Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Vajon visszafogadja a neje és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Viki13 kérdése:

Vajon visszafogadja a neje és lehetnek még boldogok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Új vagyok itt, ez az első kérdés, amit írok ezen az oldalon.


4 éve vagyunk együtt a párommal, ebből 2 évig a szeretője voltam, 2 éve viszont már együtt élünk, elhagyta a feleségét 28 év házasság után. A gyerekeik felnőttek, kihűlt a házasságuk, ami egyébként mindig jól működött, de már csak a megszokás, a barátság és a kényelem tartotta őket össze. Egy ideig ment a huza-vona, párom többször meggondolta magát, hogy kivel is szeretne élni, ami 55 évesen talán érthető is. De ez egy minden elsöprő szerelem volt, ezért végül 2 évvel ezelőtt mellettem tette le a voksát. (Hozzátenném, én fiatalabb vagyok nála, 43 éves) A neje persze összeomlott, csak nagy nehezen tudta magát újra felépíteni. Időközben aztán volt már néhány rövidebb kapcsolata is, szóval úgy tűnik, tényleg valamennyire önállósodott. (Ő egyébként most 59 éves). Mi pedig kibéreltünk egy családi házat és egészen eddig boldogan éltük a mindennapjainkat...


Ők a nejével az elmúlt 2 évben szinte semmit nem beszéltek egymással, a nő nagyon elzárkózott minden kommunikációtól. Aztán pár hónapja összefutottak egy rendezvényen és a párom azóta teljesen megőrült! Hirtelen rájött, hogy mégis a nejével akarja leélni az életét!! Egyetlen találkozó és beszélgetés után!!!


Talán az volt a baj, hogy annak idején nem volt megfelelően lezárva ez a házasság, nem volt átbeszélve és feldolgozva a szakítás... nem tudom. Az biztos, hogy addig a napig, amíg nem találkoztak, mi a legnagyobb boldogságban és szerelemben éltünk együtt. Aztán egyszercsak szembejött vele a múltja és most hirtelen mindent borítani akar. Szakított velem egy hónapja, de azóta is együtt élünk, mert a neje egyenlőre nem akarja visszafogadni, én pedig csak 1 hónap múlva tudok új lakásba költözni. A mai napig egyébként nagyon kedves velem, de ahogy mondja, hirtelen felébredt és elmúlt az irántam érzett szerelme. Mindent együtt csinálunk a mai napig, együtt is alszunk, ugyanúgy viselkedünk egymással, mint előtte. Csak tudjuk, hogy ez már csak néhány hétig tart. A feleségével azóta folyamatos kapcsolatban vannak, minden nap írogatnak egymásnak, de valamiért még nem fogadja vissza a nő. Vagy csak időre van szüksége, vagy kéreti magát, vagy bizonytalan, nem tudom. Ezeket a kérdéseket nem teszem fel a páromnak, lehet hogy nem is válaszolna. Ő kitartóan ostromolja a nejét továbbra is, ez biztos.


A kérdésem hozzátok a következő lenne: szerintetek vissza fogja fogadni a felesége? Mennyi esélyt adnátok ennek? A ház egyébként a nő nevén van és egy esetleges váláskor még elég sok pénzt is kapna... Tehát azt a verziót kizárhatjuk, hogy a pénz miatt fogadná vissza a férjét, legfeljebb azért, hogy ne egyedül élje le az életét... Nyilván a bizalom már elveszett, de 28 év az mégis csak sok. Ti belemennétek egy ilyen kompromisszumba ennyi idősen??


Még szeretem őt, nekem ő volt az IGAZI, de már nem reménykedem a folytatásban. Ezek után én sem tudnék benne megbízni, szóval tudom, hogy a legjobb, ha lezárjuk a kapcsolatot. Ettől függetlenül mérhetetlenül fáj, hogy lehet, hogy ő újra boldog lehet a nejével ennyi hazudozás, átverés és megcsalás után is... Szerintetek van erre esély? Lehetnek még boldogok??


Válaszokat leginkább az 40-50-60-as korosztályból várok, esetleg olyan nőktől, akik átéltek már hasonlót. De minden vélemény érdekel!


Köszönöm!



2022. febr. 14. 09:59
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem semmi csodálkozni való nincs ebben.

Eleve szeretők voltatok, tehát 2 évig nem zavarta, hogy csalja a nejét.

Aztán mégis megpróbálta Veled, de közben rájött, hogy a Ti kapcsolatotok sem fenékig rózsaszín, ahogy sokan gondolják, akik egyik kapcsolatból ugranak a másikba.

Teljesen más egy olyan kapcsolat, ahol csak a szépet és a jót kapod a másikból, vágyódsz rá, és egy olyan, amiben már együtt éltek, és mindig ott van a másik, a hibáival és a rigolyaival együtt.

Már nem vagy tiltott gyümölcs, megkapott, elmúlt az újdonság varázsa, és rájött, hogy tökéletes kapcsolat nincs, mindenben vannak hibák, csak az egyikben ilyen, a másikban olyan.

Most úgy érzi, hogy mégis a felesége volt az igazi, hiszen lehúztak egy fél életet együtt. A kapcsolatuk valódi mivoltàba úgysem láthatsz bele, de 2 év nem versenyezhet 28-al, ami valószínűleg egy idő után beszürkült.

