Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit gondoltok? Szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok? Szerintetek egy kapcsolatnak azonnal vége, ha valamelyik fél fizikailag bántalmazza a másikat?

Figyelt kérdés

Pár hónapja volt szerencsém azon kevesek közé tartozni, akik egy interaktív színházi előadáson vettek részt. Ezt úgy kell elképzelni, hogy volt egy jelenet, ami után a moderátor kérdéseket rakott fel a nézőknek. Ezek a kérdések a történethez kapcsolódtak, de a saját véleményünkre voltak kiváncsiak. Nem rendes színházban voltunk, hanem egy előadóteremben, aminek a két oldalára voltak felsorakoztatva a székek. A kérdéseknél az egyik oldal az igen, a másik pedig a nem volt. Összesen 42-en voltunk ott, pontosan ennyi székkel is, szóval tényleg ne képzeljétek el valami óriási dolognak ezt. Miután a moderátor feltette a kérdést, először is az oldalt kellett kiválasztanod. Ha éppen a véleményeddel ellenekező oldalon voltál, értelemszerűen átmentél a másikra. Nem kellett leülni, ha nem akartál. Gyakran hely se volt. Kérdések között pedig volt kettő olyan, ahol én személy szerint kifejezetten felcsesztem magam.

Az egyik kérdés úgy hangzott, hogy egy kapcsolatnak azonnal vége van-e, ha a férfi megüti a nőt. Megszámoltam, heten!!! voltunk azon az állásponton hogy nem, nincs. Az érvek jöttek. A nem mellett az szólt, hogy az ütés lehet egy helyrerázó pofon is, aminek például nincs bántalmazó szándéka. De az is, hogy a férfi lehet annyira ideges, illetve a párja lehet annyira tapintatlan, hogy azt az ütést megérdemelje. Én azzal érveltem, hogy a férfinek is ugyanolyan érzései vannak mint a nőknek. Egy pofon pontosan ugyaolyan rosszul tud esni egy férfinak, mint egy nőnek. A moderátor nem is értette ezt igazán, azt hitte, hogy ezzel az érvemmel a másik oldalra tartozok. De nem, ennek ellenére is azt gondolom, egy pofon néha igenis bele tud férni egy kapcsolatba.

A következő kérdés ezt a feltevést megfordította. Egy kapcsolatnak azonnal vége, ha a nő megüti a férfit?

Na, a 42 jelenlévő néző közül a legtöbb, nagyjából a háromnegyede átjött arra az oldalra, hogy attól még nincs vége. Leginkább nők voltak, de a férfiak közül is jószámmal gondolták ezt. Az érvek között elhangzott hogy a férfinak ezt bírnia kell, a férfi ha egy pofont kap, azt megérdemli, meg ugye lehet az játszásból is. De olyan alpári szöveg is elhangzott, amit nem tudtam hova tenni. "Ha engem megüt egy nő, nagy dolog. Picikét piros lesz az arcom és kész, férfi vagyok, bírnom kell. De ha én ütök meg egy nőt... na az akkor talán fel sem kel!"

Ti melyik kérdésnél hova állatok volna? Mivel érveltek ez mellet?



2019. aug. 5. 23:46
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Többnyire nincs vége
2020. máj. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Sajnos legtöbbször nem.
2021. jan. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés nem úgy lett feltéve, hogy egy játékos pofont lehet-e tolerálni!

Ha engem csak egyszer is, dühből megütne a férfi, ott részemről vége lenne a kapcsolatnak. Nyilván én sem pofonokkal rendezem a nézeteltéréseim, a másiktól is elvárom, hogy legyen annyira kultúrember, hogy normálisan megmondja, ha valami nem tetszik és nem engedi állat módjára szabadon az indulatait.

Aki egyszer megteszi, megteszi máskor is. Minden bántalmazó kapcsolat egy pofonnal kezdődik. Ahol hagyják, ott jön a többi is.

Én nem szeretnék ilyen embert magam mellett! Még szt sem tolerálom, ha felemeli a hangját velem szemben és rám ordít. Ilyen történt már, na ott azonnal helyre lett téve az illető. Aki szeretett, az megértette és többé nem volt hangos szó, mert nem akart elveszíteni. Itt kell meghúzni a határt. Talán ennek köszönhetem, hogy nem volt bántalmazó kapcsolatom. Ehhez önbecsülés kell.

2021. jan. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Szerintem igen!!!! De sokszor látni,hogy összevert asszony,megszúrkált pasi nem dobja fel a párját. Kialakúl a mentegetés..."rossz napja volt csak". Sok (nem megfelelő körűlmények közé szűlt)gyesen lévő anyuka tud durván viselkedni....pasinak előadja azért bántja mert a gyerekkel/főleg gyerekekkel sok a baj idegileg kikészítik.
2021. febr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!