Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Betegesen féltèkeny, viszont...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Betegesen féltèkeny, viszont szeretem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 èves vagyok, 1 hònapja vagyunk együtt a baràtommal, azelőtt pedig màr fèl ève beszèlgettünk.

A baràtom betegesen fèltèkeny, amit eddig nem vettem èszre vagy nem akartam. De mostmàr nyilvànvaló szàmomra, hogy ez ìgy nem normàlis.

Sokszor hazugsàggal vàdol, ha baràtnőimmel talàlkozgatom, akkor hìvosgat, milliòszor bizonygatnom kell, hogy szeretem őt, komolyan szeretem. Nem szereti, ha fiùkkal beszèlgetek, fèlt mindentől. Most lehetősègem van munkàt vàllalni, de őt zavarja ez, mert fèltèkeny, fèl, hogy kikezdenem velem. Azt mondja bìzìk bennem, csak ezektől a helyzetektől fèlt engem.

Òràk hosszàt akar velem beszèlgetni, mikor èn aludni mennèk màr. Zavarja, hogy főiskolàra jàrok, zavarja, hogy tanàr leszek a jövőben, zavarja a tanulmànyi kiràndulàsaink. Fèltèkeny a baràtaimra, a tanàraimra, mèg az idős bàcsikra is.

Beszèltem vele erről ès kèrtem, hogy vàltozzon, de az volt a felelete, hogy mindig ő vàltozzon, vàltozzam èn is. Megkèrdeztem tőle, hogy mond csak, nyugodtan èn min vàltoztassak? Azt mondta, hogy könnyìtsem meg a helyzetèt, legyek megèrtő, mesèljek neki el mindent rèszletesen, kerüljem az olyan helyzeteket, ne szòljak fiùkhoz.

De èn ìgy nem èrzem jòl magam, fèlek, hogy ebből komolyabb problèmàk is lesznek.

Èn is fèltèkenyebb tìpus vagyok, de nem kèrtem soha, hogy mutassa meg a magànbeszèlgetèseit, miközben ő megkèrt erre engem. Szoktam kèrdezősködni èn is, de nèha màr csak azèrt, mert szerinte az, hogy ő fèltèkeny, az a szeretet jele. De èn megbìzom benne, ès nincs szüksègem arra, hogy egy nap elmondja ezerszer, hogy szeret, arra sincs, hogy bizonygasson nekem.

Szeretem őt, viszont megfolyt. Bűntudatom van emiatt, hogy ìgy èrzem, gondolkoztam màr azon, hogyan kellene ezt megoldani. De ha nem fog ez menni, akkor szakìtani szeretnèk. Viszont nagyon fàj, ès neki is fàjna, megbàntanàm ès tudom, hogy csalódott lenne. Nem tudom, hogy mihez kezdjek. Valakinek van hasonló törtènete? Szerintetem van erre megoldàs?



2019. júl. 10. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hmm érdekes, kb én is hasonló vagyok mint a barátod, bár nem ilyen durva.

Igazából itt az lenne az első lépés a barátodnál, hogy rájöjjön, hogy betegesen féltékeny, és hogy ez mi miatt van. Valószínű önbizalomhiány miatt, és lehet a szüleivel se volt jó a kapcsolata.


Viszont amíg nem jön rá, hogy nem miattad féltékeny, hanem saját maga miatt, nem sokat lehet tenni. Te semmiféleképp se változz meg, maximum annyiban, hogy többször ülj le vele beszélgetni "lelkizni", és beszélgessetek a kapcsolatotokról.

2019. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt az életemnek egy szakasza, ahol majdnem ennyire betegesen féltékeny voltam. Súlyos önbizalom hiány, ez volt a háttérben. A kapcsolatnak szakítás lett a vége, ami nagyon fájt, de ma már azt mondom jól tette a lány.

Te ne változz emiatt, mert azt csak az éned fogja megsínyleni! Ülj le a barátoddal beszélni, és ezt amit te ide leírtál, mond el neki is. Mond meg, hogy szereted, vele tervezel stb. de ez amit csinál kiöli belőled az egészet. Mond meg konkrétan, ha ezen nem változtat, vége lesz. Mert ez nem kóser. Az, hogy ne beszélj fiúkkal, az nem normális! Így nem lehet élni.

Tudom, hogy szereted, de ha ez nem változik, szakíts vele, met ez az egész helyzet a te lelki világodat fogja megkárosítani.

2019. júl. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Le leszek pontozva, de menekülj ebből a kapcsolatból. Ez csak rosszabb lesz. 1 hónap után úgy érzed megfolyt, szerinted mi lesz később? Zavarja, hogy főiskolára jársz, zavarja, hogy találkozol a barátnőiddel, stb. Semmi nem fog neki tetszeni, amikor nem vele vagy, és nem bizonygatod neki, hogy mennyire szereted. Őt levakarni sem lesz egyszerű. Szerencsés esetben nem fog zaklatni, de jó eséllyel fog érzelmileg zsarolni. Persze megpróbálhatnál segíteni az ő beteges féltékenységén, de ezt csak akkor tedd, ha a saját magad ellensége vagy. A féltékenysége nem a te problémád, hanem az övé. Neki kellene magával kezdeni valamit.
2019. júl. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs megoldás.

