Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Mitől fél pontosan egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől fél pontosan egy olyan ember, aki a párja mellett áll neki ismerkedni, megcsalja?

Figyelt kérdés

A kérdésemre komoly válaszokat szeretnék kapni, olyan emberektől, akik tettek már ilyet. Nem provokatív, komolyan kíváncsi vagyok.


Magam is úgy jártam, hogy a volt párom mellettem kezdett el ismerkedni. Feltűnt, hogy furcsán viselkedik, ezért nyomozgattam titkon, illetve többször megkérdeztem, mi lelte, mi baja, nem boldog mellettem? Egyenes válasz helyett mindig a kifogásokat kaptam. Majd miután lebukott, én voltam a hibás kvázi, mert "hisztiztem". Én kérek elnézést. Nem hisztiztem, csak feltűnt, hogy másképp viselkedik és szerettem volna tudni, mi a gond.


Több ugyanilyen jellegű sztorit olvastam itt is.


Tehát felmérül bennem a kérdés. Adott egy kapcsolat, amiben már nem vagytok boldogok. Nem szeretitek a párotokat. Akkor miért is az a magyarázat, hogy bocsi, gyáva voltam? Mihez? Mitől féltek pontosan? Megmondani, hogy sajnálom, boldogtalan vagyok már veled, mert már nem érzem, amit kellene? Ezt az állapotot miért jó nektek húzni? Boldogtalanok vagytok, akkor miért nem léptek ki? Mi a motiváló erő, hogy bennemaradjatok egy kapcsolatban és inkább leépítsétek azt, közben fájdalmat okozva annak, akit sokáig szerettetek? Miért jó nézni mindamellett, hogy ti is szenvedtek, azt, hogy a partneretek is szenved? Miért jó megutáltatni magatokat a másikkal, ha fény derül a dologra? Ebben mi a jó? Miért így kell elválni valakitől?


Valaki tud erre válaszolni nekem? Mitől fél egy ilyen ember? Attól, hogy egyedül marad? A párja reakciójától netán? De attól miért, ha nem szereti? Megalázni nem fél, de a szemébe mondani korrektül a dolgokat igen?


Ha voltál már ilyen helyzetben, kérlek meséld el, mit éreztél. Nem akarok savazni senkit, pusztán érdekel, ti, a szituáció másik oldalán hogy élitek meg az ilyet? Miért teszitek/tettétek, amit tettetek?



2021. jan. 21. 22:13
1 2 3 4
 21/38 Savlekotő ***** válasza:
13%

Mitől fél pontosan egy olyan ember, aki a párja mellett áll neki ismerkedni, megcsalja?

Semmitől simán egy Hézagtöltő voltál.. el vannak veletek mert olcsóbb mint a prosti,de keresnek valód társat,erre amúgy vannak jelek,és akkor ki kell lépni,ne légy hézagtöltő...

2021. jan. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Látom 1-2 válaszoló azért csak megkezdte a savazást,nembaj.

7 évig voltunk együtt, ennyit arról, hogy milyen érzelmi beállítottságú vagyok és a 21est inkább nem is kommentálom.

Tehát igen, azt mondom, hogy nem segélyt kiáltani kell és ismerkedni, hanem lezarni. Mert sokkal jobban szenved így a "hentes".

Vagy a hentes is kezdjen másfelé nézelődni, amikor a párja elkezdi hanyagolni őt egy harmadik miatt? Ő is kialtson segítségért?

