Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a baj, vagy a barátnőm tényleg betegesen hisztizik?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, hogy rettenetesen hisztis, de néha el tud bizonytalanítani, ezért jó lenne 1-2 kívülálló véleménye.

A konfliktusaink fő oka a volt barátnőm. Tudni kell, hogy őt megerőszakolták a kapcsolatunk alatt egyszerre 2-en is, mindkettő börtönben van, pedig azt mondták, hogy az exem akarta, csak másnap megbánta, hogy megcsalt és ezért mondta, hogy erőszak.

Más okból szakítottunk, de nem haragban váltunk el, néha beszélünk. A múlt héten felhívott, hogy nagyon rosszul van, nem elégefett a pszichiáterével, én meg találkoztam vele és megadtam neki a pszichológus ismerősöm számát segítség képpen.

A mostani barátnőm pedig ezen kiakadt. A történet alapos ismerete nélkül kijelentette, hogy az exem egy ócska ribi, aki simán csak megcsalt, egy erőszak áldozat nem merne úgy öltözködni, és nem járogatna egyetemre mint ő, és ezzel az erőszakos sztorival akar még mindig a közelembe férkőzni, ő átlát az ilyen női dolgokon.

Egyik nap munkahelyen voltam, amikor felhívott, és elgyengülő hangon mondta, hogy nagyon sírós kedve van, és olyan rossz előérzete van, hogy valami megmagyarázhatatlan rossz fog történni, balesetet szenved valaki, vagy ilyesmi. Kérdeztem mire alapozza, de azt mondta, hogy csak ilyen sírósan kelt. Mondtam, hogy nyugodjon meg, foglalja el magát és visszamentem dolgozni, mert sok dolgom volt.

Amikor hazamentem, hangosan zokogva várt, és üvöltve mondta el, hogy bezzeg annak a qrvának (az exemnek) azonnal ugrottam, amikor rosszul érezte magát, de őt nem tudtam megnyugtatni, csak leráztam mint egy utolsó senkit. Nyitott ablak mellett üvöltötte, hogy reméli, gátszakadást kapott az erőszaktól az a liba, és miért nem tudok vele soha annyit törődni, mint vele.


Én összecuccoltam és eljöttem egy haveromhoz. Terrorban érzem magam, ugyanakkor ha belegondolok, tényleg lehet, hogy kicsit furcsa helyzet, hogy beszélőviszonyban vagyok az exemmel és nehéz neki kezelni.


Szerintetek?


23/L a barátnőm, én 27/F


2019. aug. 19. 15:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
41%

Jól döntöttél.

Ilyet tapló viselkedést néz szabad tolerálni.

Minden exedre ugrik? Beteg, erőszakos, kisajátító.

2019. aug. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
90%

Én megértelek. Engem eleve zavart volna, ha a párom ilyen stílusban beszélt volna az exemről és ilyen véleménye lett volna róla úgy, hogy konkrétan nem is ismerte és csak féltékenységre épített feltételezés az egész. Nálam már ez is kiverte volna a biztosítékot, függetlenül attól, hogy van-e bármi alapja vagy sem. Egy párkapcsolat alapvetően két emberről szól, viszont x éves kor után már mindkét embernek van egy múltja, amit magával visz és ezt egy intelligens ember kezelni tudja. Aki ezt nem tudja elfogadni, az szerintem még nem érett meg egy normális kapcsolatra vagy van valamilyen lelki problémája. Az pedig már csak a hab a tortán, ha valaki még elkezd kombinálni és mindenféle sztorit kitalál, hogy magát nyugtassa vagy a másikat lejárassa.

Sosem értettem, hogy miért kellene kötelező jelleggel utálni a volt párt, miért kellene rögtön minden kapcsolatot megszakítani, felé se nézni vagy emberszámba sem venni. Én azt gondolom, hogy az a legideálisabb, ha sikerül egy normális, emberi viszonyt kialakítani az exszel. Nem kell puszipajtásnak lenni, de nem értem, hogy a harag vagy a civakodás stb. miért lenne jobb. Ha valakivel együtt töltöttél egy huzamosabb időt, szerettétek egymást stb. és sikerült normális emberi módon elválni egymástól, akkor szerintem teljesen normális, hogy tartjátok a kapcsolatot, beszéltek vagy adott esetben segítségért fordultok a másikhoz, mert egykor fontosak voltatok egymásnak. Feltételezem, hogy amikor az erőszak történt, akkor még egy boldog kapcsolatban éltetek és akkor te voltál a legfőbb bizalmasa, te voltál ott mellette. Szerintem tök logikus, hogy hozzád fordult ezzel (pláne, hogy nem haragban váltatok el), mert te tisztában vagy a történtekkel. Segítséget kért és te segítettél neki. Szerintem ez teljesen normális és ettől még nem kell rögtön arra gondolni, hogy még nem szakadtál el tőle érzelmileg stb., érző ember segít egy ilyen szituációban, bárkinek.

Viszont a barátnőd viselkedését már nem tartom normálisnak. Nem értem, hogy ezen hogyan tudott kiakadni, mikor szerintem minden normális ember ezt tette volna. Én értem, hogy féltékeny és azt akarta, hogy vele is foglalkozz, ő a jelenlegi párod stb., de azért össze lehet hasonlítani a két problémát... Most komolyan, felnőtt embernek mit lehet mondani arra, hogy sírós kedve van vagy rossz előérzete támadt? Megmagyarázhatatlan rossz dolog fog történni, istenem. Azért ez tényleg egy ilyen hülye kis semmiség, szerintem teljesen oké volt a reakciód. Én se tudtam volna mást mondani és nem is értem, hogy mit várt volna tőled. Ehhez képest az ex egy ténylegesen fennálló problémával keresett meg, érthető az oka, ismertek a körülmények stb., szóval nagyobb valószínűséggel tudtál segíteni és így is történt.

Úgyhogy én abszolút megértem, hogy nálad ezzel betelt a pohár.

2019. aug. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
65%

Egyáltalán nem gáz, hogy jóban vagy az exeddel haverság szintjén. Én 4 éve szakítottam a volt pasimmal, de azóta is jóban vagyunk, szoktunk dumálni mert mi először barátokból indultunk ki. Azóta meg már párkapcsolatban vagyok egy jó ideje. A mostani barátomat egyáltalán nem zavarja hogy néha dunálunk, mert tudja, hogy semmi olyanról nincs szó és szerencsére meg is bízik bennem.

Ha ezt nem tudta elfogadni az exed, és ilyen hülyeségeken tudott hisztizni, akkor szerintem a legjobb döntést hoztad. A 2 nő közül az egyiknek valós problémája van/volt, míg a másiknak csak egy "megérzése", magyarán még 1 ok a hisztire. Túl jó is lehetett a dolga melletted és megszokta, hogy minden úgy van ahogy azt ő megálmodja.

2019. aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
8%

A barátnődet túlkényeztetted, ez vezetett oda, hogy mindent megengedett magának.

Valószínűleg törődő típusú ember vagy, (ex pátyolgatása, jelenleginek mindent megvettél, stb.) és van aki ezt kihasználja és vissza is él vele. Bármekkora hisztit is csak, vagy vagdalkozik, vagy nyilvános jelenetet rendez, akkor sem kell meghunyászkodni, jól döntöttél, adj egy új esélyt magadnak.

2019. aug. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Atikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa válasza:
Már akart fizikálisan bántani téged? Ha igen, akkor tarts magadnál könnygázt, ha megüt akkor kaphat belőle. Volt nem egy eset, amikor a nő hisztis mivolta a férfi halálával járt.
márc. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!