Mi az, hogy mindent mesélj el neki részletesen? A francokat! Az ilyen ember beteg. Ha ilyen rövid idő után így viselkedik veled, akkor később majd hét lakat alatt elzárva fog tartani. A féltékenység nem a szeretet jele, nagyon nagyot téved.

Szeretetből nem korlátozhatjuk a másik személyes szabadságát. Márpedig a "ne beszélgess fiúkkal" és a "ne vállalj munkát" nem a csupa jó szándék, féltés és szeretet jele, hanem kőkemény birtoklási vágy. Övé vagy.

Az a kérdés, hogy ez neked megfelel, vagy nem.

2019. júl. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal szakíts!!!!

Fiatal vagy még, nincs még összahesonlítási alapod, de amit leírtál, nem egy egészséges helyzet.

Tudom, hogy vannak pillanatok, mikor a világ legcukibb férfija, pont olyan, akire mindig is vágytál...

Aztán évek alatt a szörnyeteg kerekedik felül.

Lelki terror, elszigetel először más férfiaktól, aztán a barátnőidtől, aztán rosszasbb esetben a családodtól is.

Elveszi az önbizalmad, addig sulykolja beléd ezt a "téged meg kell menteni helyzetektől, mert nélküle életképtelen vagy" dolgot, amíg magad is elhiszed.


Kívülről látni ezt sokkal könnyebb. Én felnőtt fejemmel kerültem ilyen szituációba, még a felismerés után is egy év!!! kellett, hogy összeszedjem magam és kilépjek.


36N

2019. júl. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ha 1 hónap kapcsolat után már a baratnoiddel is alig találkozhatsz és dolgozni sem akar elengedni, akkor mi lesz később? Komolyan, őszintén, mit vársz ettől hosszú távon?

Majd ha a saját anyádtól és eltilt és szarrá ver otthon, mert köszöntél a boltban a pénztárosnak (aki férfi), akkor gondolj vissza erre. 1 hónap után még könnyebben ott tudod hagyni.

Később tudod mi lesz? Ha szakítasz se fogod tudni leràzni, követni fog, erőszakoskodni és félve mehetsz ki az utcára is.

Nagyon sok példa volt már ilyen kapcsolatra, mind úgy indul, mint a tiéd.

Szerinted normális, hogy nem akar elengedni dolgozni sem? Ha 1 hónap után ilyen, akkor semmi jóra ne számíts, a legnagyobb jóindulattal mondom, hogy hagyd ott, amíg tudod.

Mindenkitől el fog tiltani és az egész életed ràmegy.. Nem lesz itt barátnőzés pár hónap múlva már.

2019. júl. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit szeretsz egy ilyen utolsó hulladék jellemen, aki képes így viselkedni azzal, akit állítólag szeret? Ha van egy kis eszed, akkor félreteszed az érzelmeid és szakítasz, még mielőtt tönkretesz. De persze ha szeretnéd elcseszni az életed, szíved jöga, akkor adj még neki egy esély, meg aztán még nyolcvanat, várd meg azt, hogy mindenkit elmar mellőled, leépíti az önbecsülésed, tönkreteszi a jövődet azzal, hogy eltilt a tanulmányaidtól és a munkától és belemanipulál abba, hogy mindenben tőle függj.. Mert egy ilyen undorító szemétládánál ez csak idő kérdése. És baromira mindegy, mennyi jó tulajdonsága van mellé, ezt soha semmi nem fogja ellensúlyozni.
2019. júl. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem féltékenység, hanem beteges uralkodási mánia. Őszintén, szerinted együtt kéne lenni egy olyan partnerrel, aki sem a tanulmányaidat nem támogatja, sem azt, hogy dolgozz? Ezek teljesen alapvető dolgok, 18 évesen igenis tanulj mellette dolgozz ha tudsz. Ne hagyd, hogy bárki visszahúzzon.

Egyik barátnőmnek ugyanígy indult a kapcsolata. Behódolt a pasinak, aztán mire rájött, hogy ez gáz, addigra már ott volt a harmincas évei elején, úgy, hogy soha egy napot nem dolgozott és egy forintja sem volt. Pont ezt akarják elérni az ilyen férfiak, hogy teljesen tőlük függj. Szépen fokozatosan elmar a barátoktól és a családtól és segítségét sem tudsz kérni később, ha elhagynàd.

18 évesen inkább legyél szingli, mint hogy egy ilyennel legyél.

Egy normális kapcsolatban nem vagy pórázon, hanem megbíztok egymásban és támogatjátok a másikat (legyen az a főiskola vagy egy vágyott munkahely)

2019. júl. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!