
75%
Pont ezt látom én is, nem a vibrálással meg az unalommal van itt a gond, hanem hogy a feleséged irányít és te el vagy nyomva a házasságodban. A másik nő mellett meg férfinak érzed magad. Aztán lehet, hogy az új nő is átvenné az irányítást egy idő után, mert te hagyod. Szerintem magadon próbálj meg változtatni, állj ki magadért. Pl. a jogosítvány egy nőnek is alap, akkor intézhetné a dolgait, nem kellene furikázni. Nő vagyok 20+ éve jó házasságban, de irritálnak az ilyen naccsasszonyok, akik kiszolgáltatják magukat.
2017. jún. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
100%

Bármi lehet, minden esetre ha a becsületed fontos ( magad, a feleséged iránti tiszteleted miatt, és a gyerekek előtt), akkor én nem látok személy szerint más utat,mint hogy leülsz és a fontos pontokat átbeszéled a feleségeddel.


Annak idején a feleségednek is volt elég töke és megfogott, leült veled, elmondta a fellángolását. Vagy tán nem így történt?


Akkor te miért nem mersz vele őszintének lenni?

Mondd el neki, hogy jelen pillanatban kihűltnek érzed a dolgot és xy dolog hiányzik, és egy másik személy iránt vonzódsz. Szeretnéd, ha együtt megoldást találnátok a helyzetre.


A feleséged erre képes olt, akkor te miért nem?

Elmondhatod azt is, hogy olykor hiányzik a vibrálás és bizonyos réi érzések. Kérdezd meg ő hogyan van vele.


Egy kapcsolatban fontos az őszinteség, de akkor ne csak papíron legyen az, hanem pont, hogy az ilyen helyzetekben kellene igazán.


Nem azt kell mondani, hogy meg akarod csalni, vagy el akarod hagyni, hanem a fenti szituációt.

- Már ha alapvetően valóban elégedett vagy a házassággal és a pároddal, máskülönben tisztázd le magadban mit szeretnél. Ennyitől nem hiszem, hogy kidobna a feleséged, mert lássuk be, ez szerintem mindenhol előfordul.


A nem mindegy az az, hogy hogyan cselekszel:

megcsalod titokban? Magadban elnyomod- sikeresen vagy sikertelenül, de ha sikertelenül akkor a frusztrációd a családod csattan és önbeteljesítő jóslatként elcseszed, ahogy más is írta??Vagy megbeszélitek és megpróbáltok ketten megoldást találni a helyzetre- vagy így, vagy úgy.


Láthatóan a fentiek közül egy variáció kiesett és nem sikerült- az egyedül elnyomod magamban.


Szóval én a kommunikációt javaslom első körben.


Bár én nem vagy x éve házas, de tisztában vagyok azzal, hogy egy hosszú kapcsolatban és házasságban is előjöhet ilyen szituáció. A megbeszélést javaslom, ne legyél töketlen. A többit meg majd idővel meglátod, csak valamit csinálj már magaddal.

N

2017. jún. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehetsz bent is a szobában, meg kint is az udvaron egyszerre! Vállalni kell a felelősséget!
2017. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:

Nem, nem mondta el a fellángolását. Csak feltűnt, hogy sokat levelezett egy munkatársával. Aztán egyszer éppen a kezemben volt a telefonja, fotóztam vele, amikor jött egy mail, aminek csak a tárgyát láttam: Hiányzol. Megnyitottam a mailt, és olyanokat írt benne, hogy a múltkori találkozás jár folyton a fejében, és hogy milyen jó vele, és állandóan rá gondol, meg mikor találkozhatnak újra...

És akkor kérdőre vontam, de mindent tagadott, azt mondta, hogy egyszer munka után beültek egy kávéra és beszélgettek, erről a találkozásról ír, de amúgy nem történt semmi. És akkor átváltott szinte támadásba, hogy a gyerekek születése után most először érezte, hogy nő, és hogy én elhanyagoltam, meg jól esett neki, hogy valakinek tetszik, valaki udvarol neki...


Én akkor nagyon kiakadtam, komolyan elgondolkoztam a váláson, elmentem egy hétvégére a szüleimhez, hogy átgondoljam a dolgokat. Aztán vettem egy nagy levegőt és hazamentem. A gyerekek akkor 2 és 4 évesek voltak, és igen, miattuk maradtam, hogy hozzuk akkor helyre, én is megpróbálok jobban odafigyelni rá. De nem mondhatnám, hogy teljesen túl tettem magam. Sokszor eszembe jut, amikor barátnővel megy találkozni vagy túlórázik, hogy mi van, ha megint...


