Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a baj, vagy a barátnőm tényleg betegesen hisztizik?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, hogy rettenetesen hisztis, de néha el tud bizonytalanítani, ezért jó lenne 1-2 kívülálló véleménye.

A konfliktusaink fő oka a volt barátnőm. Tudni kell, hogy őt megerőszakolták a kapcsolatunk alatt egyszerre 2-en is, mindkettő börtönben van, pedig azt mondták, hogy az exem akarta, csak másnap megbánta, hogy megcsalt és ezért mondta, hogy erőszak.

Más okból szakítottunk, de nem haragban váltunk el, néha beszélünk. A múlt héten felhívott, hogy nagyon rosszul van, nem elégefett a pszichiáterével, én meg találkoztam vele és megadtam neki a pszichológus ismerősöm számát segítség képpen.

A mostani barátnőm pedig ezen kiakadt. A történet alapos ismerete nélkül kijelentette, hogy az exem egy ócska ribi, aki simán csak megcsalt, egy erőszak áldozat nem merne úgy öltözködni, és nem járogatna egyetemre mint ő, és ezzel az erőszakos sztorival akar még mindig a közelembe férkőzni, ő átlát az ilyen női dolgokon.

Egyik nap munkahelyen voltam, amikor felhívott, és elgyengülő hangon mondta, hogy nagyon sírós kedve van, és olyan rossz előérzete van, hogy valami megmagyarázhatatlan rossz fog történni, balesetet szenved valaki, vagy ilyesmi. Kérdeztem mire alapozza, de azt mondta, hogy csak ilyen sírósan kelt. Mondtam, hogy nyugodjon meg, foglalja el magát és visszamentem dolgozni, mert sok dolgom volt.

Amikor hazamentem, hangosan zokogva várt, és üvöltve mondta el, hogy bezzeg annak a qrvának (az exemnek) azonnal ugrottam, amikor rosszul érezte magát, de őt nem tudtam megnyugtatni, csak leráztam mint egy utolsó senkit. Nyitott ablak mellett üvöltötte, hogy reméli, gátszakadást kapott az erőszaktól az a liba, és miért nem tudok vele soha annyit törődni, mint vele.


Én összecuccoltam és eljöttem egy haveromhoz. Terrorban érzem magam, ugyanakkor ha belegondolok, tényleg lehet, hogy kicsit furcsa helyzet, hogy beszélőviszonyban vagyok az exemmel és nehéz neki kezelni.


Szerintetek?


23/L a barátnőm, én 27/F


2019. aug. 19. 15:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem eltúlozta a dolgot, viszont őt annyiban meg lehet érteni, hogy az előző kapcsolatodat le kell zárni. Másrészt az is bántó, hogy a másiknak rögtön ugrasz, ő meg annyival félre van tolva, hogy hisztis. Nem a te felelősséged a másik csaj, ebben is igaza van. Jelen állás szerint úgy néz ki, hogy tényleg kötődsz az előzőhöz, és ezt sérelmezi. A féltékenységét ragaszkodásnak kéne felfognod, nem hisztinek. Ha foglalkoznál vele őszintén, és lezárnád a múltat, akkor nem lenne ilyen. Ez nem kisajátítás, nem kapcsolatfüggőség... neked sem esne jól, ha ő ugrana egy exhez, és lekezelne azzal, hogy hisztis vagy.


Bocs a nyers fogalmazás miatt. Segítségképp írtam.

2019. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
59%

A csaj reakciója szélsőséges. De magamra ismerek benne. Én akkor voltam ennyire szélsőséges már, amikor a párom a századik ilyen dolgát tolta, hogy minden csaj érdekesebb volt, pláne az exe (meg is csalt, de az most éppenséggel nem releváns). Azt éreztette velem, hogy mindenki fontosabb és hogy nem tart annyira sem tiszteletben, hogy ennyit megtegyen értem, hogy nem nőknek irogat, pláne nem az exének (félreértés elkerülése végett, az irkálások nagyon is kétértelműek, flörtölősek voltak, nem az én agyszüleményem volt). Először kértem szépen, majd kevésbé szépen, majd amikor annyira eluralkodott rajtam a harag, már én is ilyen szinten beszéltem és totál kidordultam magamból. Már nem tudtam másképp kifejezni, hogy mennyire bántja a lelkem a viselkedésével.