Ha esetleg még sem fogadná vissza a felesége, képes lennél meg vele élni, tudva, hogy csak szamár vagy ló hiányában?

2022. febr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
100%
Várjál már! 2 éve veled él, de el sem váltak? Aha... Kétlem, hogy így valaha is komolyan gondolta volna veled. Kellett egy kis újdonság, ennyi. Most már menne vissza a megszokott kényelmes kis életébe.
2022. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
92%
Egy valamit sosem értettem: miért várja el minden szerető a félrelépő féltől, hogy ő majd vele gerinces, egyenes és őszinte lesz? Nem égbekiáltó, hogy a feleségét folyamatosan hazugságban tartja? És mindenki ráakad (arra is) a mézesmadzagra...
2022. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:

A pénz miatt nem akart elválni a párom... Rengeteget kellett volna fizetnie a nejének, így viszont csak havonta támogatta egy kisebb összeggel. Azt viszont nem hiszem, hogy nem gondolta velem komolyan, tényleg elkezdtünk felépíteni együtt egy közös életet és nem hazudta a szerelmet + boldogságot.

A mi kapcsolatunknak vége, ez 100%. Nem folytatnám vele már soha többé, elveszett a bizalom. Még szeretem őt, persze, de fel fogom dolgozni idővel a szakítást. Ami most a legjobban fáj, hogy ennyi huza-vona után a neje még képes lenne megbízni benne és új esélyt adni neki?? Vagy a boldogság már eleve kizárva?

Igazságtalan az élet...

2022. febr. 14. 10:31
 5/64 anonim ***** válasza:
37%

Tüske szerintem mindig is benne marad, de lehetnek boldogok. Ne érezd magad "lónak", hiszen veled 2 teljes értékű évet töltött, míg vele 28 év után érezte, hogy kevés.


Várható volt, hogy a barátod idővel dobbantani fog, hiszen a hűség és őszinteség nem az erénye.

2022. febr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
85%
A múltja az övék, te ezt nem vehetted el tőle, ez sokkal erősebb kötőanyag, főleg, ha ők előtted is jóban voltak. Ahogy írja az első válaszoló, már elmúlt a varázsod, elmúlt a fellángolás, már nem vagy olyan érdekes, felébredt ő is, visszatalált önmagához. A feleségével a magasságokat és mélységeket is megélték. Sok férfi csak ekkor döbben rá, hogy a felesége sokkal többet jelentett neki. Ez azoknál van akik csak fellángolásból voltak a szeretővel. (Akiknek eleve rossz volt a házasságuk, azok nem mennek vissza, max 1-2 év és lecserélik a szeretőt is). Nagyon sokszor ez a forgatókönyv, csak sokan azt hiszik, hogy nekik sikerül.
2022. febr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:
Ezzel azt mondod, hogy visszafogadja a neje? Van értelme?? Én csak magamból tudok kiindulni, hogy abszolút nem tudnék benne megbízni már, ezért vagyok kíváncsi más véleményekre is.
2022. febr. 14. 10:41
 8/64 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy félreérthetően tettem fel a kérdést: engem kifejezetten a feleség oldala érdekelne, mert abba nem látok bele. Meg fog tudni bízni újra a férjében? Van egyáltalán bármi oka 2 év után visszafogadni, miután már ő is megerősödött és önállósodott? Nem gyűlölte meg a férjét a sok hazugság miatt? Nem lesz folyamatosan féltékeny, hogy a férje eldobta őt egy fiatalabb nőért? Nyilván nem lehetett tökéletes a házasság, ha én bele tudtam mászni... És ha nincsenek feldolgozva a múltbeli gondok, plusz ez a 2 év sérelem, valamint ha nincsenek lefektetve az új szabályok a jövőre vonatkoztatva, szerintem halálra van ítélve ismételten a házasságuk. De lehet, hogy csak naiv vagyok.
2022. febr. 14. 10:47
 9/64 anonim ***** válasza:
76%
Nem voltam még ilyen helyzetben, de azt gondolom, hogyha egyébként jó kapcsolatuk volt akkor igen, 59 évesen simán vissza fogadhatja. Ennyi idősen már nem olyan egyszerű új életet kezdeni. Jobb a biztos, megszokott. Elkönyveli annak, hogy 30 év alatt ennyi kellett a férjének, de még ezek után is hozzá vezet az útja és ennyi..
2022. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen idős korukra az emberek azért kezdenek lenyugodni, és ritka, akinek van ereje/kedve a nulláról felépíteni egy életet. Ha belátja a feleség, hogy a férjének ez egy egyszeri kanyar volt a kapuzárási pánik miatt, szerintem simán visszafogadhatja, és még csak őrülten tartania sem kell a hűtlenségtől (ha tényleg ez volt az egyetlen). A leírásod alapján itt most nem arról van szó, hogy a félrelépés egy jellemhiba a pasinál, nem 20-30 évesek, itt most inkább arról van szó, hogy 25 év házasság után a pasi (tévesen) azt gondolta, hogy lehet még jobb (de nem).
2022. febr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!