De most kicsit már jobban meg is értem őt, hogy én kerültem hasonló szituációba. És ige, az lenne a legjobb, ha meg tudnánk beszélni valahogy.

2017. jún. 3. 13:35
 46/54 anonim ***** válasza:
Akkor ő már kapott is kimenőt,vagyis adott magának. Szerinted le is feküdt vele?
2017. jún. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a házasságban te is vergődsz és ő is. Te nem szeredet, mert akkor alap lenne, hogy az ő boldogságára is gondolsz, szeretgeted dícséred,, hogy nőnek érezze magát. De te ezt nem teszed. (Nyilván ő sem tökéletes és ő is tesz érte, hogy ne legyen tökéletes a házasság)


De nem tudom mi értelme van ennek, hogy nem is tekintesz rá nőkétn, hanem más után enyelegsz

2017. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
49%

Komolyan ennyire buták az emberek? Olvasom itt a kommenteket és kezdek kiábrándulni belőletek. #19-es válaszoló vagyok egyébként.


Egymás elárulása persze, hogy k_rvára fáj és bizalmatlansághoz vezet, hogyne vezetne.

Erre viszont nem a kapcsolat abbahagyása és másik ugyanilyen szar kapcsolat kezdése a jó lépés, hanem az okok átbeszélése és őszinteség, transzparencia, a vágyak érzések feltárása a helyes lépés.

Azért nem mondom el a dolgokat, mert nem vagyok szuicid hajlamú, és nem keresem a konfliktust, a megsemmisítést.


Így ezt csak úgy lehet elkezdeni, ha teljes amnesztiát hirdetünk és a bizalmat nem érdemi alapra helyezzük, hanem teljesen ingyenessé tesszük.

Pontosan ezért hívják bizalomnak, mert nincs feltétele.


Különben szabálykövetés utáni jóhiszeműségnek hívnák.

2017. jún. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

Hát kérdező, ilyen szépen leírni, hogy miért akarod megcsalni a feleséged, már majdnem megsajnáltalak. De még mielőtt bármit is teszel, vagy nem teszel, vegyél pár dolgot számításba:


Három opciód van

A feleséged mellett szeretőt tartani

B elválni és egyedül felépíteni egy életet esélyt adva magadnak

C új életet kezdeni a másik nővel


Az új nő, új élet hatalmas kockázat. Az egyik hozzászóló leírta miért.

2017. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom beleképzelni magam a helyzetetekbe, pedig 10 éve vagyunk együtt a férjemmel. Igaz, hogy a rózsaszín köd elmúlt, de a szerelem egyáltalán nem, most is szerelmesek vagyunk egymásba, nem azt érzem, mintha a tesómmal élnék együtt akit szeretek, tisztelek de ez más. Viszont nekünk még nincs gyerekünk. Gyerekkel nyilván nehezebb megtartani a szikrát két ember között. Ha most azt mondaná a férjem, hogy szerelmes valaki másba, akkor valószínűleg elengedném vagy inkább elküldeném. Mármint nem világos számomra, hogy azért akarod elmondani, hogy együtt megoldjátok vagy engedélyt kérsz, hogy kiélhesd vele a vágyaidat aztán ha úgy alakul visszamennél a feleségedhez. Előbbi esetben értékelném, hogy őszinte és szeretné megoldani a problémát, hiszen arról nem tehet, hogy belezúgott valakibe. Ebben az esetben próbálnék segíteni több közös programmal, jobban odafigyelni egymásra, néha a gyerekek nélkül elmenni kikapcsolódni. Ha viszont azért állna elém, hogy engedélyezem e, hogy "megkaphassa" a csajt, akkor számomra ennyi volt. Mert ha ő képes felrúgni a családját egy fellángolás miatt, ami valószínűleg elmúlik, akkor én egyedül nem küzdök a kapcsolatunkért. De nálatok már a feleségednek is volt ilyen esete, szóval nem tudhatjuk, hogy reagálna. Nekem nem volt, így nyilván kiakadnék, ahogy te is tetted mikor a nejedről kiderült.
2017. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!