Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem merek szakítani, mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem merek szakítani, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párommal 6 éve vagyunk együtt, de már egy jó ideje érzem, hogy nem ugyanolyan a kapcsolatunk mint volt. Mivel külföldön élünk albérletbe, nem igazán van lehetőségem arra, hogy csak egyet gondoljak, és menjek. Mivel úgy gondoltam, hogy ő a nagy Ő, ezért közösen gyűjtöttük a pénzt, az ő számláján..igen tudom hogy mekkora hülyeséget csináltam..így én konkrétan a semmivel maradok ha megyek. Mégis mindig oda lyukadok ki, hogy vajon mi lesz vele ha elmegyek, hogy fog boldogulni..

Mit tegyek?


2019. szept. 6. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Első körben nem ártana egy komoly beszélgetés és megpróbálnotok helyrehozni, amit lehet.. De ha semmit sem használ, munkád, bevételed van? Mert ha igen, akkor csak találsz valahol legalébb egy szobát, amit kivehetnél.. Ha pedig a barátod korrekt ember, akkor visszaadja a pénzed, amit te tettél a számlájára, bár engem a legyatyásodás se tartana vissza attól, hogy kilépjek egy rossz kapcsolatból.
2019. szept. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"így én konkrétan a semmivel maradok ha megyek"


Van okod azt feltételezni, hogy ha szakításra kerülne sor, annyira tisztességtelen lenne, hogy nem adná oda kb. azt az összeget, amit ezidáig te fizettél be arra a bankszámlára, ami a nevén van?

2019. szept. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos van. Legutóbb mikor odáig jutott a veszekedésünk, megmondta, hogy ő nem tartozik nekem semmivel, én viszont annál inkább, úgyhogy a pénz marad
2019. szept. 6. 17:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne maradj vele. Ha azt a pénzt amiért te is megdolgoztál, visszatartaná, az nagyon nagy görénység. Minél tovább maradsz vele, annál több pénzt fog tőled, "bezsebelni".

Mostantól tegyed fére a te pénzedet és gondoskodj, hogy le tudj lépni tőle.

Ja és ne sajnáld, mert ő sem fog sajnálni téged amikor szakításkor "lenyúlja" majd a pénzedet.

2019. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg xar egy helyzet, mert akkor is bukod a megtakarításaidat hogy ha ő tenne téged lapátra, például azért ha megvonnád tőle a szexet. De tényleg olyan szinten nincs hozzáférésed ahhoz a pénzhez hogy még a netbankján keresztül sem tudnál belépni hogy utalj magadnak?


„...vajon mi lesz vele ha elmegyek, hogy fog boldogulni.."


Magad miatt aggódj inkább. Ő hamarabb fog találni magának új nőt mint azt most gondolnád, nem egy ilyen sokéves kapcsolatot láttam széthullani, látványos gyorsasággal találtak maguknak új párt.

2019. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Rockarc ***** válasza:
100%

Akkor itt mar vege mindennek. Egy ilyen kijelentes utan nem szabad maradni. Barmennyi penz is volt, szerintem ne mondj le rola. Igy akar bosszut allni rajtad, mert otthagyod.


Ha vannak bankszamla kivonataid a penzmozgasrol, akkor egy polgari peres eljarast indithatsz ellene, hogy visszaszerezd a penzed. Nyugodtan mondd meg neki, ha nem utalja at egy fix idopontig a rad eso reszt, akkor ugyvedhez fordulsz, es a per vegen az fizeti az osszes koltseget, aki ellen dontottek. Gondolja at jol, hogy bele akar-e szaladni egy ilyen zsakutcaba. Nyilvan, ha van egy kis esze, visszaadja a penzed, vagy legalabbis egy jo reszet. Ha nincs, akkor pedig ra kell huzni a vizes lepedot. Ilyen kijelentes utan en nem sajnalnam. Ilyen mentalitassal meg amugy is el fog sullyedni, ha sajnalod, ha nem. Sajat maga a legnagyobb ellensege.


43F

2019. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
És most inkább még több pénzt szeretnél gyűjteni a számlájára? Szakíts normálisan és kész, gyere haza.
2019. szept. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"megmondta, hogy ő nem tartozik nekem semmivel, én viszont annál inkább, úgyhogy a pénz marad"


Legalább ezek után nyitottál saját bankszámlát, és azóta oda megy a kereseted / megtakarított pénzed?


Ha tudod igazolni a befizetéseidet, szerintem is érdemes lenne jogi segítségért folyamodnod.


Nagyjából mekkora összegről van szó?


És mivel indokolja, hogy nem tartozik neked semmivel annak ellenére, hogy közösen gyűjtöttétek a pénzt az ő számláján?

2019. szept. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Hát ja, lehet zsarolgatással is próbálkozni. Ugyanis ha "hivatalos "élettársi/házastársi kapcsolatban történik ilyesmi akkor a pénz a megosztandó közös vagyon részét képezi.

Ha viszont nincs hivatalos kapcsolat a felek között és az emberke számlájára rendszeresen érkezett be pénz a naiv kislánytól, az adózatlan jövedelemnek számít, az adóhatóság (bármely országban) kéjes örömmel fogja vizsgálat alá venni a bankszámlakivonatokat 5 évre visszamenőleg. És ezek után még egy polgári perben is nagyot bukhat.

2019. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Te aztán tényleg nyakig ülsz a kulimázba.A párod meg egy patkány,ha nem adja oda a pénzt amit te kerestél.Most is az ő számlájára megy a pénzed?Legalább most kezd el külön gyűjteni,hogy elmehess.
2019. szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!