Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sima lelkizésből katasztrófa,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sima lelkizésből katasztrófa, mentők - mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azért ide fordulok, mert a családomnak, barátaimnak nem merem elmondani a dolgot - egyelőre.


Történt az, hogy nagyon mélyen beszélgettem a barátnőmmel (1 éve vagyunk együtt), és bevallottam, hogy van egy enyhe OCD-m kényszerbetegség), ami nálam a kézmosásra irányul. Ő pedig elmondta, hogy neki is ez a betegsége, csak neki nem cselekvésekre, hanem gondolatokra irányul, ő állítása szerint kényszeresen gondol arra, hogy másokat bántson, kellemetlen neki éles tárgyak közelében lenni, utál másokkal hegyet mászni. Attól fél, hogy lelöki, leszúrja, leforrázza a másikat. Én megmondtam neki, hogy ez NEM kényszerbetegség, és NEM helyezhető egy lapra a kézmosási mániámmal. Korrekt, határozott, egyesnes voltam. Megmondtam a szemébe, hogy sürgős orvosi segítséget, gyógyszeres kezelést igényel, és azonnal kérje, és akkor együtt is maradok vele, segítem. Ő nemet mondott, mert ő 10 éve együtt él a problémával, orvos diagnosztizálta, és szedett egy ideig antidepresszánst, de a mellékhatások miatt abbahagyta, és inkább terápiára járt, ami elviselhető szintre csökkentette a dolgokat, de stresszesebb időszakban azért még elő tud jönni. Én végül kiabáltam, hogy mennyire felelőtlenség, és miért csak most szól, jó hogy nem akkor, amikor gyereket vállalunk már és ott a pici baba. Sajnálom, hogy ennyire előre szaladtam, de rettenetesen ideges lettem, mert szerintem mások életét veszélyeztetheti hosszabb távon, és addig kellene segítséget kérnie, amíg megvan az önkontrollja, józan esze még. Ő visszaordított, mint egy eszelős, hogy ő soha nem bántana senkit, még én voltam a szemét, aki még nehezíti a dolgát, mert neki szorongást keltenek ezek a gondolatai, és fél attól, hogy megőrül, én pedig rádobok egy lapáttal. Megmondtam, hogy vagy magától kér segítséget, vagy én hívok mentőt, mire sírt, mint egy eszelős, hogy nem értem meg. Végül mentőt hívtam, de elrohant, mielőtt kiértek volna, nem jött haza azóta sem. Én beégtem, fizetnem kellett. Nem tudom, hol van, a szülei nem veszik fel nekem a telefont. Mit tegyek?


2019. nov. 9. 14:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, ki vagy te hogy megmondd neki, hogy mit szedjen és mit csináljon? Az orvosa? Ha a terápia neki segít, akkor meg mégis mit vered magad a földhöz? Inkább, mint a gyógyszerek, igaza van. Tud róla és kezelteti. Nem mindent pirulával kell megoldani.

De ha szerinted igen, menj dokihoz és irass az OCD-dre valamit. Ja hogy az nem olyan, meg minek rá?

Na látod.

2019. nov. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Savlekotő ***** válasza:
35%
Mentális sérültek vagytok,ma sajnos ezek még gyereket is vállalnak. :(
2019. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 árokpart ***** válasza:
56%
Ott bukik ki a dolog, hogy ilyen esetben csak a háziorvosnak jön ki a mentő. Ő az orvos neki van erre jogosultsága, hogy megállapíts kell e mentő. Ennyiből xy ember a szomszédjára rásütné, hogy szerinte bolond akkor menne is a mentő? Tehát vagy kamu az egész vagy nem tudom. Sőt az is előfordul, hogy a háziorvos nem is a mentőt hívja, hanem az igazságügyi orvosszakértőt, mert ha úgy állapítja meg, hogy nagy a valószínűsége, hogy a betegjelöltet a bírói-igazságügyi szemle úgysem fogja bent tartani a pszichiátrián akkor az mind fölösleges idő ami más komolyabb betegektől veszi el a mentőellátás lehetőségét.
2019. nov. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Te nem vagy normális kérdező.. ÉS ezt úgy mondom, hogy nekem volt egy barátom, aki ilyenben szenvedett, mint a lány.



Mentő? Komolyan mentő? Meg is érdemled, hogy fizettél, mégis mire hívtál mentőt? Idióta voltál.

Valóban vannak ilyen kényszeres gondolatok is.


Nekem volt egy kollégám, nagyon jó barátok lettünk, és csak nekem mondott el ilyeneket.. Nem csak ezt a késes dolgot, hogy ilyenek jutnak eszébe, hanem sokkal rosszabbakról is beszélt nekem..


Eszembe nem volt így letámadni, ahogy te is tetted, sőt, valahol jólesett, hogy így megbízik bennem..

Addig én sem tudtam, hogy vannak ilyen kényszergondolatok, akkor kezdtem el utánaolvasgatni jobban( nem tudtam, hogy ez OCD lenne, lehet, hogy az, több formában is lehet kényszergondolat)


Egy szó mint száz, én nem bántottam, szerencsétlen gondolom örült, hogy elmondhatta valakinek.

Sosem ártott senkinek amúgy.


ÉS irtó nagy kö#&@ség és gyerekesség, tudatlanság, ahogy viselkedtél. Én tudom, hogy egy antidepresszánstól tökre kifordulhat magából az ember, a terápia biztosan segített. Nehéz lehet nekik.


Ok, értem, megijedtél gondolom azért cselekedtél így, hiszen nem ismered ezt a formáját a betegségnek..

Nyugodtan keress rá az éles tárgyakra és a kényszeres gondolatokra, olvasd el, amit találsz.


De ne bántsd szegény lányt, ők megszenvedik ezt, hidd el. Légy érettebb egy kicsit, ha már lehiggadtál.

2019. nov. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
94%

Ezek után remélem se a lány se a családja nem hajlandó szóba állni veled. Rohadt éretlen voltál. Rád hvtak volna mentőt, te hogy reagáltál volna? Neked hogy esne, ha hirtelen megblyegeznének, hogy egy pszichopata vagy, mert kényszeresen mosol kezet és megérdemelnéd, hog kényszerzubbonyban "kigyógyítsanak"?

Komolyan ennyire érzékelten tapló vagy?!

2019. nov. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 omba ***** válasza:
94%
"Én végül kiabáltam, hogy mennyire felelőtlenség, és miért csak most szól, jó hogy nem akkor, amikor gyereket vállalunk már és ott a pici baba." - hát egy pszichológus neked sem árt.... amúgy a mentő is hibás, mert mire föl ment ki? Meg szokták kérdezni, hogy mi a helyzet, vagy mit hazudtál nekik? mert a kényszerképzet, - ha az - azért nem szirénázós eset.
2019. nov. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
91%

Már ezerszer kiírtad ezt a sztorit. Csak most kihagytad, hogy amúgy azóta tök jól érzi magát, boldog, meg hogy szakítottatok. Úgy látszik most olyanok válaszoltak, akik vagy nem járnak ide sokat, vagy nem olvasták egy kérdésedet sem az ezerből.

Kamu kérdés egy beteg ember agyából.

2019. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Utolsó linkelj pls, kíváncsi vagyok
2019. nov. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!