2021. jan. 22. 04:56
 23/38 Savlekotő ***** válasza:
31%
Nem félre kell kúrni neked is ha megcsaltak hanem szakítani kell,vagy bevállalni a nyitott kapcsolatot.. Ha valaki meg ismerkedik az rég beleszarik a házasságába kapcsolatába,max addig marad míg az új nem fix,nők és férfiak is ezt teszik. Sajnos a mai lányok meg lemennek kutyába a szeretet morzsáért is ,első randin ledobják a bugyingót,és csodálják ha használati tárgyként bánnak velük a férfiak.
2021. jan. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Kedves savlekoto, szakítottam is, amint bebizonyosodott a gyanum. De azert alljon mar meg a menet, ne a megcsalt fél felelőssége legyen már a szakítás, amikor még mindig a drága párok viselkednek gerinctelenul.
2021. jan. 22. 05:52
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt a terhet ami a szakítással jár,azt már szívesen átteszi az áldozatra valami kompenzálás lehet a bűntudatra.
2021. jan. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
68%
De jo ezeket a avalaszokat olvasni, nagyon nehez helyzet ez, en is viszonyba bonyolodtam, de akkoriban tavol voltak egymastol, es o a valason gondolkodott, de annyira orolte magat, hogy mindent elorol kell kezdjen, hogy a csaladja mit szol, hogy mi van ha koztunk elromlik, ha en meggondolom magam, hogy visszabb fogta magat. Nem tudom akkor hogy kellett volna viselkednem, talan kellett volna vegyem a lapot es turelmesnek lenni, nem surgetni. De en hisztisztem folyton, hogy miert nem ugy ir mint maskor, vagy hogy ha elvalik velem kellene tobb idot legyen. Most mar belatom, hogy ha valakitol kovetelozol es surgetsz, hisztizel, nem vezet jora. Sot ha feltekeny vagy azzal csak jobban kicsuszik a kezed kozul. Annyiszor voltam feltekeny, hogy mas is van meg kepben hogy paar hetig nem valaszolt, elertem, hogy eltavolodjon, hogy rajojjon hogy hisztis vagyok es ellenorizgetem, mikor meg nem is vagyok a felesege. Most ujra beszelunk, de nagyon hangulatjatol fugg, valtoztam, de neha atesek meg mindig a lo tuloldalara, mert olyan szornyu mikor szerelmes vagy es a masikkal lennel folyton, de lehet hogy pont itt is a turelem kell, mert ha vkiben vmi megszakadt az lassan kell edesgetni vissza. Es ott a feltekenyseg, hogy most mas valakije van es azert hanyagolt engem el. De gyava emberek azok, akik a parjuk mellett felrelepnek es nem mernek aztan lepni, de valahol meg is ertheto, feladsz mindent es a vegen ket szek kozott maradsz. A regi is jo, megszokott, de az uj valt ki beloled valami olyat ami hianyzik az eletedbol, akivel sokkal boldogabb vagy..csak aztan annyira rettegsz, hogy elbizonytalanodsz
2021. jan. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

,, az uj valt ki beloled olyat ami hianyzik az eletedbol, sokkal boldogabb vagy... "


Figyelj, én nem ítéllek el azért, mert szeretői státuszban voltál/vagy.

Viszont amit mondasz, hogy az új vált ki belőled valamit.. Nyilván, valaki, aki évek óta a társad, az nem tud elkápráztatni az újdonság varazsaval, mert sokszor pusztán az izgalom az, amit az új ember társasága nyújt, meg esetleg az, hogy mivel keveset találkoztok, nincsenek konfliktusok, amik egy hosszútávú kapcsolatban előfordulnak, de később ugyanúgy az új ember varázsa is elmúlik és ugyanúgy előjönnek a problémák..

Szóval én ezért félnék szeretői szerepben lenni, mert ha el is hagyná valaki miattam a párját, az ugyanúgy engem is el fog, ha már nem tudok újat mutatni..

Nehéz dolgok ezek.


Köszönöm a véleményeket, hozzászólásokat.

2021. jan. 22. 07:32
 28/38 anonim ***** válasza:
53%

8#, Mi a menekülés ha nem segélykiáltás, te eszes?


Ritka esetben azért van megcsalás, mert úgy több kapcsolata van a másiknak. Tartani szeretőt, akár van szex vele akár nincs, az egy nagy érzelmi plusz. Amikor szeretőm bolt, jobban tudtam sueretni a páromat otthon, mert többet voltam érzelmes állapotban, így az ilyen hangulat jobban jellemző volt rám.

Bár én poliamór vagyok, de ugye ez az alap beállítottsága a természetnek.

2021. jan. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Savlekotő ***** válasza:
46%
Jobb lett volna sajnálatból marad látszat férjnek és paralel a szerelmével van minőségi idő.. Sajnállak mert elég keserű vagy,el kéne engedni nem a volt pasin rúgózni,új pasi vagy hobbi, új élet,túl misztifikáltok mindent és magatokkal csesztek ki,az élet ennél racionálisabb..
2021. jan. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Fogalmad sincs sem rólam, sem a kapcsolatunkról, egyébként meg össze - vissza beszélsz.

Kicsit vicces, hogy a megcsalt fél általában be van állítva gonosznak, unalmasnak, sárkánynak, "keserűnek".

Nem fogok neked elkezdeni magyarázkodni és a kérdés sem az volt, hogy ÉN milyen LEHETEK vajon és mivel töltöm szakítás óta az időt, hanem érdekelt ez a jelenség úgy általánosságban,mert én nem tudnék ilyet tenni, ennyi. Azt meg végképp nem írtam sem én, sem más, hogy bárki is látszatból meg "sajnálat"ból maradjon együtt valakivel. A kérdés lényege pont az, hogy valaki miért nem zárja le korrekt módon a kapcsolatát, ha úgy érzi, hogy nem megy, ahelyett, hogy "sajnálatból" marad valaki mellett. De úgy látom, meghaladta a topik a szövegértési és szellemi képességeidet.

2021. jan. 22. 19:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!