Szóval el tudom képzelni könnyen, hogy a barátnőd hasonlón megy keresztül.

Ha szereted, miért cseszteted a kapcsolatod határait? Az exed is felnőtt, akármi is történt vele, muszáj egyedül boldogulnia. Engedd el.

30n

2019. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Csak barátilag kötődöm az exemhez, és ha gond van, nyilván segítek annyival, hogy megadom egy szakember elérhetőségét vagy ilyesmi, nem alszom ott és védelmezem, nem adok neki pénzt, vagy ilyesmi. Nem hinném, hogy bármilyen szabályzat lenne arra, hogy nekem hogyan kell kezelnem a volt kapcsolataimat. Soha nem flörtöltem vele és semmi kétértelmű dolgot nem csináltam.
2019. aug. 19. 15:53
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Még egy lábjegyzet az előző kommenthez:

A kulcs, hogy ő nem érzi magát jelenleg érzelmileg biztonságban. És tényleg nem segíted a helyzetet azzak, hogy félretolod őt, letudva annyival, hogy hisztis. Ez inkább vészkiáltás már, hogy figyelj már rá is.

2019. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

És mi van, ha tényleg hisztis?

Annyit tudni kell, hogy egyszer sem közölte normálisan, hogy nem szeretné, hogy beszéljek vele, vagy rosszul esik neki, végig azt mondta, hogy szerinte a csaj egy qrva, aki vissza akar szerezni, és soha nem erőszakolták meg.

2019. aug. 19. 15:56
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

Ez érthető Kérdező, csak ezt egy "raging bitch" üzemmódban nem fogod tudni megértetni vele. Neki ez vörös posztó. Gyanítom volt már ilyen jellegű csalódása korábban.

Ha úgy érzed, meg akarod menteni a kapcsolatot, ülj le a pároddal, beszéljétek át, fektessetek le szabályokat. Illetve foglalkozz vele többet, a kapcsolattal. Ha viszont úgy érzed, hogy nem fér bele neked (valahol ez is megérthető), akkor szakíts.

2019. aug. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igazán érzem menthetőnek, többet pedig nemigen tudnék foglalkozni vele, konkrétan el volt kényeztetve általam, anyagilag és érzelmileg is. Minden pénzemet rá költöttem, és könyörögtem, hogy higgyen nekem, hogy szeretem, és vezekelnem kellett, hogy más alkatú és más öltözködésű exeim voltak, mint ő, tűrtem egy ideig azt is, hogy azt akarta, hogy kérjek bocsánatot azért, hogy a volt barátnőimmal nők tucatjait bántottam meg, mert azt látták, hogy csak a vékony, trendi, egyetemista lányok érnek bármit is.
2019. aug. 19. 16:03
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Na így már másabb a sztori. Így viszont azt mondanám én is, hogy ez sok és lehet jobb külön. 30n
2019. aug. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen egyetértek 6-ossal. Két ember mondja ezt neked, a lányon látszik hogy emiatt van baja. Becsüld meg, hogy ennyire ragaszkodik, nem ér annyit az a barátság, hogy a kapcsolatodba bizalmatlanság jöjjön. Már most sem bízik, mert érzi ezt a szabadságvágyad, hogy te akkor is segíteni akarsz, és inkább a kapcsolat kárára, mint hogy a barátság múljon. Ebből következtet rá, hogy érzelmileg nem szakadtál el. Tökmindegy mi nem történt, ahogy érvelsz azon látszik, hogy fontos neked a régi. Érzi hogy most ő is pontozva van, és vissza lett értékelve... Ha szerinted ez hiszti, akkor nem érted mi zajlik benne. Férfiként mondom hogy teljesen jogos női reakció! Ezzel mutatja ki az érzelmeit. Örülj hogy így ragaszkodik.

41F

2019. aug. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
60%
Valóban egy hisztis, idegbeteg liba. Ne menj vissza.
2019. aug. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!