Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a párom "eltart", akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párom "eltart", akkor igazságos, hogy csak én viszem a háztartást?

Figyelt kérdés
Mivel én most kezdek el egyetemen tanulni, ezért 70ezret tudok fizetni a háztartásba havonta, a párom pedig 120-130ezret. Egy hete élünk együtt és észrevettem, hogy teljesen ki akarja szolgáltatni magát velem. Azt tudtam, hogy főzni nem akar, de azt hittem, hogy én főzök-bevásárolok, ő mosogat kombináció pont egyensúlyban lesz, de semmit nem csinál itthon, a taknyos zsepiket is úgy kell összeszednem utána a lakásban. Ő azzal érvel, hogy eltart engem, és így igazságos, hogy vállalom az összes terhet a háztartásban. Tényleg így fair? Az a baj, hogy lassan kezdődik az egyetem, én hétfőtől csütörtökig bent leszek, hétvégén pedig dolgozom, neki pedig 20 órás állása van, én teljesen el leszek havazva, neki pedig van egy csomó ideje, és ha néha-néha besegítene nagy terhet venne le rólam.
2019. szept. 8. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha ezt sem tudjátok megbeszélni, miért költöztetek már össze?
2019. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 6-800e-vel többet kerestem mint a párom akkor is feleztük a házimunkát (igaz, az ő lakásában éltünk). Sosem értettem miért megy ebből ekkora hiszti, kábé heti 2 óra az ember életéből, és lehet közben podcastot hallgatni, stb. Ha van mosogatógép, akkor meg még ennyi sincs.

120e-t keres, és aszondja, hogy "eltart". :D Ovi nagycsoport.

2019. szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
run!
2019. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Ez több, mint nevetséges azért. Oké, vállalj egy picit nagyobb szerepet a háztartásban, de az nem tartozik a háztartásvezetésbe, hogy a taknyos zsepiket szedegeted utána. Felnőtt, nem egy 4 éves kölyök. Ez alapvető igényesség kéne, hogy legyen.

Ilyen költségmegosztás mellett ez nem eltartás és ha eltartana is közös megbeszélés elve alapján kell a házimunkát osztani, nem szemrehányni a tényt minden vitánál.

2019. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A parod teged nem tart el. Csak egy szimpla lusta pö_csike.
2019. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Amiért több pénzt ad a háztartásba,azért nem kellene a cselédje legyél.Előbb kellett volna ezt megbeszélni,és ha igy van,ne költözni össze.
2019. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked jó így? Ha nem jó, meg tudod beszélni a barátoddal, hogy máshogy legyen?
2019. szept. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj bakker. Ez a senkiházi csak egy cselédet keres. A csintalan zsebkendőit meg feldugtam volna neki. Az ilyen "embereket" kilométerekről kerüld el.
2019. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Meg szeretném beszélni vele, csak nem tudom hogyan álljak neki, mert eleve ha szóba jön a téma alapból indulatos vagyok és sajnos ő ezt gyerekkori mintaként hozta magával, mert anyukája mindennel kiszolgálta (sportoló volt és sokáig nagyon feszített időbeosztása volt, és mikor abbahagyta a sportot, akkor már túl idős volt, hogy megneveljék) tehát egy nagyon beidegződött rutint kéne nála felülírni. Összeköltözés előtt természetesen szóba jött köztünk a téma, de nekem csak annyit mondott, hogy főzni nem szeretne, amivel nem lenne bajom, ha mással kompenzálna.
2019. szept. 8. 15:13
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hol tart el? Ez úgy ahogy van baromság. Ő többet keres, mint te, de nem sokkal.

Ne hagyd magad, most kell a sarkadra állj, mert később csak rosszabb lesz. Az undorító zsepkendőit meg gyűjtsd össze neki egy halomba és ha pofázik, öntsd rá, mert ez a srác már most cselédnek akár használni.

A férjem is kb ezt csinálta a kapcsolatunk elején, otthagytam neki, hadd szokja meg, hogy nem ez nem fog menni velem. Szépen lassan elpakolt maga után.

2019. szept. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!